Web instrukcije za automatizaciju?

Kako bih ja mogla na primer ako hoću browseru da zadam instrukciju da se na primer uloguje, unesenom lozinkom na ovaj forum, pokrene novi topc, pa da unese neki tekst, pa da klikne na pošalji novu temu, da kopira link te nove teme, pa da se izloguje, obriše cache, cookiese,…,promeni proksi, pa da ode na sajt npr.
http://www.google.rs
, pa da ukuca u brovser npr web aplikacije, klikne ono za pretragu, pa ponovo da obriše privatne podatke (cache, cookiese,…), ugasi proksi (vrati stari) i to sve ponovi 3 puta, automatski umesto mene što je moguće brže. Zna li neko kako bih glasio programski kod za nešto tako, bilo html ili java skript i u kom programskom kodu to može da uspe. Naravno ne planiram to sve konkretno i da radim, nego mi je potreban samo šablon za to kako mogu zadati automatske instrukcije računaru, ako je potrebno vršiti neku radnju koja se stalno ponavlja? Znam da to ima, samo neznam tačno kako.

browser ti može sam izbrisati cookies/cache nakon sto ga ugasis,ali po opisu toga što želiš para mi se da hočeš neki forum spammer :slight_smile:

Pogledaj na Google Ubot studio, vjerovatno ćeš naći sve što te zanima. Mogućnosti su praktički neograničene, samo treba nešto vježbe i prakse.

Može se okušati i sa Adobe AIR. On ima ugrađeni vlastiti broswer ali možeš manipulirati sadržajem broswera i tako možeš simulirati evente na stranici i automatizirati stranicu.
I to možeš bez problema raditi dok ne naletiš na captchu ili nešto slično, no ako si logiran onda većina stranica nema više captcha provjera.

Može li neko da napravi film, kako zadati browseru, neku automatsku instrukciju (primer nekog zadatka) pomoću pomenutog Adobe AIR ko se dobro u to razume.
A i da li možda slučajno neko ima vTask Studio, on je baš namenjen za automatizaciju svih procesa na računaru, pa da prikaže grafički nekakav primer. Ne mogu da se snađem u help-u jer slabo znam engleski.

A u Adobe AIR-u to treba isprogramirati.