Vrijeme kao resurs ili kako upravljati vremenom

Ne znam koliko vas je gledalo Mr.Robot ali na kraju prve sezone lik po imenu White Rose kaze nekoliko recenica o vremenu:
" I manage my time very carefully"
“That’s why you have to manage your time”
“You hack people I hack time”

Od tada sam poceo i ja da malo vise razmisljam o tome kako pametnije upravljati vremenom. Da li se isplati ulaziti u neke projekte koji iziskuju puno vremena?

Takodje, ne znam koliko vas cita waitbutwhy. Tim Urban je covjek koji stoji iza tog bloga. U nekoliko clanaka se takodje osvrnuo na vrijeme. Vrijeme je odlucio da oznaci ne minutama nego da te minute vizuelno predstavi. Razlog je taj sto ljudi bolje razumiju stvari ako su vizualizirane. Tako je predstavio godine, mjesece, dane i sate kockicama. Malo se covjek zapita a mozda i zabrine kada shvati da je mozda vec polovina zivota prosla a dosta stvari ili nije uradio ili nije zavrsio. Kada se tako posmatra, nema bas puno kockica…

Stavicu linkove i sa predavanja Tim Urbana sa TedTalka o upravljanju vremenom

https://waitbutwhy.com/2014/05/life-weeks.html

1 Like

Ja se često zabrinem koliko vrijeme brzo prolazi.

To je sve zbog toga što sam lijen i zato što kasno ustajem.

Vrijeme je izuzetno bitno … u svakom segmentu života.

Onaj ko uspije da se organizuje, od jutra do večeri - taj je uspio u životu.

U religijama vrijeme igra veliku ulogu, spominje se često u vjerskim knjigama - nije to džaba tako.

Ne gubite vrijeme, organizujte se (zajedno sa mnom) :smiley:

1 Like

Vrijeme je novac…

U mom džepu je nevrijeme :slight_smile:

3 Likeova

Jedna o vremenu :smiley:

2 Likeova

Za neke ljude je vrijeme novac ali mišljenja sam da je vrijeme mnogo vrednije i od novca jer kada imaš vremena imaš i šansu zaraditi novac…

a kad imaš novca a nemaš vremena možeš se udarat k*tom u čelo

1 Like

Ja sam značajno skratio vreme rada i podigao produktivnost uz dve stvari.

Prva je kanban, to je sistem organizovanja posla.

Druga stavka je Trello, u principu online alat

Ima Lynda serijal Time management, evo jednog kratkog segmeta