Vue controller i generalno controlleri / warpperi

Nisam ni sumnjao da stojiš na strani svjetla / istine.

Dobro ste iskusili koje prednosti vam daje wrappanje.

Tako je. Wrappanje drastično olakšava održavanje, a ne da ga otežava kako su neki pisali iznad.
…također, ovo ti je glavni koncept normJS-a :wink: Samo preštekavanje komponenti po potrebi…

U ničem se ne treba pretjerivati. Sve treba raditi po potrebi, a onda ne može biti pretjerivanje.
Neće se raditi wrappanje nečega zato jer tako negdje piše…nego zato što u datom momentu nastane potreba za wrappanjem. A taj moment se jako lijepo vidi / osjeti, kada se oko nečega pojavljuje ponavaljajući code…koji krši DRY rule…vrijeme je da te ponavljajuće patterne negdje smjestimo.
Tada je to vjerovatno prilika da se taj code smjesti u wrapper funkcije oko koje se počeo ponavljati taj code. Tada slobodno može nastati wrapper, jer je tada zatrebao.

To samo poneki ovdje kucaju code koji ima ne treba. Ako je baba Vanga rekla da mora ići tako…oni ponavljaju to ko glavom kroz zid. Kad ih pitam zašto tako radite? Muk …“zato jer su drugi rekli da je to dobro…”

Oni koji tako razmišljaju, logično će završiti u pretjerivanju…jer neće činiti djela iz vlastite potrebe,nego zato što misle da treba nešto raditi. Takvi ako zabriju da je wrappanje potrebno, wrappat će sve živo i neživo :smiley: :smiley:

Bemu miša, nebumo valjda wrappali if statement, haha. Ili for petlju…
Dobro for petlju budemo wrappali, barem ja jesam. :slight_smile:

Evo @creatifcode -u se već diže kosa na glavi kako sam se to udostojio. Pa da mu odgovorim prije nego pita.
Zato jer je postojala potreba. Da nije postojala potreba, nebi naknadno došao wrapper for petlje u nativni code, koji se naziva forEach.
Nadalje, wrapp je u ovakvim slučajevima bolji i od nativnog codea, zato jer novi nativni code vrlo često nije podržan u svim browserima, dok wrapper je bez problema, ako se dobro zada.

.
.
.
@belmin -e, jedino mi nije jasna jedna stvar:

Kako pobogu djelomično, kada ne znam da sam na išta drugo ukazao poantu nego na to isto što si i ti?
I kako se pobogu onda djelomično slažeš sa ostalima, kada su svu svoju energiju uložili da popljuvaju tu moju poantu koju si ti sada ponovio?

Ok, razumijem…želiš biti pristojan prema njima. To je isto ok. Doduše, ja ne volim hraniti laži i pustiti ljude u ne znanju.

Je l’ to ustvari forked repository git submodule?

Mozda bih znao kad bih znao znacenje tog termina :grinning:

Forked? repository? Ili submodule? Ili razumiješ pojedine riječi, ali cijeli termin zajedno te zbunjuje?

Teško je pogoditi koja riječ ti fali. :wink:

Vjerovatno forked? …pošto su ove dvije učestalije?

Pogleda’ opet.
Ustvari imate taj UI napunjen paketima/komponentama.
Jedna od njih je izmijenjena react-table komponenta ili tačnije komponenta kojoj je osnova react-table.
Ustaljena je to praksa - pa pola Laravel-a je Symfony.

Nego sam ja mislio (dok nisam pogled’o strukturu repo-a) da ste napravili:

  1. fork react-table
  2. napravili izmjene/dodatke koje ste naumili
  3. a zatim uključili taj (svoj novi, baziran na react-table{-u}) repo u neki postojeći veći sistem (npr. Ampel-UI [opet, dok nisam pogled’o strukturu]) putem git submodule

Ostavlja mogućnost nekom drugom da koristi, recimo Webtrekk/react-table, naravno u zavisnosti od dependencies-a. Ali shvataš šta 'oću reći.
Tako da bi jedino preostalo da koristiš core Webtrekk/Ampel-UI i po potrebi dodaješ submodule (Webtrekk/react-table npr).