Volontiranje, skupljanje iskustva

Ne mogu vjerovati da si takav egotriper. Tko god se na ovom forumu suprotstavio tvom mišljenju odmah je pametovao. Jedan čas tvrdiš da u RH nema developera koji može odgovorit na neka pitanja - pogotovo na ovom forumu, a onda izvališ gluposti poput ovoga što si upravo napisao:

Ne znam na koliko razgovora za posao si bio. Ja sam bio na dovoljno i mogu ti reći da me nitko nije pitao da li pišem blog. Pobogu, ne radi se o novinarstvu nego programiranju.
Redovito dobiješ problem koji moraš riješiti najbolje kako znaš. To je dovoljno dobar pokazatelj tvog znanja.
Dapače, znanje konkretnog frameworka ili preciznije - neznanje nekog frameworka ne mora biti mana ako dobro vladaš teorijom i OOP. Najbitnija je ipak logika i način razmišljanja, sintaksa se može naučiti u jako kratkom vremenu.

Ovo govorim iz iskustva. Imam zadovoljstvo raditi u tvrtki koja se u posljednje vrijeme dosta proširila.

Blog kakav ti spominješ je ok. Ako pišeš o stvarima kojima jako dobro vladaš. Ako pišeš kako si upravo napisao “Hello world” aplikaciju vjeruj mi da to neće biti zanimljivo tvom potencijalnom poslodavcu. Blog će ti dobro doći kad već stekneš neku reputaciju kako bi eventualno proširio tržište djelovanja.

Primjer dobrog bloga je inchoo (


) što se vidi po rezultatima koje je ta tvrtka postigla. Prilično sam siguran da njima postove ne pišu ljudi koji su pred par mjeseci odlučili da im više nije zanimljivo raditi ono što su godinama radili i da žele početi programrati, a za zend i magento su saznali na tamo nekom forumu jučer.

@Horki
Totalno je nebitno kakvu ćeš aplikaciju napisati. Napravi neki blog sustav, guestbook, neki jednostavniji forum - BILO ŠTO.

Poslodavcu je bitan tvoj kod, a na ideja. Nemoj previše razbijati glavu o tome što ćeš raditi. Nemoj si dozvoliti da dođeš na razgovor za posao i da na pitanje što si do sada radio i što imaš za pokazati ne možeš odgovoriti.

Ne znam tko je od nas dva veći egotriper. :slight_smile:

Ja ti opet ponavljam: Ne možeš dobiti posao ako nemaš reference. Reference ne možeš dobiti bez znanja. A znanje možeš prikazati na blogu. Naravno da i bez programiranja nećeš znati ništa.

A što se tiče autora teme, da si vrijeme koje si potrošio na tražanje ideje i samoj aktivnosti na fejsbuku utrošio u stvaranje samog projekta, kao što je iznad navedeno - bilo što, možda bi danas i imao posla. :slight_smile:

Ok! Evo preradit ću svoje programe i počet ih stavljat online , pa me zanima hoću li dobit ponudu …


, ovo je zadatak koji je infinium imao, napravljen u CodeIginiteru!

  • ovo je bio zadatak za Trikoder prije jedno godinu do dvije


-> ovo je bio zadatak za Nivas prije nekih godinu dana

done. LOCK

[quote=“Horki”]Pozdrav!

web:
http://ivanzvonimirhorvat.biz.hr/
[/quote]

Stavi nešto u ROOT folder da ne zjapi prazno.

ma site je down od 10mj('12) :smiley:

Horki. Malo sam zavirio u tvoje aplikacije pa mi je palo nešto napamet. Prilikom instalacije bilo kojega projekta općenio u CodeIgniter framewerku potrebno je datoteke kopirati u određene foldere, podesiti conf parametre i slično , da bi to ćovjek isprobao.

Kada bi postojala neka skripta koja bi to sve kopirala na prava mjesta ( a možda i neznaš gdje to sve ide ) , uneseš podatke o bazi , i još neke postavke potrebne za aplikaciju koju testiraš. Kada ti sve to dojadi ili ti se ne sviđa , tada ponovo pokreneš istu skriptu i odabereš , deinstaliraj APP.

Možda sam ovime otkrio “toplu vodu” , možda to i postoji i naširoko se koristi. Međutim ako ne postoji, pokušaj napraviti. Ne ne nudim ti posao , da nebi bilo zabune.