Vrijedi li išta ovo što imam od fb stranica?

Imam dvije fb stranice domaće stare nekih 4 godine jedna 24k druga 10k preko 90 posto lajkova došlo bez ikakvog guranja, te fb stranice su vezane tematski za nekih mojih 5-6 sajtova, adsens zarada, textualni format, publika djeca do 20 god, čini mi se da je dobar rič i dosta lajkova i šerova dobijam

430
Домет објаве

53
Интеракција са објавом

nisam ništa objavio od decembra 2016, tad su ove dvije fb stranice imale prva 8k druga 3k lajkova. ova prva dobija dosta lajkova sama od sebe. 100% preko gugla dolazi solidno djece jer rangira za nekih dosta long termina koji nisu pokriveni mnogo. Isplati li se ozbiljnije ovome posvetiti? Da probam sa instant artiklima? Mogao bih sigurno poprilično lako da dobijem ciljane lajkove za ove fb stranice no ima li vajde uopšte se zajebavat sa ovime? Treba li još kakvih informacija za procjenu isplati li se rad na ovom, ja pojma nemam jer nisam se nikad zajebavao sa zaradom od fb

Slaba vajda, to je premali reach pogotovu za domace. Treba ti daleko jaca stranica sa daleeekooo vecim reachom.

to je onaj rič što stoji kad posjetim fb stranicu (pretpostavljam ove sedmice ili tako nešta), nisam dijelio ništa od decembra 2016, na posljednjoj objavi je reach 1650, al vjerujem da je i to jadno, mogao bih vjerovatno prilično lako uduplati broj fanova, ali i to je vjerovatno malo, zato i pitam, da se ne zajebavam ako je to sitna para

Ajd da probam ukratko posto sam na tel pa cemda bude dosta lose :slight_smile:
Svaka stranica se bori za poziciju na feed-u, i kad ne objavljujes ti nestajes jer nema interakcija sa fanovima i FB smatra da ti je sadrzaj nerelevantan. Ozivljavanje stranuca kije dugo nisu radile je tantalova muka, u velikoj vecini slucajeva zavrsi se neuspehom.
Ono sto bi morao da radis ako hoces da vratis na staro je da pravis sadrzaj koji ce da izaziva dosta interakcija (komentari,lajkovi, deljenje, klikovi na objavu) da bi povratio reach. S’obzirom da ti je mlada publika i posto oni klikcu na sve imas dobre predispozicije, ali isto tako kasnije oni manje klikcu na clanke i slabije je placen njihov klik.
Nadam se da sam smisleno napisao inda me razumes, uzasno mrzim duge postove preko tel da pisem, totalno se pogubim :smiley:

2 Likeova