Video reklame na sajtu

Pozdrav svima, nov sam na forumu. Naletio sam na njega jer planiram napraviti website pa gledam kako da unovcim.

Video sam da npr igrice imaju greldanje reklama do 30sec, nakon cega dobijes neke iteme.

Zanima me da li neko ima iskustvo sa tim za website ili uopsteno, koliko se moze zaraditi od toga i da li ima neko neku preporuku. Mislio sam na sajt to ubaciti da nekako natjeram ljude da odgledaju reklamu svojom voljom.

Ljudi će to gledati samo ako imaju koristi od toga. Ja sam koristio Flowplayer za tako nešto, gdje sam nakon izgledanog videa pokretao reklamu, nakon čega je korisnik (ako je odgledao) dobijao poene, za koje je mogao vremenom pretvoriti u VIP korisnika (koji je imao neke pogodnosti koje običan korisnik nije - značka, pregledan sadržaj (historija pregleda), automatski gledaj naredni video (ako je serijal), itd…

O tome razmisljam, kako korisnike natjerati da gledaju reklamu.
Koliko se moze zaraditi od toga, ako npr 100 ljudi dnevno pogleda reklamu

Zavisno koliko ti oglašivači plate (ima raznih stranica koji nude određeni iznos po pregledu) na ovom forumu je puno toga pisano vezano na tu temu (oglašavanja, pregleda itd). Od 100 ljudi ne bi mogao ni kiflu da kupiš. Da je u pitanju GoogleAds, možda bi bilo zarade, od ovih drugih mreža nema neke zarade na sitnim pregledima.

Hvala na odgovoru. Mislio sam da se vise zaradi od video reklama nego od klasicnih poput banera

Da li si ti stari user :bust_in_silhouette: @tempoit ?

Vidim imate istu profilnu. Ukoliko nisi bilo bi lijepo da je promjeniš :grinning:

Dobrodošao na forum :partying_face:

nisam ja… ukrao mi novi user avatara :person_facepalming:

nadam se da će ga promijeniti jer i mene ovo zbunjuje

Evo promenio sam sliku.

Da li neko ima iskustvo sa SEO za SPA. Poceo sam sajt u Angularu i sad citam da je tesko uraditi SEO za SPA ali da su poboljsali kotiranje sajtova na guglu pa nema vise taj problem.

Ako bude problema onda kontam da prebacim na Angular Universal ili da pravim novi UI za korisnike a da mi ovo ostane admin panel.