Volontiranje, skupljanje iskustva

Pozdrav!
Programiranjem u PHP-u se bavim nešto manje od godinu dana, te htio bi volontirani negdje radi sticanja iskustva(područje grada Zagreba).

e-mail: [email protected]
web:
http://ivanzvonimirhorvat.biz.hr/

update!!!

github:

Pozdrav. Iako ovo nije tema tvog posta moram reći. Pogledao sam malo tvoj projekt na githubu i upalo mi je nešto u oko, a to je sljedeće:

Uzeo sam samo ove prve dvije funkcije jer se u svima ponavlja isto, a to su ove linije

To bi moga staviti jednosatvno u __construct funkciju i provjeriti i onda ti ne bi trebalča provjera za svaku fukciju, odnosno za svaku stranicu jer se __construct poziva automatski prilikom inicijalizacije klase.
npr. nekako ovako

S obzirom da nisam toliko upućen u ZF, ne znam da li možeš umjesto __construct za to iskoristiti i init() funkciju.

Eto toliko od mene i nemoj se ljutiti ako sam ti slučajno upao u thread.
Pokušaj usvojiti DRY(Don’t Repeat Yourself) koncept razvoja aplikacija, a ovo je jedan od takvog načina.

EDIT: Evo vidim sad da se init() poziva kao zadnja funkcija u __construct funkciji klase Zend_Controller_Action

Dakle može i ovako, odnosno bolje je ovako:

Hvala na zamjerci, naime stavit ću novi popravljeni(upgrade-ani) kod sa nekim novim dodacima.
Uz taj “lapsus” ima ih još par sitnih u kodu :slight_smile:

Ako ima ideju kakvu bi iduću(iduće) aplikacije mogao napravit neka javi… nešto što bi poslodavcima izgledalo zanimljivo

Mislim da u Hrvatskoj nema volonitranja i sl, nema čak ni junior poslova, ima samo junior plaće:) Kad počneš raditi odmah se od tebe očekuje u većini slučajeva i da radiš a ne učiš.
A što bi poslodavcima izgledalo zanimljivo, ništa:) Svoj prvi posao sam dobio na temelju poznavanja rijetkog frameworka. Tako da neko pravilo vjerovatno i ne postoji osim da znanje prilikom zapošljavanja je često u drugom planu.
Radi u onom što radiš i vjerovatno ćeš naći posla u tome.

Pa to i je fora! Zato pitam kakve aplikacije da napravim koje će mi biti pokazne?

A radi nešto što zvući kompleksno:) Napravi dikretorij ili oglasnik.

baš nekužim što bi to trebalo znači

Napravi si nekakav site na engleskom di ćeš pisati postove za neki framework. To ti nije losa opcija za pocetak.

web već imam :slight_smile: imam jednu aplikaciju u ZF(online) , sad smišljam koju iduću napravit

Kakav krvavi blog o frameworku. Takav blog ti se isplati tek kada imaš framework u malom prstu i kada si uvažen u tom području.
S obzirom na to da nudiš svoje usluge volonterski pretpostavljam da situacija nije baš takva.

Pa da bude nešto čime možeš dokaziti da si i sposoban nešto sam izgraditi. Recimo svatko tko je razvijao vlastiti software zna da bilo što od jednostavnog upisa i ispisa sadržaja zahtjeva rješavanje određenih problema.
Pa probaj napraviti recimo svoj najobičniji direktorij.
Recimo i tu ćeš naletjeti na problem kako dobiti beskonačan broj kategorija i podkategorija.
To je meni bio problem, i tako najvažnije da napraviš nešto čime dokažeš da si spreman rješavati probleme koje se postavljaju kod razvoja.

ok i dalje neznam kakav app da smislim

[quote=“Junior”]Kakav krvavi blog o frameworku. Takav blog ti se isplati tek kada imaš framework u malom prstu i kada si uvažen u tom području.
S obzirom na to da nudiš svoje usluge volonterski pretpostavljam da situacija nije baš takva.[/quote]

Ajde onda ti pametnjakoviću predloži nešto. Ako se primi nekog frameworka i radi stvari u njemu, prije ili poslije će naletiti netko kome treba nešto u tom frameworku.

Mislio sam ‘app’ tipa za birc, neki jednostavni oblik webshop-a

Mogu se složiti da mora početi raditi nešto konkretno u nekom frameworku, ali ne mogu se složiti da jedan početnik programer treba pisati stručni blog o nekom alatu u kojem nema iskustva. Što takav korisnik ima za napisati o istom, a da bi potencijalni poslodavac mogao trebati i kome će uopće pisati?

P.S. Jedan dobronamjeran savjet: nauči se malo hladnije prihvaćati argumente koji ti ne odgovaraju. Ne shvaćaj sve osobno.

‘app’ za izbore :smiley:

Nemoj tražiti ideju… Razmisli koje probleme možeš riješiti i onda za to napravi aplikaciju.

[quote=“Junior”]Mogu se složiti da mora početi raditi nešto konkretno u nekom frameworku, ali ne mogu se složiti da jedan početnik programer treba pisati stručni blog o nekom alatu u kojem nema iskustva. Što takav korisnik ima za napisati o istom, a da bi potencijalni poslodavac mogao trebati i kome će uopće pisati?

P.S. Jedan dobronamjeran savjet: nauči se malo hladnije prihvaćati argumente koji ti ne odgovaraju. Ne shvaćaj sve osobno.[/quote]
Tebi jedan dobronamjeran savjet da prvo razmisliš zašto sam ja to napisao pa onda pametuješ.

Stvar je jednostavna. Ako počne sa nekim frameworkom (ovdje je to konkretno PHP FW) i ako radi nešto po njemu, nek piše što radi. Kroz par mjeseci će već imati znanje i moći će predočiti postovima.

Ako će učiti framework, kako će dokazati da ga zna ako ne piše blog?
Kako može dobiti neki posao ako nije ništa napravio, a neće napraviti jer mu nitko neće dati da radi ako nema prethodnog iskustva.

Meni je stvar prilično logična.