Wallpaper banner

Pozdrav, zanima me da li netko zna neki link ili kako se pripremaju wallpaper baneri i kako ih postaviti na stranicu.

l.p.

Svaka slika koju postavis na web stranicu moze se preuzeti kao wallpaper iz kontekst menija direktno u browseru.

pod wallpaper banner sam mislio baneri koji se prikazuju sa lijeve i desne strane kao pozadinske slike po portalima kao primjerice

ima najavu tekme sa lijeve i desne strane stranice!

aha, a to vjerojatno rjesavaju klasom u css-u. Znaci definira se jedna klasa koja sluzi ko floating baner u pozadini.
Otvori tu web stranu sa ff i markiraj taj dio, pogledaj koju klasu ima (imas li firebug add on jos jednostavnije).
kad saznas klasu otvori source code od headera te strane i potrazi di im je css, otvori ga i pogledaj kako je to rjeseno.

Moguce da je i sve tu u js-napravljeno

ja trenutno na gornjem linku ne vidim ni jedan baner sastrane. Moguce da je serviran samo vama u hr.

[quote=“tom971”]aha, a to vjerojatno rjesavaju klasom u css-u. Znaci definira se jedna klasa koja sluzi ko floating baner u pozadini.
Otvori tu web stranu sa ff i markiraj taj dio, pogledaj koju klasu ima (imas li firebug add on jos jednostavnije).
kad saznas klasu otvori source code od headera te strane i potrazi di im je css, otvori ga i pogledaj kako je to rjeseno.

Moguce da je i sve tu u js-napravljeno

ja trenutno na gornjem linku ne vidim ni jedan baner sastrane. Moguce da je serviran samo vama u hr.[/quote]

Da, tako bas i radim i pokusavam napraviti svoju klasu :slight_smile:

thx

Konkretno na dnevnik.hr je to napravljeno sve u JS-u. Inače ti možeš to uraditi i tako da element koji želiš da bude u pozadini dodijeliš svojstvo absolute s indexom manjim od 0 ili isti nuli, a svi ostali bi se onda trebali nalaziti u elementu koji je relativno pozicioniran i ima index veći od 0. Evo primjera s linkom u pozadini

[HTML]

Ovo je lement koji će služiti kao wallpaper
Ovo je header
Ovo je element koji drži sadržaj
<div class="footer>ovo je footer</div> </div> </body> <html> [/HTML] <p>i sad css za elemente<br> [HTML]<br> /* Ovo je za wallpaper */<br> .wallpaper { position: absolute; display: block; top: 120px; bottom: 50px; left: 50px; right: 50px; z-index: 0; background: transparent url(path/do/slike) top left no-repeat; }</p> <p>/* ovo je za element koji ima klasu .body */<br> .body { position: relative; z-index: 1; }</p> <p>[/HTML]</p> <p>Evo probaj ovako pa javi, ako ti nešto u kodu nije jasno pitaj.</p>

[quote=“CreatifCode”]Konkretno na dnevnik.hr je to napravljeno sve u JS-u. Inače ti možeš to uraditi i tako da element koji želiš da bude u pozadini dodijeliš svojstvo absolute s indexom manjim od 0 ili isti nuli, a svi ostali bi se onda trebali nalaziti u elementu koji je relativno pozicioniran i ima index veći od 0. Evo primjera s linkom u pozadini

[HTML]

Ovo je lement koji će služiti kao wallpaper
Ovo je header
Ovo je element koji drži sadržaj
<div class="footer>ovo je footer</div> </div> </body> <html> [/HTML] <p>i sad css za elemente<br> [HTML]<br> /* Ovo je za wallpaper */<br> .wallpaper { position: absolute; display: block; top: 120px; bottom: 50px; left: 50px; right: 50px; z-index: 0; background: transparent url(path/do/slike) top left no-repeat; }</p> <p>/* ovo je za element koji ima klasu .body */<br> .body { position: relative; z-index: 1; }</p> <p>[/HTML]</p> <p>Evo probaj ovako pa javi, ako ti nešto u kodu nije jasno pitaj.[/quote]</p> <p>ODLIČNO, Hvala, a sta ak imam lijevi i desni svaki za sebe, a ne jednu sliku?</p>

onda ćeš uraditi ovo:

[HTML]/* Ovo je za wallpaper */
.wallpaper { position: absolute; display: block; top: 120px; bottom: 50px; z-index: 0; background: transparent url(path/do/slike) top left no-repeat; }

.wallpaper-left { left: 50px; }
.wallpaper-right { right: 50px; }
[/HTML]

lijevom ćeš pridružiti klasu .wallpaper-left, a desnom elementu .wallpaper-right, klasa .wallpaper ostaje pridružena kod oba element. Primjeti da sam u gornjem primjeru iz klase .wallperp maknuo samo atribute left i right te ih pridružio novonapravljenim klasama. Ovime sam izbjegao duplo pisanje ponavljajućeg koda, a koji je primjenjiv na oba elementa.

[quote=“CreatifCode”]onda ćeš uraditi ovo:

[HTML]/* Ovo je za wallpaper */
.wallpaper { position: absolute; display: block; top: 120px; bottom: 50px; z-index: 0; background: transparent url(path/do/slike) top left no-repeat; }

.wallpaper-left { left: 50px; }
.wallpaper-right { right: 50px; }
[/HTML]

lijevom ćeš pridružiti klasu .wallpaper-left, a desnom elementu .wallpaper-right, klasa .wallpaper ostaje pridružena kod oba element. Primjeti da sam u gornjem primjeru iz klase .wallperp maknuo samo atribute left i right te ih pridružio novonapravljenim klasama. Ovime sam izbjegao duplo pisanje ponavljajućeg koda, a koji je primjenjiv na oba elementa.[/quote]

HVALA PUNOOOOOOOO :slight_smile:

Nema na čemu. Daš reputaciju i to ti je to. :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja