Video Streaming

Pozdrav svima, zanima me kako kanali poput livescorehunting itd. streamuju sporstske utakmice?
tj. kako to sve ide?

znam da treba da se zakupi neki streaming hosting, ali jeli ti moras biti direktno tamo i snimati to pa streamovati ili mozes na primer ako imas tv karticu na kompjuteru da streamujes sa tv kartice na primer arenu sport…?
moze li neko da mi objasni kako to sve ide?
kada bih na primer hteo da streamujem barcine utakmice, sta sve treba da imam?

[quote=“heyraja”]Pozdrav svima, zanima me kako kanali poput livescorehunting itd. streamuju sporstske utakmice?
tj. kako to sve ide?

znam da treba da se zakupi neki streaming hosting, ali jeli ti moras biti direktno tamo i snimati to pa streamovati ili mozes na primer ako imas tv karticu na kompjuteru da streamujes sa tv kartice na primer arenu sport…?
moze li neko da mi objasni kako to sve ide?
kada bih na primer hteo da streamujem barcine utakmice, sta sve treba da imam?[/quote]

Treba da imas sve i svasta…:njam:
1.Izvor za kanal koji hoces da pustas.Naravno sto bolji kvalitet.
2. Pc koji ce da ti radi encoding.Min. core 2 duo … za jedan kanal mozda i dva .Zavisno od kvaliteta slike.Intel je mnogo bolji za te stvari.Kako sam te razumeo ti radis samo jedan kanal tako da nije neki problem oko pc.
3. Zavisno od kvaliteta slike treba ti i veliki upload. Slka zadovoljavajuceg kvaliteta po jednom kanalu se krece od 800-1300 kbs .da ne ulazimo u detalje sada rezolucije i bitrate.
4.Ako zelis da stream gledaju vise njih istovremeno ,onda ti treba vps ili dedicated koji ce da ti sluzi kao broadcast opet od zavisnosti da li je stream free ili ne.
5.Ako zelis da zastitis stream to je prica za sebe .I ta prica je veca nego sve ovo zajedno…( najveci problem u vezi streaminga )
:smiley:

Moze na PM kontakt od nekoga tko radi Stream HNLa?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja