Virus i backup problem

Imam jedan site na wordpressu i iz hostinga su mi javili da je u pitanju nekakav phising virus i izbrisao sam sve zivo i ponovno postavio wordpress jer racunam da imam backup.

Temu sam kupio s envata greenmarket, backup je iz 2018 (jer je samo prezentacijska stranica) no update-o bih site i temu nakon restore-a.

Ali mi dolazi poruka iz google disc da mi je nekakv malware u backupu teme i da ne mogu downloadat taj file a ovi drugi fileovi su mi ok.

Kako rijesiti taj problem?
:man_facepalming: :man_facepalming: :man_facepalming:

bitdefender skini na kompjuter i skeniraj backup … meni free verzija bitdefendera pronalazi wordpress backdoorove u nullovanim temama … kada to pronalazi onda će sve naći :smiley: bitdefender rules! :smiley:

2 Likeova

E to me zanima kako ce tema biti nullovana a kupio je direktno s envato marketa od autora i prije sve bilo ok

Plus ne mogu downloadat datoteku stalno dolazi poruka…
nemogućnost skidanja backupa zbog zloznamjernog softwarea

Ako si legalno kupio temu, kontaktiraj autora i trazi najnoviji update. Simpe is that.

1 Like

skeniraj komplet backup, skeniraj cijeli računar i cijeli server … ništa te ne košta … nikad ne znaš gdje je backdoor dok se ne aktivira … a bitdefender sve nađe

1 Like