Web sajt sa tekstovima pjesama popularnim lyrics-ima

Hvala OsaMA…Pregledati ću temu :slight_smile:

Krivo sam se izrazio…lijepo si objasnio gore u svojoj poruci…to sam i ja htio reći… znači tek kad se zarađuje na tom tekstu na način da ga se stavi na svoj cd, prepjeva ili nesto slično se krši pravo autora teksta…a ako ja napišem xy tekst, potpišem autora… nisam prekršio niti jedno njegovo pravo…100 posto je tako…

zašto prebacivati iz šupljega u prazno, ok, dobro je započeti ovakvu temu ali dok dođe do stvari za koje niste sigurni onda pošaljite direktan upit tim nekim institucijama koje vam mogu dati direktan odgovor izvorno iz prve ruke i tu ga podijelite da svi možemo biti sigurni, ovako se samo piše u nedogle i “prepucava”…

Iskreno za sam tekst da sada pošalješ nekome upit (prvo kome? - ZAMP je za izvođenje, a ovo nije izvođenje)…mislim da bi malo tko znao odgovoriti… ali slažem se…sve ovo naše je rekla-kazala… ja se budem probao informirati, ako netko bas 100 posto nesto pravno zna neka napiše,…

kontaktirajte strane institucije ako domaće neznaju odgovoriti…

evo što piše na tim stranicama citiram

Tekstovi pesama su u vlasnistvu njihovih autora i prikazani su iskljucivo u edukativne svrhe. Sajt ne sadrzi mp3 pesme za download.

to je vjerojatno dovoljno da maknu svu odgovornost i zastite se od bilo čega…

To isto kao sto je na filmoviti pisalo da ne hostaju filmove :smiley:
Šalu na stranu, ne vidim razloga zasto to ne bi bilo dopusteno. To sajtovi postoje oduvijek

Da ni filmovita oko toga nije slagala…ako ćemo realno, ali je problem što nije dopušteno ni prikazivanje filmova uz ostvarivanje koristi… onako kad bi htjeli ići do kraja zabranjeno je kupiti dvd i onda napraviti mjesnu zabavu i tamo pustiti film…a gdje tek dopustiti masama da gledaju na web stranici… ovo je kao što i sam kažeš nešto sasvim drugo…iako kakvih sve kod nas ima zakona ništ ame nebi iznenadilo… na kraju će ovaj sa Filmovite dobiti zatvora više od Sanadera

Prijatelju, moras razlikovati izvodjaca od tekstopisca. Zlatan Stipisic kojeg si pomenuo je izvodjac, i nuzno nije tekstopisac. S druge strane, sam si rekao da mora postojati dozvola u raspodjeli. Ako je neki tekst zasticen autorskim pravom, moras imati dozvolu. Ko je tebi dao dozvolu da smijes necije autorsko djelo postavljati na svoju stranicu?

Nemam se namjeru raspravljat. Ja sam upozorio, a tebi zelim apsolutno svu srecu sa stranicom.

Apsolutno griješiš… pa nije da se raspravljamo i svađamo, samo se raspravljamo :slight_smile: nemoj se ti odmah ljutiti… uglavnom znam ja dobro razliku tekstopisac - pjevač… uzeo sam nespretno Gibonnija koji često bude i jedno i drugo, ali npr. pjesma XY pjevača svira na radiju (onda od tog izvođenja po unaprijed određenom koeficijentu raspodjeljuje se 40 posto aranžer, 40 posto tekstopisac i najmanje 20 posto izvođač)… izvođač svoje pravo ostvaruje u najmanjem obimu jer on moze zaraditi i koncertima i sl… Aranžer može zaraditi na način da se muzika koju je napravio izvodi i bez teksta pa će dobiti tada samo on dio… ali npr ako netko na nekoj stranici napiše note te pjesme i potpiše njega i naziv kompozicije nije kršio njegovo pravo… tako je i sa tekstopiscem…on može dobiti lovu samo od izvođenja svog teksta… on je napisan kao dio kompozicije, da bude uglazbljen i on dobiva od toga sovj dio…e sada ako mi stavimo taj tekst na internet, potpišemo njega kao autora mi njegovo pravo nismo prekršili… tako ja to tumačim…i mislim da sam poprilično u pravu glede toga

Evo jedan stariji članak u vezi ove tematike: https://www.techdirt.com/articles/20100510/0404369357.shtml . Nakon što sam sada jedno sat i pol guglao uokolo i trazio info glede ovoga…zaključujem da je ilegalno, ali ne zna se kome se javiti za dopuštenje, a i kada se javi za dopuštenje, kako će se naplatiti onaj koji ima pravo i s druge strane se ne zna kako će dati dopuštenje uopće… Uglavnom u cijelom svijetu su to svi pustili na miru…i ostao je status qou

I dodajem još jedan zanimljiv članak na ovu temu…Naravno veliki Google je poželio uzeti svoj dio kolača…i onda je vjerojatno pojeo i tortu i kolače :open_mouth: http://globalnews.ca/news/2794764/goodbye-song-lyrics-websites-googles-in-charge-now/

Da li su kaveri legalni? Svi oni na jutjubu. Sa reklamama. Koriste tuđe tekstove. Da li vaspitačica u vrtiću smije djeci pjevati dječije pjesmice novijeg datuma? Koristi tekstove i dobija platu.

Ako ce na toj stranici biti adsense,onda je to isti vrag kao i filmovita.

Naravno da se ne ljutim, ali mnogo se na ovom forumu zaključuje napamet bez provjeravanja pa mi se iz tog razloga nije dalo ubjeđivati.