W3 Total Cache ili WP Super Cache?

Koji koristite trentno imam WP Super Cache, da li je bolji W3 itd?

¨WP Super Cache, super me sluzi.

Koji ti je score na GtMetrixu?

80 & 79 nisam odavno oko toga radio, ali sljedece sedmice kontam malo ustimati

ja imam 87 i 82 i page load 1.2s no mislim da moze jos bolje, znas li mozda Serve resources from a consistent URL kako ovo rijesit. Imam tu 8 linkova

Koji su, je li google slova ili lokalno s tvoje stranice?

S moje stranice

Aha, pa koji su, slike ili ?

Da vecinom su slike, avatari od profila

W3 Total Cache - pokazao mi se puno bolji od wp super cache. Inače, moja preporuka je WP Rocket

Ako ste na shared WP supercache mi se cini bolji. Ali ako imate svoj VPS i ako imate znanja podesiti sve onda je w3 total cache daleko bolji.

Da, w3 total je puno zahtjevniji i treba znanja za podesiti ga kako treba. Na testovima mi se w3 total pokazao barem za 30 posto bolji.

Hvala svima.

Osobno ne bi koristio cache plugin koji servira cache s diska, tako da sam dugo koristio w3 total cache u kombinaciji s APC i memcachedom. Međutim, w3 total cache nije u potpunosti kompatibilan s php7, a APC se vise ni ne razvija, tako da trenutno uopce ne koristim cache plugin, nego sam si slozio reverse proxy za cache, ali da moram, između gornja dva bi danas vjerojatno izabrao SuperCache.

Imas zend opcache i apcu od php 5.5 na gore :smiley:

Nije isto. Zend Opcache naravno koristim s PHP7, APCu nisam ni probao; ali, ispravi me ako grijesim jer ga vise ne koristim, w3tc radi samo s diskom, APCom i memcachedom…

Ja koristim zend opcace i memcache. Koristim i disk cache.

Koliko je razlika izmedju disk cache na SSD i obicni disk?

A koliko je razlika između SSDa i “obicnog” diska?
Svakako, pitanje nije skroz na mistu, jer ovisi o previse faktora da bi se tako proizvoljno odgovorilo. Nije ni disk disk. Razlika je pricamo li o dediciranom serveru ili virtualiziranom storageu itd. Jednostavno, testirat. Nije ni SSD storage digitaloceana isti ko SSD storage linodea itd.

Znam, ali postoji razlika izmedju SSD i obicnog diska buduci SSD kosta duplo vise ili koliko. Plus je brzi ako se ne varam i ima brze ucitavanje, pa nije onda isto disk cache an obicnom disku i disk cache na SSD.

Ovo razmisljam na glas, zanima me sto strucnjaci kazu, jel to tako ili nije?

Logicno da je SSD cache brzi od HDD… HDD ima pomicne dijelove i mora kod (random) access data skakati po plateu dok SSD ima RAM cipove i access time mu je nikakav. Jos ako je HDD fragmentiran, mora puno vise skakati…