Vjerujete li u unlimited hosting?

Vječna tema… Vaše mišljenje? Što po vama znaći unlimited hosting, dali vi vjerujete zaista u to?

To me pitanje muci već jako dugo i stvarno ne znam zašto ljudi vjeruju da imaju unlimited…

*ako sam pogriješio temu,neka je mod premjesti…

Neznam odgovor na pitanje samo komentiram da ljudski um nije sposoban shvatiti pojam “beskonačno”.

Teoretski je moguce, ali tko bi to dao za npr 500 kn godišnje???

Doslovno neograniceno hmm

haha da postoji neograniceni hosting za 500 kuna onda bi ga facebook prvi kupio a ne ulagao milijune

moram reci da je pitanje maloumno. nije to pitanje vjerujete li u jednoroge nego egzaktno matematicko pitanje. naravno da ne postoji neogranicen hosting, al postoji hosting koji ce nam biti dovoljan pod uslovom da ne ugrozavamo ostale korisnike. Stvar je resursa i snage same mašine a ona nije beskonačna.

kratko i jasno NE, ne postoji hard koji se ne može napuniti… e sada koliko je netko u mogućnosti napuniti velik disk, ili iskoristiti ogroman bandwidth, to je već druga priča

Ograničenja su postavljena kako bi štitila hostera kao i korisnika usluge. U slučaju sa “ograničenim” paketom svatko zna koje je njegovo pravo i ako netko ne ispuni to pravo je dužan kompenzaciju.

U slučaju unlimited hostinga ta granica ne postoji, postoji druga granica koja se formira po konformitetu hostera a korisnik takvog paketa može uvijek biti u grču sa mišlju “jesam li prešao fair usage kvotu”.

Ima onaj hosting24 koji u objašnjava da njih 2 TB hdd košta 40 $ te da im je najmanji problem dodati disk kada su blizu popunjenosti no jeli zaista tako ?

Hardware RAID kontroler košta više od 40 $ , RAID zahtjeva više diskova …

Na kraju krajeva, dali je netko kupio kućište za komp sa neograničenim brojem mjesta za diskove ?

Ograničenja su postavljena kako bi štitila hostera kao i korisnika usluge. U slučaju sa “ograničenim” paketom svatko zna koje je njegovo pravo i ako netko ne ispuni to pravo je dužan kompenzaciju.

U slučaju unlimited hostinga ta granica ne postoji, postoji druga granica koja se formira po konformitetu hostera a korisnik takvog paketa može uvijek biti u grču sa mišlju “jesam li prešao fair usage kvotu”.

Ima onaj hosting24 koji u objašnjava da njih 2 TB hdd košta 40 $ te da im je najmanji problem dodati disk kada su blizu popunjenosti no jeli zaista tako ?

Hardware RAID kontroler košta više od 40 $ , RAID zahtjeva više diskova …

Na kraju krajeva, dali je netko kupio kućište za komp sa neograničenim brojem mjesta za diskove ?

Da unlimited hosting je cisto normalna stvar. Hardiski su zabadava. A i nemoguce ga je napuniti. No ako vasa stranica ima ogromnu potrosnju resursa zabadava vam unlimited jer resursi su limited.

Bandwith je bagatela, prostor je bagatela. Zato i ima unlimited hostova koji su prilicno cheap.

[quote=“dadaas”]Da unlimited hosting je cisto normalna stvar. Hardiski su zabadava. A i nemoguce ga je napuniti. No ako vasa stranica ima ogromnu potrosnju resursa zabadava vam unlimited jer resursi su limited.

Bandwith je bagatela, prostor je bagatela. Zato i ima unlimited hostova koji su prilicno cheap.[/quote]

Pa kad pogledaš, UNLIMITED postoji dok god ne trošiš puno resursa,a kada ih počneš trošit, onda kreću problemi…Suspendiranje, moraš se selit na nešto jaće i slično…

Stvarno ne kužim kako velike kompanije poput hostgatora mogu prodati maglu ljudima…ili su ljudi toliko glupi da vjeruju u to…tko će znat…

[quote=“Domi”]Pa kad pogledaš, UNLIMITED postoji dok god ne trošiš puno resursa,a kada ih počneš trošit, onda kreću problemi…Suspendiranje, moraš se selit na nešto jaće i slično…

Stvarno ne kužim kako velike kompanije poput hostgatora mogu prodati maglu ljudima…ili su ljudi toliko glupi da vjeruju u to…tko će znat…[/quote]

99% ljudi nece preci onu zamisljenu granicu koju je postavio hostgator, za onaj 1% ce naci neko rijesenje, ili ih trpiti ili suspendirati, ali posao nece sljakati

Moj prvi dojam na unlimited je bio takav kao i kod svakog drugog no hostgator me odmah na startu bio prešao jer nisam prešao cijene mišem i vidio stvarnu cijenu, onda sam odmah shvatio da je vjerovatno sve što je napisano na stranici magla.
Pa sam malo potražio što u svijetu hostinga znaći unlimited, pogotovo u americi gdje prodavanje magle na veliko nikom ne prolazi godinama.
I taj neograničen shvatio kao dio usluge koja se ne mjeri, i ništa više.
Ako trošite previše bandwitha izbaciti će vas, ali na shared hostingu vas mogu izbaciti i radi najobičnijeg cron joba.
Google translate izbacuje i riječ bezgraničan, možda je bolje iskoristiti tu riječ. promet je bez granica.

[quote=“Domi”]Pa kad pogledaš, UNLIMITED postoji dok god ne trošiš puno resursa,a kada ih počneš trošit, onda kreću problemi…Suspendiranje, moraš se selit na nešto jaće i slično…

Stvarno ne kužim kako velike kompanije poput hostgatora mogu prodati maglu ljudima…ili su ljudi toliko glupi da vjeruju u to…tko će znat…[/quote]

Tako je :smiley: to je kao i sa osiguranjima, nekom će neš bit pa će ga isplatit, a nekom neće niš bit pa će imati čistog profita od njega! Sve je to igra :cool:

Nadam se da ste culi za Web Hosting 4-te generacije. Tako da ja iskreno vjerujem u unlimited, odnosno to je kolicina koju mi nemozemo napuniti, spoj vise masina sa velikim hdd prostorima, jer shvatimo da je doslo vrijeme da na obicnoj kartici sada imamo do 64GB prostora, da ne govorimo o HDD-ovima od po par TB.

To je samo glupa reklama. Nije da ne postoji, nego to sto se nudi kao unlimited nije ni potrebno da je unlimited. Kako imas ogranicen procesor i memoriju ti si tehnicki limitiran. To ti je nesto kao da ti netko da gume za auto koje su unlimited ali si ogranicen gorivom i brzinom motora, a ono sto ti zelis je ici sto duze i sto brze.

Kada budes imao unlimited procesor i memoriju i protocnost recimo, onda UNLIMITED postaje nesto sto ima smisla.

Svakako te limitiraju sa nekim pravilnikom. A i nema toga ko moze to da ispuni.

Čak i može bit unlimited prostor, no problem je u procesoru. Isto kao i na PC-u, možeš ti imati i 10 TB HDD-a , ali ako ti je loš procesor, neće dobro radit… Barem ja to tako shvačam, ne razumijem se baš, ali u iskustvu sa hosting kompanijama to tako ide.

ljepo kreiraj dump fajlu od 50GB, pusti upload (ako imaš brzu vezu) i ljepo čekaj suspenziju
:slight_smile:
kakav unlimited?!
marketinška fora i to je sve, možda te ubiju već na 10GB

[quote=“gurmio”]ljepo kreiraj dump fajlu od 50GB, pusti upload (ako imaš brzu vezu) i ljepo čekaj suspenziju
:slight_smile:
kakav unlimited?!
marketinška fora i to je sve, možda te ubiju već na 10GB[/quote]

ja imam sajt koji je vec tezak negdje oko 180GB, nemam nikakvih problema. Ukoliko zelis mogu ti poslat link u PP.

1 Like

Mislim da je problem samo u terminologiji.

U normalnim uvjetima, ‘unlimited’ bi mogli shvatiti kao ‘beskrajan’ ili ‘bezgraničan’.
(universe is unlimited)

U ovom primjeru, misli se na nešto što nije posebno ograničeno, osim naravno hardverskim mogućnostima.

(a hardverske mogućnosti su takve da ih 99% korisnika nikada neće premašiti)