Web dizajn seminar

pošto nemam vremena za web dizajn, namjeravam upisati seminar web dizajn.
od ustanova nude ih: infokatedra i algebra.

pošto sam do sada radio desktop aplikacije, već duže vrijeme se prebacujem na web jer je to budućnost.
joomla i slične gluposti me ne zanimaju.

koja ustanova je bolja tj. kod kojih je program bolji?

nije da sam lijen, nego ako čovjek uči sam doma, treba mu puno više nego da ide na seminar.

ono što je mana na seminaru, da se nakon osnova html-a i CSS-a uči raditi u glupom dreamweaver-u.

jer pravi web majstor bi morao raditi u nekom dobrom editoru, kao što je quanta, komodo itd…

[quote=“Lola”]pošto nemam vremena za web dizajn, namjeravam upisati seminar web dizajn.
od ustanova nude ih: infokatedra i algebra.

pošto sam do sada radio desktop aplikacije, već duže vrijeme se prebacujem na web jer je to budućnost.
joomla i slične gluposti me ne zanimaju.

koja ustanova je bolja tj. kod kojih je program bolji?

nije da sam lijen, nego ako čovjek uči sam doma, treba mu puno više nego da ide na seminar.

ono što je mana na seminaru, da se nakon osnova html-a i CSS-a uči raditi u glupom dreamweaver-u.

jer pravi web majstor bi morao raditi u nekom dobrom editoru, kao što je quanta, komodo itd…[/quote]

Ja bi ti preoporuci da si prvo nabavis ovo
http://www.amazon.com/Non-Designers-Design-Book-Typographic-Principles/dp/1566091594
i prodjes to, knjiga je zanimljiva, nije duga i lako se cita :slight_smile:
Opcenito je o grafickom dizajnu, ali ako zelis pristojni dizajn slozit moras znat to.

Sto se tice HTML/CSS, to nije tesko naucit stvarno ali je problem u potpunosti svladat a za to treba dosta iskustva i vremena, sumnjam da ce ti samo taj seminar bit dovoljan

sto se tice joomle i “slicnih gluposti”, sad ne znam jel ti planiras razvijat web aplikacije nekakve ili radit vise blogaste web stranice, ako radis nesto slicnije blogu/web portalu najcesce nema smisla otrkivat toplu vodu (osim ako je neki ogroman projekt) nego si fino uzmes neki dobar gotovi CMS kojeg je lako customizirat i pisat addonove za njega (npr. wordpress)

Moja frendica je išla u infokatedru. I kako je dobivala skripte tako sam ja kopirao i počeo raditi po njima. I kako nešto nisam znao to je odmah i ona pitala drugi dan instruktora i tak sam ja ovo sve učio hehe. Na kraju ja sam počeo raditi stranice, a ona kak je završila taj seminar totalno ju je pustilo.
Čuj naučit češ u toj školi osnove kasnije imaš net i to je to. Mislim da je seminar trajao nekih 3 mjeseca, a cijena nekih 4000 kn il tak nešto, možda manje.
Ako se odlučiš za infokatedru mogu ti od nje nabaviti pitanja (valjda ih još ima), čak sam i ja mislio ići polagati samo ispite, al moram još vidjeti što ću dobiti s tim papirom i dal se isplati…

Ono što bi ti ja preporucio kao alternativu je da si nađeš nekog prijatelja / poznanika / placenika koji stvarno ima par godina iskustva u izradi web stranica i da ti ta osoba pokaže osnove kako stvarno rade u praksi a ne samo teoriju i da ti da linkove gdje da ucis dalje.

Ja sam završio web dizajn u algebri i grafički dizajn u ivori. Išao sam jer sam lijen sam učiti doma,a i zimi imam slobodnog vremena, mada sam znao da sve mogu naučit od kuće.

Mislim da su ti tečajevi dobri za početnike, više da nauče osnove i da se upute u to, ali ako ih to ne zanima i ne misle preko neta kući nastaviti učenje i vježbanje, tečaj je čisto bacanje novaca.

Većina ih misli da će poslije tečaja biti spremni za rad u nekoj firmi ali nema šanse, naučit ćeš napraviti jednostavan ružan web site i to će biti samo temelj, sve ostalo ovisi o tvojoj volji za učenje i vježbanje.

Ako već nemaš previše vremena onda je tečaj promašaj jer ćeš tamo i izgubit previše vremena na polaznicima koji ne znaju držati miš u rukama i na osnovama. Nekad se izgubi 20 min samo da svi polaznici uspiju pokenut programe, a dok svima ne uspije ne ide se dalje.
Slažem se sa Tonijem, ako si već naprediniji i brzo shvačaš pokušaj naći nekoga tko će ti privatno davat instrukcije, i za puno manje vremena i novaca možeš sve shvatiti. Tako češ izbjeći gubljenje vremena na drugima polaznicima.

Rekao bih da je obrnuto.

Ako si se odlučio evo ti idealna prilika, jeftinije nebuš našao :gitara:

taman htio postat to… uglavnom…trk u infokatedru.

Ja znam da nema tog seminara ili tečaja koji će od mene napraviti web dizajnera.

ja se dalje mislim baviti web aplikacijama, tako da mi stranice ne trebaju biti šminka.
recimo početna, login, neka podloga, koja slika i to je to.
i kad se korisnik ulogira, treba mi neki menu sa strane ili gore, malo dizajna i u sredini forma za prikaz podataka i/ili unos i takve kombinacije.
praktički htio bi naučiti dobro html i css i da radim u nekom editoru kao što je komodo ili quanta na linuxu.
i to je to.

od programskih jezika radim u .net-u i još učim perl koliko stignem jer je fenomenalan jezik.

sve to mos sa wordpressom, a pisat html i css mozes u notepadu

kažem: wordpress, joomla i sl. me ne zanimaju.

meni treba html, css i javascript.

html/css ti je najlaksi jezik mos ga u 2-3 dana naucit bez greske