Visits na Statcounter i visits na Adsense se ne poklapaju

Pozdrav.

Problem je vezan za visits. Naime na Statcounter imam više pregleda a kada se prijavim za Adsense da vidim zaradu, prikazuje mi da sajt ima manje pregleda nego na Statconter. Primer: na Statcounter imam 1000 pregleda, na Adsense imam 600…
Da li neko može pomoći? Hvala unapred.

Ne razmišljaj mnogo o tome. Ne mora adsense da ti prikaze oglas na svakom otvaranju stranice. Zavisi od sadržaja stranice i zasićenosti oglasa za taj sadržaj.

Jesi provjerio je li ti ista i vremenska zona na statcounter, kao na adsense?

ima vise razloga,najvjerojatnije nesto od ovoga sto su ti kolege s foruma napisale vec, ali mislim da ti je mjerodavnije koristiti google analytics, bar su meni odstupanja izrazito mala do 10 prikaza, ali to je vjerojatno zbog nedostatka oglasa

Stabilizovalo se stanje :smiley: sto se tice tih vremenskih zona, Statcounter mi racuna normalno a Adsense od 9 ujutru do 9 ujutru. Koristiću i Google Analytics. Hvala svima na savetima! :slight_smile:

Ima puno razlicitih mogucnosti:
botovi koji indeksiraju sadrzaj, skupljaju email adrese za spamanje, traze slabosti za hakiranje… mogu se racunati kao posjetitelji, a da im se ne prikazuju oglasi
Tu su i posjetitelji koji imaju blokiran prikaz oglasa
Pa oni koji su napustili stranicu prije nego su se prikazali oglasi
I brojne druge mogucnosti

I naposlijetku, svaki program za mjerenje posjecenosti drugacije obracunava posjecenost. Nikad nece dva programa pokazati iste brojke.

Ja mislim da adsens ne pokazuje posjete, već broj oglasa koji su prikazani posjetiocima. Ako hoćeš tačan broj posjeta, stavi extreme tracking kod na stranicu.

procitaj njegov post jos jednom on prica o pregledima odnosno o prikazima oglasa ne o posjetima, jedino sada ako on nije pomjesao ta dva pojma :smiley:

Koliko znam statcounter je za preglede posjeta, a adsense ima opciju samo da prikazuje broj prikazanih oglasa posjetiocima.Moguce da je pomjesao ova dva pojma :slight_smile: