Wamp-stranica na pregled

Pozdrav :slight_smile:

napravila sam stranicu u WP na lokalnom serveru-Wampu.
Htjela bih prije službene objave na netu da tu stranicu pogledaju ljudi koji žive u drugom gradu, pa me interesira na koji način je to izvedivo?

Recimo team viewer ili neki remote desktop program ili php - How can i put my WAMP online for someone to access? - Stack Overflow

Probala sam primjeniti Localtunnel ali mi se čini nekako prekompiliciran pa sam prešla na alternativnu metodu:

Imam ruter Thomson i tamo sam ubacila port 80 (kao na slici, nadam se da je ok) [attachment=1]thomson.jpg[/attachment]

Primjenila sam upute sa linka: How to access localhost of computers outside the network | Data Integrated Entity
te u ugasila (privremeno) Windows Firewall.

E sad, kada sam prijatelju na drugom računalu dala svoju IP adresu/ime projekta kao link on dobije ovo:
[attachment=1]thomson.jpg[/attachment]

…znači vidi moju web stranicu koja je na Wampu ali ne kako ona uistinu izgleda.
Zna li netko gdje griješim?:0ci:

Možeš si na brzinu otvoriti neki free hosting i domenu.
Evo ovdje sve obaviš u šutu brzo i jednostavno Free Web Hosting with PHP, MySQL and cPanel, No Ads
Onda samo preseliš (upload-aš) sve foldere iz wamp-a na online hosting i pošalješ link za pregled kome hoćeš.

dpolo svidio mi se tvoj prijedlog o free hostingu pa sam se registrirala na 000webhost.com, no prilikom imprta sql baze došlo je do greške:
SQL query:


– Database: test1

CREATE DATABASE IF NOT EXISTS test1 DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

MySQL said: Documentation
#1044 - Access denied for user ‘a9723716_termin’@‘localhost’ to database ‘test1’

Zna li netko u čemu je problem?:zbunj:

Možda su ti drugačiji parametri u tvojoj MySQL bazi ili login podaci?

Pa evo par pretpostavki koje mi padaju na pamet:

-nisi kreirala mysql usera. Napravi to u onom mysql wizard-u ili phpMyAdminu iz cPanela.
-ime usera za tu bazu kao i njegov password moraju odgovarati onima u php skripti.
-tom useru dodijeli sve privilegije za bazu kojom se koristi.

Imaš tamo u mysql wizardu (ili kako se već zove) u cpanelu pridruživanje pojedine baze pojedinom korisniku i dodjeljivanje privilegija. Imao sam i ja sličan problem pa se sjećam da je caka bila u tome.

da, moj Mysqel user nije bio ok…sad sam to ispravila i uspjela napraviti upload WP teme ali mi se pojavila greška:

Fatal error: Call to undefined function get_header() in /home/a9723716/public_html/carbon-wp-light/index.php on line 1

:hmmmmmm:

Provjeri:

  • gdje je funkcija koju pozivaš definirana
  • da li joj je naziv identičan
  • ako su funkcije u nekom vanjskom dokumentu: da li je taj dokument include-an u index.php
  • provjeri putanje (da nisu apsolutne)

Ako na liniji br. 1 na početnoj stranici pozivaš funkciju, pada mi na pamet da funkcije nisu includane u index.php prije poziva te funkcije. Ali ako je to index.php od WP-a (nisi ga sama kodirala) i ako je struktura direktorija ista kao lokalno, ne vidim u čemu bi mogla biti stvar.

Probaj za početak zakomentirati pozivanje funkcije get_header() pa vidi što dalje kaže. Ako prijavi neku drugu nedefiniranu funkciju onda je očito stvar u tome da dokument s funkcijama nije pravilno uključen.

ako sam te dobro razumijela prema tvojim uputama sam učinila slijedeće:

umjesto: <?php get_header(); ?> (gdje je i javljalo da je greška) sam utipkala :

<?php get_footer(); ?>

no, javio mi je istu takvu grešku…

ne, mislio sam da zakomentiraš funkciju.
znači ovako:

<?php //get_header(); ?>

…probala sam sa navedeom funkcijom i dao mi je ovaj odgovor:

Fatal error: Call to undefined function locate_template() in /home/a9723716/public_html/carbon-wp-light/index.php on line 2

Ok, mislim da je zbog migracije na server došlo do problema s URL-ovima.

Pri instalaciji ili konfiguraciji WP-a lokalno si negdje stavila da ti je root folder web sajta = localhost.
Sada to više nije tako, nego localhost moraš zamijeniti nazivom domene.

Pogledaj ovdje malo o tome ili googlaj nešto u tom stilu
Moving WordPress « WordPress Codex

Ukratko…to možeš promijeniti ili mijenjanjem adrese unutar PhpMyAdmin ili u postavkama (administratorska stranica) WordPress-a.

Pošto administratorskoj stranici sada možež pristupiti preko yourdomain.com/wp-admin, možda bolje da putanje promijeniš kroz PhpMyAdmin. Ne znam točno gdje ali mislim da moraš naći i promijeniti WordPress address (URI) i Site address (URL) negdje u bazi.

Nisam se odavno susreo s ovim i ne sjećam se baš točno pa ne mogu biti konkretniji ali sam poprilično siguran da je u tome stvar i da je to dobar put do rješenja.

[quote=“mmrenim”]…probala sam sa navedeom funkcijom i dao mi je ovaj odgovor:

Fatal error: Call to undefined function locate_template() in /home/a9723716/public_html/carbon-wp-light/index.php on line 2[/quote]

Problem ti je vjerovatno u ovom pathu /home/a9723716/public_html/carbon-wp-light/index.php koji je sad drukčiji nego na lokalnom serveru.

Kod prebacivanja vjerovatno moraš promijeniti wp-config.php, gdje su nazivi baza, korisnici i slično. Ponekad treba mijenjat i pathove u samoj bazi ako npr. neki “C:\wamp\www\carbon-wp-light/” postaje “/home/a9723716/public_html/carbon-wp-light/”

na sve ovo već rečeno provjeri i kakva ti je situacija sa .htaccess file-om. Edituj ga tako da ti iza / kod RewriteBase bude prazno, a iza . (tačke) i / kod RewriteRule bude index.php [L]
a defaultni .htaccess za WP bi u principu trebao da izgleda ovako

BEGIN WordPress

RewriteEngine On RewriteBase / RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] # END WordPress

sretno

dečki hvala na sugestijama, ali kad sam ih krenula na primjenu onoga šta ste naveli (ponovno počela sa uploadom file sa wampa jer sam stari izbrisal) dobila sam ovo:

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer's network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

Naime, web manager 000webhost.com-a uploada file sa wampa, koji nije zipan, bez problema…ali problem se javlja kad hoću zipani file upload-ati. S druge strane suludo je pojedinačno uploadati cijeli projekt sa wampa…toga je previše.
ah,uh ? hehe

A zasto se zamaras s time, Izgubit ces vise vremena nego si potrosila na pravljenje stranice. instaliraj team viewer i daj covjeku remote access i nek klika po tvom ekranu ili mozes mu ti prezentirati stranica prek videa.

Nije suludo, koristi filezilu. A i neznam kak ces otvoriti zip file na freehostu?