Web Hosting ebaustela.com

Eto da čujem tj vidim vaše mišljenje.
www.ebaustela.com

Dosta je velika konkurencija ali ako se može uspijeti zašto ne pokušati.
Slobodno recite sve što mislite. Nemoj te previše popljuvat.
Iza nas stoji velika firma tako da je podrška jaka. Firma posluje već par godina ali na stranom tržištu pa eto mi pokušavamo se probiti na naše. Mladi smo ozbiljni pa nam pružite priliku. :smile:

1 Like

sviđa mi se kako ste to napravili…sve pohvale i samo naprijed

E sad podijelite 5 startnih paketa WM korisnicima :smiley:

Treba prvo licence pokrit hehe a onda lako podjelimo :smile:

Zanimljiv projektic, a jos zanimljivije sto nemate firmu, ne placate porez i druga parafiskalna davanja i jebete nas poduzetnike i porezne obveznike u mozak stvarajuci nam prividno konkurenciju. Neznam zasto bi itko normalan kupio hosting ili neku uslugu kada nema nikakva garancije, broj telefona, istaknutu adresu, OIB, uvjete koristenja a jos i najgore sto svjesno krsite zakon radeci na crno.

4 Likeova

U potpunosti Vas shvacam ali isto bih se okladio mozda nebi dobio okladu ali da ste prvi hosting ako je to vasa firma koji ste prodali bili registrirana firma? Kako da otvorim firmu ako nemam ni za licencu platit u pocetku osim ako nemam kapital velik Ako otvorim jdoo moram odmah iduci mjesec isplatit placu a iz cega? I onda naci koliko 20 ili 30 tisuca da je zatvorit? Ako si ti tako krenuo svaka cast i kapa do poda ja nemam tolikog kapitala. Svaki kupljeni hosting ce biti aktivan dok kupac placa jer kao sto sam rekao iza nas stoji velika firma koja to garantira. Shvacam tvoj komentar ali treba od neceg krenut. Broj ima stoga nemoras odmah prigovarat a adresu nema jer nemamo jos ured.

Promasen ti je poslovni model. Fokusiras se na obicne ljude, developere … (jer ocito ovi business nece kupiti jer ne izdajes racun). Developera je relativno malo. Ili su pocetnici ili su profesionalci. Ovi profesionalci imaju vec svoje VPS-ove … a jedno 80% ih ima firme tako da i oni otpadaju. Ostaju ti developeri pocetnici … od kojih vecina kupuje na raznim “godaddy” servisima po 1-2$ mjesecno. Od ovih “obicnih ljudi” koji imaju site za apartmane, neku sitnu djelatnost i to … sumnjam da ces imati srece. Treba se profilirati … sve ti je danas preporuka. Ja imam firmu 5 godina, bavim se developmentom od 2004. godine … sve ti je danas preporuka. Marketing je preskup i neucinkovit za ovu bransu. Preporuka je najbolji marketing. Naravno da se ni ja nisam rodio s firmom, ali tada prije 5-6 godina su bila drugacija vremena, moglo se, nije bilo kontrola, manje je bilo konkurencije, poduzetnici su placali cashom jer ga je bilo u izobilju. Danas vise toga nema, svak hoce preko racuna uz racun, da si odbije pdv, da si ima trosak da na kraju krajeva uspara. Recesija je napravila svoje, no tako i treba biti. Nisam zagovornik rada na crno, volim da je sve po PS-u legalno, cisto, ugovorno i uredno. Tebi zelim srecu … ali sumnjam da ces se profilirati i biti nekome prava konkurencija jer danas svaki klinac od 15 godina prodaje hosting i zeli dignuti lovu na tome. Danas se nudi sve i svasta, krajnji korisnici su u vecini slucajeva needucirani i nasjedaju na sve i svasta i onda kada im site ne radi, padne i nastane sranje, onda je veliki problem.

Ono sto bi ti savjetovao je da nadjes neku firmu (koja nije u PDV-u) da ti prodaje hosting i te usluge … das im proviziju cca 10% koliko je standard … i onda ti firma na ovaj ili onaj nacin isplati novac. Tako ces dobit barem brending, sigurnost i pouzdanost a i bolji image prema korisnicima. Totalno je drugacije kada nesto prodaje Pero Peric iz Bušotine BB, Spisic bukovica, Virovitica i totalno je drugacije kada nesto prodaje FIRMA s OIB-om, ljudima koji stoje iza nje i nekakvim referencama. Isto tako, stavi nekakav SLA na web, da ljudi vide sto mogu ocekivati, na sto imaju pravo i kontakt broj da znaju koga mogu kontaktirati u slucaju nuzde.

vezano za zatvaranje JDOO-a ili DOO-a, to su price za malu djecu da to kosta 20-30 tisuca kuna. Da bi se ikakva firma mogla zatvoriti prva je pretpostavka da nesmije imati niti kune dugovanja, ni prema poreznoj kao ni prema kupcima i dobavljacima. Postupak zatvaranja je za sada dugotrajan, minimalan rok zatvaranja je 11 mjeseci buduci da to vremenski traje zbog sudske objave (poziv vjerovnicima) 3 puta, promjena u sudskom registru i pizdarijama u narodnim novinama. Koliko kosta? To ovisi o koliko imovine imas i koliko pizdarija na firmu … a ponajprije ovisi o javnom biljezniku (jer ne racunaju svi isto) a i o knjigovodstvenom servisu, buduci oni trebaju pripremiti sve likvidacijske bilance, papire za zatvaranje i sve drugo, a sve amenuje nadlezni trgovacki sud. Otprilike ti to kosta u praksi od 4-6000 kn. Sada je u pripremi zakon da se JDOO zatvara u roku 3 mjeseca uz naknadu od 600 kn, a DOO uz naknadu od max 2000 kn, u roku 3-6 mjeseci, sto je super.

Pa uredu treba i zaraditi za otvoriti jdoo. Opet da ovorim danas za 1 mjesec ako nemam za isplatit minimalac krsim zakon jeli tako? Kako god okrenes ako nemam kapital od 10 000 kn da isplatim bar 2 place onda najbolje da spavam i umrem od gladi. Shvacam da sa tvog stajalista za tebe je to lose ali treba krenut od neceg.

Prvo svaka cast na hrabrosti da otvoris tako nesto. Ja osobno radim isto projekt vec duze i do sada ga je vecina popljuvala, a da im nisam ni rekao o cemu je rijec tako da ce uvijek biti onih koji ce ti govoriti negativno.
Isto krecem bez firme i ikakvih gluposti, ali prednost kod mene da mogu priustiti prva 2,3 tjedna besplatne usluge dok se ne prosiri. Naravno kada krene zarada prijavit cu da sve bude legalno. Ovo sto ti je iznad receno da ces tesko uspjet i je vjerojatno istina. Statistika je protiv tebe kao i protiv svih nas, ali i ako propadne ostaje ti ono najbitnije, a to je znanje koje si dobio dok si to radio. Siguran sam da si naucio nesto novo.
Sada o stranici. Definitivno bi trebao dodati uvjete koristenja i ako vec pise da je podrska 24/7 onda nema smisla chat koji ce pola dana biti na offline, ako ne i vise. Druga stvar slike na web hosting paketima. Osim sto mislim da bi bilo bolje da su drukcije kao ono standard, silver, gold itd tako i to i staviti link na njih jer ovako nemaju smisla. Ja sam prvi kliknio na sliku da vidim detalje o paketu kad ono slika samo.

u JDOO-u moras bit samo zaposlen u slucaju da nisi negdje drugdje zaposlen.

Ali moras si platiti doprinose kako ne shvacas. Zasto da se bacim u dug od 5000 kn duga za 2 mjeseca ako nemoram. Kako da znam da cu uspijet? Svaka cast ako si ti prvi hosting u zivotu prodao sa fiskaliziranim računom. Nego ima li ko kakve kritike osim na zakon? :smiley:
Da se vratim na web. Podrska je 0/24. Eto samo sam jos imao problema sa mobilnom aplikacijom koja je sada uspjesno sredena. AKo nista uvijek ima formular za ostaviti poruku, broj mobitela za SMS ili poziv. A za detaljno. Razmisljo sam si dali da pisem jos kada vidim da većina svi imaju isto ćemu onda to kada svi isto nudimo.

Ponavljam, ako ostvarujes doprinose od drugog zaposljenja u JDOO-u se NE MORAS zaposliti, sto znaci ako si zaposlen negdje drugdje, u JDOO se NE MORAS zaposliti. Kada sam prodao 1. hosting onda nije bilo ni fiskalizacije, ni Linica a ni ovakve situacije u RH :)) A to je bilo davne 2004. Podrsku nemas 0/24, nemojmo se zavaravati, to nemam ni ja. Podrska 0-24 bi znacila da imas osobu/osoblje koje stoji online 0-24 i spremno je u svakom trenutku na upit.

Tako je. Prije je bilo lakše priznaješ i sam, stoga po tvom u ovakvom stanju u državi mi ostali nemamo pravo pokušati kao što ste vi nekoć mogli? Pa shvaćam te ja ali dali si razmišljao da možda ne radim negdje pa da nemam primanja tj da mi netko drugi plaća doprinose. Ja tebe u potpunosti razumijem ali probaj i ti shvatiti mene. Što se tiće podrške uvijek je dostupna putem chata ili maila ili poziva. Nemoram imati nekog zaposlenog u sobi da sjedi i čeka kada se ja mogu u bilo koje doba javiti na mobitel mail ili chat ili kolega.
Stoga daj te nam priliku. Kao što rekoh iza nas je velika i dugogodišnja firma koja drži servere i hosting i svaki hosting če trajati sve dok se plaća.

kako se konkurencija kolje. Ajde se nemojte tu bosti preko foruma, nego spustite cijene. hehe.

Haha nastave li tako jos ce biti i besplatan hosting u ponudi :smiley:
Sto se detalja oko paketa tice stavi ih vise iako su slicni jer ipak ljudi vole znati sta kupuju, a podrska ipak je 24/0 pretjerano jer i ti moras spavati i ziviti zivot, ali opet bolje i to napisati nego da pise podrska 10 sati dnevno

Tako je. Glupo da stavim od 08-16 kada sam dostupan svaki dan osim kad spavam hehe a tada drugi kolega moze odgovoriti. Budem stavio to onda sutra detalje paketa.

hehehe… samo nek’ spuste cijene :smiley:

Pa gdje ce jeftinije od 10 kn mjesecno :smile:
Samu licencu za whmcs plus ostali troskovi.