Virus na web stranici

Na početku vas lijepo pozdravljam i molim za pomoć :slight_smile:
Na mojoj web stranici se smjestio virus :cmolj:
Može li mi netko reći malo više o tome.Kako je došao… i najvažnije kako ga mogu maknut
Unaprijed zahvaljujem

probaj vidjeti ovu temu
http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=27115

promjeni lozinke od ftp-a to je prvi korak :slight_smile:

Baš se ne kužim u to :frowning:
Šta nakon promjene lozinke?Tko mi može pomoć u tome?

[quote=“tanja01”]Baš se ne kužim u to :frowning:
Šta nakon promjene lozinke?Tko mi može pomoć u tome?[/quote]

Pa lijepo sam ti napisao…
procitaj sve na ovom linku :

http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=27115

1. Promjeni FTP lozinke za pristup web serveru
    1a. Makni lozinke iz svih programa koje koristiš za FTP (npr. Total Commander)
  2. Obavijesti svog hostera da imaš viruse na stranici
  3. Preskeniraj svoje računalo
  4. Još jednom preskeniraj svoje računalo
  5. Daj iskusnom frendu da i on preskenira tvoje računalo na sve napasnike, koristite više antivirusa i antirootkit i antištojaznam
  6. Prebaci sa svog računala cijeli sajt na web server (fajlove)
  7. Ako ti je web dobio oznaku na googlu, odi na webmasters toolse i traži reviziju
  8. Ako ti je prvi put, popij apaurin, ako nije, ugodno se zavali u naslonjač i čekaj
  9. Čekaj da vidiš što će hoster reći, gdje je bio “proboj”. Ako proboj nije kod tebe, još i bolje

Hvala
No,izgleda preteško za mene
Ja neznam ni lozinku promijenit :frowning:

@trnac, od svega toga samo prvi korak je potreban,
kak to da npr ja nikad nisam imao problema s virusima, a ukupno sam imao 5min antivirusni program instaliran? AV programi su po mojemu totalno gubljenje resursa

Vrlo si pažljiv i savjestan korisnik interneta. Vjerojatno koristiš i najnovije patcheve za OS kao i za browser.

Po meni, sve što sam naveo je potrebno, ne nužno ali ne može škoditi.

[quote=“trnac”]Vrlo si pažljiv i savjestan korisnik interneta. Vjerojatno koristiš i najnovije patcheve za OS kao i za browser.

Po meni, sve što sam naveo je potrebno, ne nužno ali ne može škoditi.[/quote]

nisam nešto extra pažljiv, ali ne klikam na bilo koje gluposti tipa, jučer sam te poslikao golog, klikni da bvidiš sliku, pa da onda neku žešću glupost još i pokreneš jer neznaš razliku između *.jpg i *.exe… AV ne može štetiti istina, al u vrijeme kad sam ga ja koristio je dosta usporavao računalo, makar to je bilo pred 5-6god. Na poslu moram priznati da AVG radi sasvim ok, i ništa me ne zamara nikad

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja