Vladini Facebook "volonteri" primaju 6000 kuna honorara?

Cijeli članak možete pročitat na rep.hr-u koji je u međuvremenu updatean odgovorom Vlade u kojem stoji:

Mišljenja?

[quote=“mrcina”]Cijeli članak možete pročitat na rep.hr-u koji je u međuvremenu updatean odgovorom Vlade u kojem stoji:

Mišljenja?[/quote]

tko kaze da vlada ne pomaze zaposljavanju i otvaranju novih radnih
mjesta ? Sad ce svaka ozbiljnija firma za razvoj ponuditi identicni
servis zaposljavajuci ljude i stvarajuci novu vrijednost kao sto novine
bildaju vrijednost svojih subjekata kako bi i same imale od cega
zivjeti :slight_smile:

Kormana dobro poznajem i mogu reci da zasluzeno ima placeno tamo, za ostale ne znam kakva su im primanja i necu ulazit u te rasprave…

A što ti ljudi uopće rade, administriraju fejsbuk account?

dežurna služba za odnose s javnošću vlade rh zadužena za socijalne mreže…

rade u dva tima, tj dvije smjene…

Da… troše slobodno vrijeme da rade “free” ma što češ pričati…

[quote=“zerocoolos”]dežurna služba za odnose s javnošću vlade rh zadužena za socijalne mreže…

rade u dva tima, tj dvije smjene…[/quote]

jel to znaći da mogu od njih dobiti podatke o svakoj lipi koju su potrošili porezni obveznici:)
Naravno da ne oni su tu da animiraju građane koji slanjem HTTP post requesta (ili AJAX request pošta je fejs u pitanju) misle da nešto rade u životu.
I zavređuju svaku lipu za obavljane takvog posla.
No pošto sjede pred računalom, kvare kičmu možda i benificirani radni staž bi im trebalo ponuditi. Takvi nikad ne zaborave za koga tebaju glasiti.

I mislim da je plaća za obavljanje ovakvog posla ipak malo prevelika jer to je ipak posao za koji kriterije možeš samo izmisliti.
No ipak siguran sam i da u hrvatskoj ima fakultet koji pokriva društvene mreže ili nekakve mreže bilo kakve mreže, tko ima semestar sa mrežama na fakultetu, stručnjak je za sve mreže pa čak i one ribarske.

edit.
E da sad mi sinulo, na temelju kojih kriterija imaju takve plaće?

[quote=“gorrc”]jel to znaći da mogu od njih dobiti podatke o svakoj lipi koju su potrošili porezni obveznici:)
Naravno da ne oni su tu da animiraju građane koji slanjem HTTP post requesta (ili AJAX request pošta je fejs u pitanju) misle da nešto rade u životu.
I zavređuju svaku lipu za obavljane takvog posla.
No pošto sjede pred računalom, kvare kičmu možda i benificirani radni staž bi im trebalo ponuditi. Takvi nikad ne zaborave za koga tebaju glasiti.

I mislim da je plaća za obavljanje ovakvog posla ipak malo prevelika jer to je ipak posao za koji kriterije možeš samo izmisliti.
No ipak siguran sam i da u hrvatskoj ima fakultet koji pokriva društvene mreže ili nekakve mreže bilo kakve mreže, tko ima semestar sa mrežama na fakultetu, stručnjak je za sve mreže pa čak i one ribarske.

edit.
E da sad mi sinulo, na temelju kojih kriterija imaju takve plaće?[/quote]

heh, šta ih ne pitaš putem socijalnih mreža… odgovorit će ti…

Ne treba ih “gadit”, već od njih naučit kako se bolje prodat.

[quote=“mestro67”][/QUOTE]

seo i f/t rjesavaju problem

Mestro dobra slika. Sam jel tko procitao tu knjigu o SEO? Jel ima šta?

A i slobodno se moze otvoriti tema o vladi, mislim da bi ih se moglo dobro popljuvat. Ovi ne da su gori od HDZa po pitanju tih sukoba interesa i raznih drugih sumnjivih, upitnih pitanja, nego oni to rad tako da svi lako dođu do toga. HDZ je barem svoja sranja skrivao pa su se novinari, pa i USKOK dobro morali pomučiti da takva sranja nađu. A ovi kao da su u filmu: “Mi smo vlada i boli nas K… što vi mislite!”, “Evo vam PDV 30%, porez na zrak, porez na co2, porez na metan!” “We are BORG…”

P.S.
Ja sam mislio da volonteri rade badava. Inače volonteri volontiraju da bi imali neku korist, pa ja sad vas pitam kojju to korist će ovi imat… i da nije to sukob interesa.

[quote=“dadaas”]
HDZ je barem svoja sranja skrivao pa su se novinari, pa i USKOK dobro morali pomučiti da takva sranja nađu.
P.S. [/quote]

A mislim da nisu skrivali svoja sranja već je to bila tabu tema. Sanader nije krao samo za sebe kao što se to danas prikazuje već su krali svi. Onog trena kad je Sander nestao sa scene više nije bilo političko/ekonomskih razloga “šparati” po HDZ-u.
Pogledaj kako fino danas SDP vuče odluke u korist krupnog kapitala. Za tri godine će ima trebatio podrška krupnog kapitala da osvoje podršku naroda ne okrenuto.

A realno je da i bude takvo stanje na tržištu radova. Ima puno više developera, isto tako većina developera ne mora imati neku visoku osposobljnenost pa su im i plaće manje.
No mislim da je ipak za naše uvijete plaća developera u omjeru sa drugim zanimanjima puno manja nego u razvijenim zemljama (možda i zato što imamo minimalnu plaću).

No neznam kako netko i na temelju kojeg pravilnika može natući 6000kn
Vjerovatno su se stavili da za posao treba VSS, i da netreba pripravnički staž odrađen i eto ti ga na.
Vjerovatno radeći i za vladu imaju pravo na veću plaću pravilnikom.
Mislim da se radi o poslu koji u država plaća do 4500kn ako se ne varam.
Administracija stranice, zar ne?

Vladina stranica na Facebooku je odlična i vrijedi uloženih novaca: jasno demonstrira, naime, da takva je vrsta prisutnosti posve suvišna i sasvim nepotrebna.

Dok se preko te stranice mogu postaviti vrlo izravna i vrlo konkretna pitanja, odgovori koji se preko nje dobivaju su oličenje onoga što se popularno zove “površni i stereotipni” odgovori. To nije pogrešno. To naprosto znači da Vlada nije otvorila “novu stranicu” u komunikaciji - Vlada koristi ovaj format na isti način kao i bilo koje druge formate komuniciranja s javnosti (objave za javnost, intervjuje i sl.).

Jedino pravo pitanje jest da li Vlada koristi stranicu na Facebooku kako bi primala informacije izravno od građana, što je upravo ono jedinstveno što joj stranica na Facebooku može omogućiti. Naime, Facebook je servis koji - kao i drugi oblici internetske komunikacije - omogućuje neposrednu i dvosmjernu komunikaciju jedne osobe s ogromnim brojem drugih osoba (drugi mediji to ne omogućuju), ali je - za razliku od svih drugih internetskih servisa - izuzetno popularan u Hrvatskoj i ljudi ga se neće ustručavati koristiti (koliko puno ljudi pomisli da bi trebali “pisati” Vladi oko nečega, ali odustanu zbog toga što ne znaju proceduru ili im se ona čini prezahtjevna).

Znači, Facebook (i baš Facebook) ima dodatnu vrijednost za Vladu (ali zapravo i za svaku instituciju, organizaciju i poduzeće u Hrvatskoj). Da li Vlada to i koristi - to ne znamo.

S druge strane Vlada na Facebooku nije dodala nikakvu vrijednost građanima, što nije iznenađujuće…

fali samo zakljucak da je administracija odnarodjena i u prekidu odnosa sa
bazom i birackim tijelom ( kao sto je jedan drug prije neki dan konstatiro )
kao i da nema kompetencije ili znanja bilo sto uciniti direktno ili indirektno
vezano za ono sto oni koji su ih birali i placaju svoje obveze ocekuju. Drugim
rjecima takav zakljucak dovodi autora u ozbiljnu sumlju zdrave pameti,
zdrastvenog stanje i inog kvalificirajuci ga kao protivnika vlasti, drzave,
naroda i blizeg svemira :slight_smile:

Podižem temu:

Obama na Redditu prije 2 sata:

Samo njegovi odgovori:

Uletio bez posebne najave, srušio server.

Googlati “obama on reddit” ili ovaj članak:

Ništa posebno, odgovorio samo na par “laganini” pitanja, ali oduševio birače u dobi 15-25 godina.

I ja bi bila vladin facebook volonter :smiley:

Dobro si napisao “volonteri”… koji volonter prima placu, a i da prima nemoze biti veca od nekog policajca koji drzavu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja