Web bitnis zarada

Nisi indexiran 10 dana, vjeruj mi, proguglaj SEO.

evo aj zarađujem isključivo putem interneta, pomocu svoje stranice, poceo sam prije par mjeseci, a sad živim od toga, svatko se moze pridruziti, nesmijem staviti link al ako je neko zainteresiran nek se javi

Stvarno, zivis od .ws domena? :rolleyes:

evo mene i to zanima poslao sam mu pm … volim sve probati nekosta me puno … samo malo struje i vremena …

Pa šta je tu čudno. Na telki je bio lik koji živi od Sunca. :zub:

Evo da se i ja pridruzim pitanjima… U jednom od prethodnih postova receno je da se naplacuje klikanje po nekim stranicama (navedene su igre i tome slicne teme); moze li netko objasniti tko to naplacuje. Jeli se mora web stranica nekako posebno provesti da bi ti se naplacivalo za klikanje po tvojoj stranici?

Nisam nikad čuo za to? Možda misliš na
https://www.google.com/adsense/

To nije za igre, to je za sve sajtove…

sime_zd, zakljucio sam to po ovom postu:

tj. iz ovoga sam zakljucio … da ako netko klika po tvojoj stranici … u ovom slucaju ovdje se spominje adult stranica i flash igre; da ti zaradujes novac.

Medutim po tvom prethodnom postu, zapravo se radi o klikanju po reklamama koje se nalaze na tvojoj stranici.

Da, naravno. Radi se o oglasima, točnije google adsense sustavu koji je besplatan i možeš se prijaviti. Novac dobiješ kada netko klikne na oglas ne na sajt.
To se u ovom slučaju odnosi na igre (ali možeš bilo koju tematiku osim par njih) , na adult nemogu adsense oglasi, kao ni poker sajtovi, kladionice, nasilni sadržaj i sl.

Samo, velika je razlika u cijeni klika, negdje je klik 0,01$ a negdje 1$, to ovisi o tematici sajta!

Koliko vremena vama treba da jedan sajt dovedete do razine da počne donositi zaradu, znam da to zavisi od raznih faktora ali onako uopšteno.

Ja sam pokrenuo dva sajta na engleskom, prije 30-tak dana ali posjeta je jedva nekoliko unukata dnevno, radio sam na backlikovima, SEO, a li slabo nešto, indexiranih stranica je oko 20-tak, tema sajta je mobiteli news.

konkurencija je velika tu, kao i za vecinu tema kod eng stranica, sa obzirom na broj indexiranih stranica ne mozes ni ocekivati neku vecu posjecenost.

U nekom prosjeku ako se na stranici aktivno radi zarada se moze ocekivati nakon pola godine, godinu dana, opet i to ovisi koliko se na njoj radi, kakva je konkurencija i slicno

[quote=“mago”]Koliko vremena vama treba da jedan sajt dovedete do razine da počne donositi zaradu, znam da to zavisi od raznih faktora ali onako uopšteno.

Ja sam pokrenuo dva sajta na engleskom, prije 30-tak dana ali posjeta je jedva nekoliko unukata dnevno, radio sam na backlikovima, SEO, a li slabo nešto, indexiranih stranica je oko 20-tak, tema sajta je mobiteli news.[/quote]

Ja sam isto tako prije 30-etak dana pokrenuo mobile news blog + vb forum ali ne općenito jer takvih ima na bacanje, već za specifičnog proizvođača.

Svaki drugi dan postam, prosjek.

Reklamirao sam ga na forumima, link u potpisu, youtube video, blog komentari s linkom,…naravno koji su tematski isti, facebook, twitter…

Imam oko 100 uv na dan, sa stalnim rastom, nadam se oko 1000 uv za kojih godinu dana. A ako poslovanje bude pozitivna nula super.

[quote=“Mulder”]Ja sam isto tako prije 30-etak dana pokrenuo mobile news blog + vb forum ali ne općenito jer takvih ima na bacanje, već za specifičnog proizvođača.

Svaki drugi dan postam, prosjek.

Reklamirao sam ga na forumima, link u potpisu, youtube video, blog komentari s linkom,…naravno koji su tematski isti, facebook, twitter…

Imam oko 100 uv na dan, sa stalnim rastom, nadam se oko 1000 uv za kojih godinu dana. A ako poslovanje bude pozitivna nula super.[/quote]

Vrlo realisticna ocekivanja. Svaka cast.

Hvala Mulder, mislim da sam ja uzeo presiroku opću temu o mobitelima, zato je tako malo,