Vjerujete li u unlimited hosting?

[quote=“dev_masta”]Mislim da je problem samo u terminologiji.

U normalnim uvjetima, ‘unlimited’ bi mogli shvatiti kao ‘beskrajan’ ili ‘bezgraničan’.
(universe is unlimited)

U ovom primjeru, misli se na nešto što nije posebno ograničeno, osim naravno hardverskim mogućnostima.

(a hardverske mogućnosti su takve da ih 99% korisnika nikada neće premašiti)[/quote]

Svaka cast na odgovoru! Mislim da netreba dalje objasnjavati ni diskutovati.

Svaka cast na odgovor.

Pitanje nema smisla. Da postoji youtube bi bio zakupio baby paket kod hostgatora i problem rješen.

Unlimited je igra rijeci mozemo reci da je i psiholoski momenat koji ostavlja na potencijalnog kupca, bas kao sto rade trgovci npr stave bijele papire na radnju i napisu rasprodaja, snizenje i sta vec ne. Onda jednostavno na covjeka to utice mada su cijene ne primjetno spustene tipa (9.99 eu). To je isti slucaj i sa unlimited, stave jer znaju da je nemoguce potrositi taj prostor, opet ako pocnes da “tjeras” se sa testom da li je unlimited ukljuce ti se “inodes” (primjer kod Hostgator.com) kao to su po njima ne potrebni fajlovi i slicno.

Ja sam dao primjer svoga sajta gdje ima 180GB sadrzaja i nema nikakvih problema, a tako se nadam da ce i ostati.

Kad ti budu hack joomlu kako ces da places :slight_smile:

Nikad nisi smeo da se baziras da upload na host iz vise razloga kad tad ce ti biti ugaseno. Pazi sto ti kazem. Ima da frsnes…

@sceko

Tacno! Jer osnovni razlog je sto nema ni backup-a kad je pretrpan hosting.

[quote=“dev_masta”]Mislim da je problem samo u terminologiji.

U normalnim uvjetima, ‘unlimited’ bi mogli shvatiti kao ‘beskrajan’ ili ‘bezgraničan’.
(universe is unlimited)

U ovom primjeru, misli se na nešto što nije posebno ograničeno, osim naravno hardverskim mogućnostima.

(a hardverske mogućnosti su takve da ih 99% korisnika nikada neće premašiti)[/quote]

Konačno malo konkretniji odgovor. Sve je stvar u načinu shvačanja pojma. Barem sam si ja tako to preveo.

[quote=“Sceko”]Kad ti budu hack joomlu kako ces da places :slight_smile:

Nikad nisi smeo da se baziras da upload na host iz vise razloga kad tad ce ti biti ugaseno. Pazi sto ti kazem. Ima da frsnes…[/quote]

Neznam Sceko, vidjet cemo na sta ce sve izaci! Pricali smo o ovome prije godinu…

Nije problem niti u prometu niti u prostoru koji zauzimate vec u potrosnji CPU. To jeste ako na shared pocnete da trosite previse CPU-a tj zakucavate ga da pocne da trokira onda dobijete suspend…

I ti si samo Josh jedan pametnjakovic! kaze CPU Xd!

Kakavo more trokiranje? Ma vezu vas uslovima koriscenja i tu lezi sva car :slight_smile: unlimited. To svima lepo izgleda ono unlimited vole ljudi neogranicene stvari. I ako ih nemaju :slight_smile:

Ako nije problem pošaljite mi link na pp.
PS. na kojem hosting poslužitelju imate tako veliki web?

Šta mislite dali bi takav web mogao raditi na godaddy.com hostingu (Deluxe) … napisali su da imaju Unlimited Bandwidth , ali opet možda negdje malim slovima piše neki limit za prostor i bandwidth… ima tko takvih iskustva?

Bjezi od GoDaddy hostinga, dobra firma za registraciju domena ali losa za hosting.