Visual Web Developer Express

Interesira me da li je dozvoljeno web stranicu napravljenu sa express verzijom VS-a
staviti u pogon.
Uglavnom imam jednu stranicu koju sam napravio u express verziji pa me to zanima,znam da piše for evaluation purposes only,ali bih htio da mi neko objasni kako to u principu ide.

naravno:

[quote=""]Can I use Express Editions for commercial use?

Yes, there are no licensing restrictions for applications built using Visual Studio Express Editions.[/quote]
izvor:
http://www.microsoft.com/express/support/support-faq.aspx

Iako Express verzija ne bi trebala imati nikakav Evaluation Purpose Only text, provjeri dali imas zadnju verziju sa
http://www.microsoft.com/express/Web/

Silly me,nisam registrirao VS pa je zato pisalo.Ovo je lijepo saznanje da express edicije nemaju ograničenja oko komercijalne upotrebe.
Več sam instalirao Aptanu,ali Visual studio je ipak drugi svijet.

Ljudi cesto misle da je “skupo” razvijati sa .NET-om. Ali vecina alata je besplatna, ima brdo open source frameworka, hosting asp.net-a je iste marginalno vece cijene od linuxa, ovisno o provideru, a kome se da zezat, moze podignuti i Mono framawork na linuxu i tamo vrtiti svoje web aplikacije!

.net vs. java (alati)
za ozbiljan rad ti treba barem visual studio pro koji dođe $ 800, ajmo reći to i nije tako skupo.
vs ultimate dođe $ 10 000

s druge strane za javu:
netbeans -> 0kn
eclipse -> 0 kn
dodatne biblioteke -> 90 % open source i besplatno
linux ili freebsd -> 0 kn
app server(glassfish, tomcat) -> 0 kn
jedino oracle alati koštaju kao i rational od ibm-a.

jedno i drugo je dobro kao php.

Jao, nije ti trebalo ovo.

Za 95% aplikacija ti trebaju alati za 0 kn. Za 100% stvari o kojima se na ovom forumu prica je dovoljna Express verzija. Sve, bas sve dodatne biblioteke koje ja koristim u radu (profesionalno, izrada poslovnih enterprise app i slicno) su besplatne. Web server je morao biti IIS, i firma ga je platila nesto ispod 500$ - a nesmijem niti reci koliko kosta izrada aplikacija - cijena servera je mali djelic ukupne svote. Ja osobno imam dignut linux (VPS) i mono, a VPS server placam isto koliko bi placao slicni Win server. Shared hosting je jako jeftin i ima ga tonu, sto se nemoze bas reci za javu.
Ako radis aplikaciju za banku, e onda ces dati 800$, ili cak 10k$. Jer vjerojatno istu naplatis 100 000 000$.

Jedno i drugo ima tek malih dodirnih docaka sa PHPom (kao i sa pythonom, perlom, rubyem,…), pa je besmisleno i uspoređivati.

[quote=“hudo”]Jao, nije ti trebalo ovo.

Za 95% aplikacija ti trebaju alati za 0 kn. Za 100% stvari o kojima se na ovom forumu prica je dovoljna Express verzija. Sve, bas sve dodatne biblioteke koje ja koristim u radu (profesionalno, izrada poslovnih enterprise app i slicno) su besplatne. Web server je morao biti IIS, i firma ga je platila nesto ispod 500$ - a nesmijem niti reci koliko kosta izrada aplikacija - cijena servera je mali djelic ukupne svote. Ja osobno imam dignut linux (VPS) i mono, a VPS server placam isto koliko bi placao slicni Win server. Shared hosting je jako jeftin i ima ga tonu, sto se nemoze bas reci za javu.
Ako radis aplikaciju za banku, e onda ces dati 800$, ili cak 10k$. Jer vjerojatno istu naplatis 100 000 000$.

Jedno i drugo ima tek malih dodirnih docaka sa PHPom (kao i sa pythonom, perlom, rubyem,…), pa je besmisleno i uspoređivati.[/quote]

nema veze.daj mi reci što u express verziji koristiš za reporte?
istina može se sa print, ali onda je to malo kompliciranije.

znam za neke fyi reporte, ali nisu nešto.
recimo devexpress komponente su dosta kvalitetne, da li ima boljih neznam, ali koštaju oko $ 2000 i dobije se code za te pare.

znam da windows web server košta $ 500 i ne trebaju cal-ovi.

ne koristim reporte. Imam komponentu za kreiranje PDFova i izradu DOCXova.

Inace u radu ne koristim nikakve komponente koje zahtjevaju posebnu instalaciju na serveru (osim SQL Servera naravno) i neki plugin kod klijenta (osim Silverlighta ili Flasha).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja