Web Hosting - promo ponude

Svaka preporuka za croweb.host

Super hosting i još bolja podrška.
Široka lepeza ponude mimo hostinga koja je malo skuplja ali izrazito kvalitetna.

Takodjer za ove “propale projekte”, ugasite takodjer onu scriptu na PayPalu koja vas povezuje s automatskim placanjem na Hostingu koji ste odabrali - tako da ukoliko ste zaboravili iskljuciti auto-renew, nemogu bez vas naplatiti uslugu za jos jednu godinu, to imate pravo zabraniti …

3 Likeova

@Q_Line hvala za nadopunu, upustvo za takvo nesto: https://www.paypal.com/c2/selfhelp/article/how-do-i-view,-modify,-or-cancel-my-pre-approved-payments-faq1916

2 Likeova

Da, bas taj “pre-approved payments”, mislim da je to jedna od najbitnijih stavki za “ogranicavanje” nezeljene naplate … cesto FB ovo koristi da “lafo nastavite kampanju, a ona ide odmah s novcem” … podrzavam PayPal kao najbolje sredstvo placanja, s ovom opcijom ste sigurni skroz.

Kada placate direkt preko CC, ove opcije nema, samo vam automatski nastave “skidati novac s racuna” (ovo sve govorim za sumnjive transakcije, nesto platite samo jednom i sl)

1 Like

Ovaj 1&1 rastatura shared pocetni plan, odusevljen…

Ti si oduševljen, :frowning: a mi smo govorili o toj firmi ovdje na Forumu, i to ne samo u ovom topicu: :frowning:


Koristite malo više search gore desno. :o:

jeftin hosting https://www.arubacloud.com/

€1+VAT je samo za data centar DC1/IT1 i DC3/CZ1

1 GB RAM, 20 GB SSD, 2TB/month data transfer

1 Like

Da da, rasturaju dok ti ne dođu računi na naplatu. 1&1 je najveći scam na internetu.

Znam ja za tu temu, nije problem u 1&1 nego je problem u wanna be webmasterima.
Problem je:

  • Što klijenti ne znaju engleski jezik kako treba
  • Što ne znaju koristiti kontrolni panel
  • Što nemaju dovoljno logike u mozgu da potraže opciju “disable auto-renew” ako ne misle produžiti domenu koju su dobili za 0.99$.
  • Što ne čitaju TOS kada kupuju domene i produkte po promotivnoj cijeni. Jer promotivna cijena znači da će dolaziti reklamni mailovi, biti naplaćen transfer-out itd (ne vezano za 1and1)… Zato se plati domena od 10$ i bude se mirno, ali svi žele da što jeftinije prođu.

Ko ima imalo mozga vidjet će da renew košta od 11$ do 15$ i to će biti naplata. Problem dolazi kada neki balavac kupi domen za 99 centi, zapostavi domen i ne kontroliše šta plaća i 1and1 nakon godinu naplati (naplatio bi mu i ja, a naplatio bi i ti…)

Kolega koristi 1and1 windows dedicirani server, ima 20tak domena kod njih od 2004 godine. Nikada nije uradio transfer out ili migraciju, živi čovjek u Njemačkoj, vidio reklamu na TV prije XX godina i ostao klijent. Hostuje radio streaminge, ima svojih nekih bezveze projekata i sve to izdrži. (www.x-mix-radio.com)

Zatim moja djevojka ima blog sa dosta upaljenim plugina koji nisu ni podesni kako spada (ona sama radila), hosting kod 1and1 i sve perfektno.

Evo sada sam i ja zadovoljni klijent njihovog hostinga. i nisam nikada imao problem kod njih, pa čak ni sa onim 0.99$ domenama koje sam kasnije bezobrazno transferovao negdje drugo.

Trust Pilot: https://www.trustpilot.com/review/1and1.com

A najveća prevara na internetu je Endurance sa svojim brendovima (https://www.endurance.com/our-brands/)

Švabo će ti dati ono što platiš, a Indijac neće.

Ja dok sam imao problema sa njima prije 3-4 godine to tako nije bilo, ne znam kako je sada. Koliko znam, domena kod njih NIJE 1$ prvu godinu nego je 15$ ali platiš prvo 1$ pa do kraja godine moraš još 14 tako nešto. Oni kao daju kredit, tj domene na rate, a tih 14 moraš platiti bez obzira produljio domenu ili ne sljedeće godine, ako ne platiš idu kamate, svake godine dug raste cca duplo, blokira ti se domena, a da bi je platio moraš telefonski zvati u Ameriku što sam ja morao 10ak puta jer je to jedini način, ako ne onda ti svake godine bude dupli iznos na računu jer i cpanelu nema informacija o dugu i računi za plaćanje.

To ako ne isključiš renew da će ti naplatiti automatski to je ok i tako je kod svih hostinga, da je samo to caka ne bi 1&1 bio poznat kao scam, cijeli internet vrišti da je 1&1 scam.

Pa ako sam ja lud i umislio, nisu svi ovi očajni ljudi po forumima, youtubu koji se bore sa njihovim ucjenama

Također i Google je skužio da su scam, evo mog spam pretinca

Evo ti par videa







.

@bugi

Jedini problem koji možeš imati sa 1AND1 (1und1) je da uzmeš domen za 99 centi a ne planiraš imati od njega zaradu i platiti ga 15$ iduće godine. To je jedini problem koji možeš imat. Takav je sistem, ne ugasiš auto-renew i naplate ide.

Te video koji obavjeljuješ su stari, pogledaj gore Trust Pilot link iznad što sam objavio. Trust Pilot ne možeš prevariti, moraš kupit proizvod da bi dao recenziju.

1AND1 dadne sve što piše u opisu proizvoda. Zvao sam par puta tehničku podršku kada sam htio da uradim transfer-out domene na drugi registrar ali sam mijenjao non stop WHOIS podatke pa se desi onaj lock od 2 mjeseca kad promjeniš ime ili mail iz whois (isto kao što GoDaddy uradi). Nikada mi se nije javio neki Indijac koji ne zna svoj maternji jezik a kamo li engleski. Uvijek je bio američki ili british akcenat koji odlično mogu prepoznat i uvijek su riješili problem = skinu lock koji je uzrokovan mojom krivicom da bi mogao domenu negdje drugo transfer. Ovde ispadam ja đubre a ne oni.

Kolega tandrće po Windows serveru, ima RDP pristup pa ga koristi za sve moguće od seedova pa do streaminga, web stranica sa flashom itd…

Djevojka milion nekih plugina, kad sam se logirao u WP umal da u nesvijest padnem a sve otvara savršeno bez štopkanja ili slabog loada.

Prvu godinu platila 12$, dalje plaća 7$ po mjesecu. Plaća jer zaradi novac na adsensu dovoljan da ne ciganči oko plaćana hosta koji joj odlično služi.

1AND1 grupa je TITO za Endurance i njihove brendove (opet vidi link iznad).

Support od 1And1 je besplatan, nazoveš putem Skype onaj toll-free broj. I uneseš PIN da se verifikuješ da pričaju sa tobom, ako nemaš PIN-a neće ni pričati… logična zaštita od social engineeringa.

Ne znam kako sada rade, znam što sam ja prošao i što sam čitao tada u komentarima na forumima i ispod svih ovih videa, svi ljudi su isto prolazili, to je bio očaj. Ljudima je rastao dug, kamate 100% godišnje a nisu mogli ništa napraviti. Uđeš u panel tamo ima samo jedan pdf gdje se povećava dug drastično, odeš na link domene -prazno, odeš na link-računi - prazno, moliš ih na mail da ti pošalju neki račun gdje želiš platiti dug ne žele ti odgovoriti, na 20 mailova odgovaraju sa nekim šablonama ili brojem podrške. Ja sam ih mjesecima molio samo da platim dug i ne žele dopustiti. Ti tvrdiš da to nije scam?

Na kraju saznam negdje da je jedini način da ih zoveš na neki telefon u Ameriku i tamo te ignoriraju. Od očaja sam čak pisao i onoj krovnoj organizaciji za domene pa sam nakon par mjeseci borbe uspio dobiti račun gdje sam uplatio 300-400 eura zbog par domena po 1$.

Sretno tebi sa njima, meni je dovoljno vidjeti što se pojavi kada upišeš 1&1 u Google i svoj Gmail gdje se vidi što Google misli o njima.

@bugi jbg :slight_smile:

GoDaddy je najveći registar domena na svijetu, funkcioniše isto kao 1and1, imaš milione žalbi na GoDaddy ali ljudi i dalje kupuju.

Ako na Godaddy uzmeš domen za 99 centi i ne ugasiš auto-renew, uradit će isto što 1and1. Naplatiti po cijeni od 15 dolara!

Ako nemaš dovoljno sredstava na računu za auto-renew, oni će par puta pokušati naplatiti a ti ćeš dobiti uredno obavijesti ako pratiš svoj mail, ako vide da nema ništa od uplate onda slijedi žurka. Tako i treba.

Jedina prevara današnjice što se tiće velikih igrača je https://www.endurance.com/our-brands/ jer nećeš dobiti ono što plaćaš (misleći na resurse i uptime), a support iz indije koji ne znaju engleski dobro, niti se razumiju u ovo što rade jer ih Endurance outsourca odnekud iz PM.

Edit:

Šta misliš zašto Godaddy prima uplate samo putem kreditne kartice za 0.99$ domene? Zato jer čekaju da zaboraviš ugasiti auto-renew.
Nedaju PayPal jer onda možeš prekinuti contract i zaštit se od naplate.

I daj reci mi po kojoj logici oni mogu prodavati neograničen broj domena po 1$ godinama a to ne može nitko na internetu? Domene po 1$ drugi daju po jednu novim korisnicima ili na crni petak par tisuća komada i to je to. A ovi svima neograničeno, svaki dan? Gdje je to njihova računica ako je sve kako ti pišeš, kupiš domenu po 1$ i na kraju godine je prebaciš drugdje? Nema logike, nešto tu ima smrdljivo.

Nije isto, to sam siguran. Mislim da kod 1&1 moraš i prvu godinu platiti 15.
Godaddy, ako ostaviš auto renew će se pokušati naplatiti, ako ne uspije ništa. Imaš u panelu link gdje možeš platiti kasnije ako se odlučiš, 1&1 upadaš u ropstvo, ne možeš platiti dug, ne možeš ugasiti auto renew, kamate idu ti si nemoćan, jedini izlaz je onaj broj telefona.

Šta misliš zašto Godaddy prima uplate samo putem kreditne kartice za 0.99$ domene? Zato jer čekaju da zaboraviš ugasiti auto-renew.
Nedaju PayPal jer onda možeš prekinuti contract i zaštit se od naplate.

1AND1 možeš platit prvu godinu sa PayPal i zaštitit se od iduće naplate, ali onda domena ide na suspend.

Veći je lopov ovdje GoDaddy jer drži tvoju kreditnu karticu i čeka povlaćenje ako zaboraviš ugasit auto-renew.

I to pazi sad show-a, Godaddy više ne zove tu opciju kao “Disable Auto-Renew”, nego je zove “Cancel your domain” što je brainfuck, ljudi misle da će im se obrisat domena istog momenta… a neće do datuma isteka, zato ostave upaljen renewal i oduzme im 15$ pa onda po netu pišu kako je Godaddy scammer.

Godaddy je domene po 1$ davao na kapaljku, izbacio bi neki kod koji je vrijedio za jednu domenu. Čini mi se da kod njih više skoro uopće nema tih kupona. Oni prodaju 10 domena po 15$ neiskusnima i ovim iskusnijima prodaju 1 domenu po 1$ i to je prosjek od 10$ po domeni što ima logike. To što će se pokušati naplatiti sljedeće godine i imaju te cake je pokvareno ali u skladu sa pravilima, ako nisi iskusan sjebati će te i to je pošteno.

Ovo sa 1&1 i neograničenim brojem domena po 1$ ne pije vodu. Po tome bi svi registri kod nas mogli kupovati tamo domenu po 1$ i prodavati je po 15$? Jel to ima logike? Neka je jebena caka sa njima. Jednostavno nitko ne može biti u plusu da daje neograničeno broj .com domena po 1$ za stalno a da nema jebenu prevarantsku šemu kao što oni imaju.

Izvini ali 1AND1 više ne daje tolike domene po toj cijeni. Možeš kupiti samo po jednu isto kao na GoDaddy.
Jedna promocija per account.

Jedino ako misliš imati dvije domene po 99 cent cijeni kod 1AND1 onda moraš jedan account platiti sa kreditnom karticom, a drugi napraviti i platiti PayPal-om. Ne možeš više dobiti domenu od 99 cent sa istom metodom plaćanja ili istim accuntom. :smiley:

Evo ja neki dan uzeo domen za 99 centi sa PayPal, pa onda drugi account napravio sa kreditnom karticom.

Nema više cile mile kada ispucaš akciju.

Ne znam, davno sam radio sa njima, možda su promijenili politiku, ali moju percepciju o njima kao nešto odvratno nisu i neće nikada. Ja ne idem dalje od namesila, uvijek ista niska cijena za nove i produljenje, bez caka, bez pokušaja prevare. Godaddy sam prije koristio, nikad više, preskupo puno zamki, isto kao Hostgator za hosting.

1 Like

Koliko god se o njima pričalo, GoDaddy i 1AND1 nude priliku svakom čovjeku da krene sa najnižim troškom. Obje firme nude domen sa hostingom za 12+1$ prva godina. Ako uspiješ extra tebi, a extra i njima jer ćeš kasnije tražiti upgrade na veći plan i sl.

Dok naša domaća đubrad traže od minimalno 50€ za prvu godinu za hosting + 11€ za domenu. To je samo minimalno, ima ih gdje je najniža cijena 100€ dižu se u nebesa. A mi kao potrošać ne znamo hoće li nam projekat propast.

Barijera da li ćeš proči jeftino ili skupo su: znanje engleskog jezika, i logika za auto-renew.
Stranci: ako ne ugasiš auto-renew naplate odma full iznos bez promocije.
Domaći: ako ne znaš engleski jezik, osuđen si na njihove cijene i maglu.

Ja ne kužim zakaj neko ima potrebu branit neku firmu ako netko iz iskustva kaže da je prevaren od strane te firme i podastre dokaze za to. Mislim OK, ti imaš dobro iskustvo i neka si ga podijelio. No, mnogi drugi nemaju, zakaj tvoja mora biti zadnja?

Uostalom, da ti napišeš još 100 postova o njima, pa i da dijele besplatno domene i pružaju podršku na tečnom hrvatskom, ja ih ne bi koristio jer dosta korisnika ovog foruma kojima vjerujem s njima nisu imali pozitivno iskustvo i to mi je više nego dovoljno.

3 Likeova