Vremeplov - događaji na današnji dan

Mogao bi ubaciti koji vremeplov vezan za IT industriju, vise bi me zanimalo…

Pa daj ti ubaci… …

2 Likeova

Ne znam bas, zato i velim sto bi me zanimalo, a sigurno nisam jedini.

Pa se svi malo angažirajte :wink:

25/05 Dan Mladosti - J.B. Tito

1 Like

1 Like

davore pusti bradu, dobro ti stoji

I Ante Starčević je ima bradu. Ja san van ljudi moji antifašista
a za vrime YU san bija za Savku i Tripala iako san moga najebati zbog toga. Ja san Hrvat, al nisan Ustaša ko šta neki nažalost jesu!
Sad san za Živi Zid. Ali oni ignoriraju ideologije i to in je falinka.

pa nemaju ustase bradu. nisam povezivao bradu s politickom ili bilo kakvom drugom ideologijom, cisto kazem - dobro ti stoji

1 Like

01/06 1926. rođena Merlyn Monroe

21/06 Svjetski Dan glazbe

13/08 rođen Fidel Castro

14/08 1914. rođen Alija Sirotanović

1 Like

alija-1987

2 Likeova

1 Like

Alija Sirotanović je, naime, 24. jula 1949. godine oborio svjetski rekord u kopanju uglja. On je tada sa svojih osam komorata za osam sati rada iskopao 152 tone (253 kolica) i tako oborio dotadašnji rekord Rusa Alekseja Stahanova za 50 tona.

“Ruski KGB je tada provodio nadzor nad tim iskopavanjem uglja, inače Rusi bez toga ne bi priznali poraz”, prisjeća se Arif.

Iz priča o Aliji Sirotanoviću ostala je posebno upamćena anegdota prema kojoj je Alija nakon svih uspjeha od Tita jedino tražio - veću lopatu. Napravljena je specijalno za njega i nazvana “sirotanovićka”. Najveća ironija je u tome da je Alija Sirotanović kao živa legenda i simbol pregalaštva radničke klase, ideološke kičme jugoslovenskog režima, preminuo u siromaštvu, u svojoj 76. godini.

5 Likeova

nemoj da ovo Brane vidi :laughing:

4 Likeova

Nemoj tako. Uvjeren sam da je Alija s osmjehom na licu, i pjesmom išao u rudnik, kopao, iskopavao i uživao u svom poslu. Nađi danas rudara koji pjevuši dok hidraulika lupa. Ne mogu danas na more da odu kada hoće, prije se moglo. Zna Alija…

2 Likeova

Mnogi ne vjeruju da je (tada) bilo i žena u rudniku. :smile: :o:


/Doduše, ovo je stvar iz 80-ih./ :wink:
1 Like

15/08 Rođen Ivan Meštrović

1 Like