Web.com - Prevara

Zakupio sam web.com hosting dok je trajala akcija 1. mjesec = 0.5$ i kad je prosao taj prvi mjesec ja sam se prebacio na drugi hosting, a buduci da mi na VISA kartici tada nije bilo novca oni su mi htjeli naplatiti i drugi mjesec bez da sam ja kliknuo na bilo kakav link ali su mi poslali poruku na email da na racunu nema novca pa da to nemogu uraditi itd…racun na web.com nemogu nikako ponistiti,da bih to ucinio moram prvo nazvat njih telefonski, neki americki broj.Vidio sam da se ljudi po internetu zale na to kako se tesko raskida s njima poslovanje.I dobro ja razmisljam dok nema nista novca na VISI nece valjda nista uzimat s racuna,kad maloprije dolazi mi poruka da mi je sa VISE skinuto 50$,ni to mi nije jasno ako su naveli da taj njihov hostng kosta 14,5$ za mjesec dana i moze se uzet pojedinacno 1 mjesec a ne da se uvezuje 12 ili 24 mjeseca ka sto je to slucaj sa nekim hostinzima. Nije mi jasno sta da radim,je li mozda netko imao slicna iskustva?

Uradi chargeback svaki put kada ti naplate uslugu, njih će više koštati ne tebe. Ti dobijaš refund, oni gube to što su ti naplatili i + nekih $89 fee. Veruj mi, neće im pasti napamet da to učine, al’ će te smarati.

Ako ne može na fin način, igraj grubo.

Nisam imao sa njima iskustva, ali generalno pročitaj još jednom pravila njihova, većinom se kriju neki skriveni troškovi ili “obećanja velika” su samo iluzija.

Moraš se zapitati uvijek, ko još bi ti dao hosting za 0.5$ mjesečno?

Unlimited (sharing) hosting su isto velika zamka i priča. Dadne ti ko fol sve unlimited, a pitajte ih prije toga šta sve smiješ držati na serveru, koliki je limit cpu, koliko RAM-a dobiješ, vidjet ćeš da je čista marketing priča.

Kupuj provjereno i pouzdano. I imaj uvijek na umu, ako kupiš kod nas hosting, da tu razliku što ćeš platiti više vrijedi ako ćeš samo jednom nazvati support.

Jel možeš ići u minus na VISI ? Ako ne možeš onda idi u banku i objasni im. Ako možeš ići u minus, svaki hosting provider automatski pri kupnji pretpostavi da ćeš kupiti i slijedeći mjesec i slijedeću godinu. I obično je teško naći gdje se to isključi, pogotovo na nekim manjim firmama. Na nekim moraš kontaktirati podršku kako bi dobio taj link za deaktivaciju.

@Eldar_Ribic Fazon je što oni otežavaju odstupanje od usluge pa ti traže dosta stvari za to. Jednostavno je uraditi ono što sam rekao i shvatiće i sami da su našli pogrešnu mečku da čačkaju.

Desilo mi je se to 2 puta sa drugim kompanijama, da traže poziv da deaktiviram uslugu, ja im fino objasnim kao čovek da je poziv skup i ne isplati mi se, jedna od tih kompanija mi je odmah deaktivirala uslugu dok je druga zaguljivala i govorila da neće (a obe su bile u EIG grupaciji) i naravno otišao sam u banku rekao da nisam autorizovao navedenu transakciju, oni su mi tražili da popunim formular, nakon 2 dana pare u banci vraćene, druga kompanija me kontaktira kako sam bezobrazan i da je trebalo samo da ih pitam za poništenje usluge (što i jesam) i da su sada oni dobili minus.

Kada vidite da ne može drugačije, spustite se na njihov nivo i zadajte im uradac za nokaut. Ne ustaju :smiley:

Vidim da se jako puno žalite na hosting firme i usluge, pa evo čisto za informaciju da imate na umu da ima kvalitetnih domaćih web hosting poslužitelja s pristupačnim cijenama, gdje se plaća godišnje i na računu nema skrivenih troškova. Čist račun duga ljubav!

Dakle, Genius Host nudi usluge web hostinga, a više o tome možete pročitati ovdje:
(url uklonjen)

geniushost HETZNER ONLINE AG
i koliko vidim niste firma nego obrt

Bravo, zajebavaj se sa takvima i budi uvjerenju da si ih nadmudrio, nemoj se čuditi kad jedan dan doživiš infarkt.

Bugi budi siguran da ja znam šta radim jer za amerske firme postoji BBB kojim ti moraju, kao stranom klijentu, pružiti jednostavniju uslugu ponštenjja usluga. Evo već ne znam koja je godina od kako sam to uradio niti imam problema u banci, niti se ti slučajevi ponavljaju. Jedino što dobijam jeste mejlove od nekih random naplatnih agencija koje me mogu fatnuti samo.

i kakve veze što je Hetzner? ne razumijem što ste time htjeli reći… a ovo za firmu sam letimično napisao, tako da sam ispravio, ok… kad da je sada bitno je li firma ili obrt! a vi imate firmu ili?

sve je bitno… gore si napisao domaci a po cemu si ti domaci web hosting ti samo preprodajes i to po jako visokim cijenama, a ne vidim da imas 0-24 ili backup. jedan mjesec ne platis i ljudi izgube svoje stranice to se nekima dogodilo. sto se tice obrta ili d.o.o kod doo moras imat 20000 temeljnog. a ovo cist racun… je laz u odabiru paketa nigdje nepise da je sve ograniceno na 5% i ako se prijede da se mora doplatit to pise na samom kraju uvjeta poslovanja

ništa se ne izgubi jer podaci i dalje ostaju na serveru, a naravno da ih klijent može dobiti u svakom trenutku, pa čak i kada mu istekne hosting (za razliku od drugih!)… prema tome, nemojte trvrditi nešto što niste provjerili! naravno da su ti jako visoke cijene jer očito nemaš ni tih 20000 temeljnog kapitala, niti imaš svoju firmu, onda ne moramo dalje ni raspravljati… lako je pričati “ja bi ovako”, “ja bi onako”, a nisi sposoban ni za osnovne stvari… lijep pozdrav!

geniushost malo si krivo razumio al dobro…
govorim kada ti nećeš platiti svi klijenti će izgubiti svoje stranice(ako uopće imaš kojeg), kao što se već događalo s hrvatskim preprodavačima…
ja niti ne trebam imati 20 000 kuna ali bi ti trebao imati.

Po čemu ti misliš da možeš konkurirati recimo avalonu.
Cijeni? baš i ne
Kvaliteti? isto tako sumnjam
Imaš možda besplatni 0800 telefon itd…

a što ako je server u mojem vlasništvu? da li avalon ima neograničen bandwith? a koliko vidim na njihovoj web stranici je najjeftiniji paket 420 kn, za razliku kod mene gdje je najjeftiniji 300 kn, pa ako znaš malo matematike, onda to i koristi… ti si sigurno vidio 35 kn, a nisi vidio da piše “mjesečno”… uostalom, da li se tvoja firma može usporediti i s najgorom, a kamoli s avalonom??

Idete malo offtopick, ovde je rec o web.com ne o genius ili avalon sto se tice toga genius prvenstveno bi trebali sajt odradit ako ste vec toliko ozbiljni http://infotecnica.in/index.php?/files/file/159-template-tranquil-hosting/ i imate kapitala, nego da ne ulazimo u diskusiju vratite se na temu. Ako jos ko zna kako da pomogne neka to i ucini, ja sam imao slican problem sa jednom kompanijom, ali sam zatrazio povracaj i tako sam resio problem. Ali uvek pratite da vam je automacka obnova ugasena i da izbrisete karticu sa naloga.

Kakve to sada ima veze, template je uredno plaćen. Kao nije ozbiljno zato što je netko taj template odradio, a ja ga uredno platio, svašta. Ako baš želite, ima i ovdje web stranica www.geniushost.eu, možda vam je ta ozbiljnija. Ali nemam se potrebe puno dokazivati, moja klijentela dovoljno govori za sebe.

Naišao sam na neke web stranice koje nude usluge web dizajna i izrade web stranica, a sama njihova web stranica nije dovršena.

OK, neću ići offtopic, ovo je moj zadnji komentar.

Pa to govoro o ozbiljnosti njihovog poslovanja i te stranice. Sve to ljudi koji eto traze ozbiljan i siguran hosting gledaju, ja ne kazem da si los uslugom si mozda i 10x bolji od onih koji nemaju neku placenu temu ili preuzetu putem warez sajtova. Samo eto ukazao ti da i to vremenom odradis da bi i na taj nacin svoje poslovanje unapredio. Jer vecina kada vidi sajt koji im je poznat ne djeluje im ozbilljno, a kamo li sigurno. Eto krenes od sebe gde bi prije narucio sajt kod onoga koji koristi takvu neku placenu ili preuzetu temu, ili kod onoga gdje vidis unikatan dizajn i njegov rad.

Djelomično se slažem s tobom, ali imam i reklamu na televiziji tako da mi izgled ove web stranice nije toliko značajan. Bez obzira na dizajn i kupljeni template, moja klijentela je Hrvatska, Njemačka, Švedska, Španjolska, Engleska i Irska. Mislite da su oni uzimali u obzir sve to što govorite? Naravno da ne, bitnija im je kvaliteta usluga. Osim toga, klijenti me rado preporučuju i drugima jer su i oni sami prezadovoljni, a također postoji i nagrada za preporuku od 500,00 do 1.000,00 kn za svaku uspješnu preporuku.

očito si slijep na avalonu 1gb, koji kod tebe košta 500 kuna godišnje, košta 350 kuna. Imaš na avalonu cijenu za godinu dana i ona iznosi 10x mjesečna…
Što se tiče neograničenog bandwitha nemaš ga ni ti nego lažeš, isto si rekao “ovo je moj zadnji komentar.”, pa si komentirao.

Kako su ti klijenti iz Hrvatska, Njemačka, Švedska, Španjolska, Engleska i Irska, a stranica ti je na hrvatskom

Ja da se tebi opravdavam? Haha… Nemam se potrebe opravdavati vama “velikim biznismenima” koji imate previše slobodnog vremena i po cijele dane sjedite u svojim foteljama napadajući druge koji mukotrpno rade dok vas još uvijek zapravo financiraju roditelji jer niste sposobni sami nešto stvoriti. Pozdrav!