Višestruki ajax-tabs na istoj stranici?

Podrav svima.

Potrebna mi je pomoć, nadam se da neko ima rješenje.
Radeći redizajn stranice, ubacio sam scipt-u (jednu od ovih: Dynamic Drive DHTML Scripts- Ajax Tabs Content Script (v 2.2)). Radi baš kako sam zamislio. Međutim, meni je potrebno više ovih tab-containera na istoj stranici, a to već ne radi. Radi samo prvi, a ostali ne rade. Napominjem da je ovdje korišten AJAX, tj da svaki tab povlači podatke iz ekstersnog file-a.

Hvala unaprijed!

Našao sam ono što mi treba ovdje (JavaScript Tabifier automatically create an html css tabs interface), odnosno ovaj primjer (Ajax Tabber Example), ali kad ga snimim na računar, ne radi mi ispravno. Ne učitava eksterne fale-ove.
(Ostali primjeri rade, samo ne ovaj sa ajaxom)

Ima li neko možda neku ideju šta je u pitanju? Kako kod vas funkcioniše?

Nemoš koristit 2 ili više id="" na jednoj stranici, promjeni id-ove i doradi jQuery select:

$('#neki_div');

u ovo:

$('#neki_div, #neki_drugi_div, #neki_treci_div');

shvatio sam i ja da je problem u tome da se ne može koristiti više istih “id” na istoj stranici. rješenje bi bilo da se koristi “class”, ali još uvijek ne poznajem dovoljno javascript i jquery da ih prilagodim tome.
isto mogu reći i za ovo tvoje rješenje, ali se nadam da ću uspjeti prilagoditi svojim potrebama.
u svakom slučaju, hvala na odgovoru, a ako neko ko poznaje materiju u međuvremenu odluči biti drug i prilagoditi scriptu i negdje je upload-ovati, bio bih zahvalan :slight_smile:

pozdrav!

Jednostavno ti je to.

html kod:

Tako se u html određuju koji elementi imaju koje id-ove i koje klase.
ID mora biti unikatan na stranici, a istu klasu može imati više elemenata.

Sad, ono što ti ne poznaješ dovoljno, kako kažeš, se zove selektor.
jQuery ima ovakve selektore:

Za ID:
$("#moj_id")

Za klasu:
$(".moja_klasa")

To ti je sva mudrost, za id stavljaš #, a . za klasu.
Ako nisam nešto falio, nisam duugo bio za kompom, možda sam ti i krivo rekao.

Hvala prijatelju na savjetu, ali izgleda da će proći još neko vrijeme dok sve to ne shvatim potpuno :slight_smile: