Web shop - Dali mi se isplati stavljati payment gatewa?

Namjeravam otvoriti web shop koji bi mjesečno prodavao od 20-40 proizvoda vrijednosit cca 800kn.
Dali mi se isplati stavljati payment gateway, kolike su provizije.
Ako bih integrirao payment gateway i sklopio ugovor sa nekom kartičnom kućom dali trebam imati otvorenu firmu i ako da na koju djelatnost. Prodavao bih uređaje od jedne firme koja se bavi inport-export svašta, s tim da imam proviziju od 40-60% ovisi o proizvodu.
Još jedno pitanje u kojem programu bi bilo najbolje napraviti takav web shop. Koja skripta je najbolja.
Unaprijed se zahvaljujem.

[quote=“joso162”]Namjeravam otvoriti web shop koji bi mjesečno prodavao od 20-40 proizvoda vrijednosit cca 800kn.
Dali mi se isplati stavljati payment gateway, kolike su provizije.
Ako bih integrirao payment gateway i sklopio ugovor sa nekom kartičnom kućom dali trebam imati otvorenu firmu i ako da na koju djelatnost. Prodavao bih uređaje od jedne firme koja se bavi inport-export svašta, s tim da imam proviziju od 40-60% ovisi o proizvodu.
Još jedno pitanje u kojem programu bi bilo najbolje napraviti takav web shop. Koja skripta je najbolja.
Unaprijed se zahvaljujem.[/quote]

Zavisi koji CMS poznaješ.
Woot bi ti predložio Magento, ja Virtuemart (Joomla), neko drugi ZenCart. Po meni svi oni su dobri a stvar je ukusa za koji ćeš se na kraju odlučiti.
Što se tiče payment gateway-a pogledaj ovdje

Hvala na odgovoru.
Vjerojatno ću se odlučiti na onaj od RBA jer kartice će tu biti reda radi 90% prometa će se uplaćivati prilikom preuzimanja ili općom uplatnicom.
Što se tiče CMS joomlu poznajem najbolje.

Odlučio sam se na oscommerce
http://oscommerce.com/

Na prvi pogled mi izgleda jako jednostavan za upotrebu, a meni netreba ništa bolje od tog.
Nadam se da nisam pogriješio :slight_smile:

Zar RBA ima svoj gateway? :slight_smile:

Možeš koristiti 2Checkout. Ima modul u osCommerce za 2co.

[quote=“joso162”]Namjeravam otvoriti web shop koji bi mjesečno prodavao od 20-40 proizvoda vrijednosit cca 800kn.
Dali mi se isplati stavljati payment gateway, kolike su provizije.
Ako bih integrirao payment gateway i sklopio ugovor sa nekom kartičnom kućom dali trebam imati otvorenu firmu i ako da na koju djelatnost. [/quote]

Da, isplati ti se stavljati payment gateway ako od cca prosječne vrijednosti narudžbe od 800 kn, zadržavaš cca pola od toga - takve cifre (oko 500 kn i više) su pogodne da ti i payment gateway bude isplativ.

Koliko ja znam, trebaš imati firmu, jer kartičari s nekakvom pravnom osobom (ili obrtom) sklapaju ugovor. Djelatnost: sad već postoji i “internet trgovina” ili tako nešto, ako ne namjeravaš imati fizički dućan - na hitro.hr bi te trebali dalje uputiti. Moraš zadovoljiti neke uvjete za imati internet trgovinu (slično kao fizička trgovina, ali nešto blaže - nisam stigla još istražiti detalje oko toga, no kad to napravim, sigurno će past neki članak o tome).

Ima i LogIT (vlasnici ovog foruma izmedu ostalog) svoje vlastito rjesenje za web shop. Naravno, nije besplatno ali valja pogledati. :slight_smile:

Inace oScommerce koji si odabrao je zadnje sto bi ti preporucio, jesi stvarno pogledao druge opcije? Magento, ZenCart, pa cak i WordPress + Shopp plugin?

[quote=“w00t”]Ima i LogIT (vlasnici ovog foruma izmedu ostalog) svoje vlastito rjesenje za web shop. Naravno, nije besplatno ali valja pogledati. :slight_smile:

Inace oScommerce koji si odabrao je zadnje sto bi ti preporucio, jesi stvarno pogledao druge opcije? Magento, ZenCart, pa cak i WordPress + Shopp plugin?[/quote]

Ipak sam odustao od oScommercea i stavio Joomlu sa virtuemartom.

Ja bi preporučao magento ako misliš samo imati web shop. Joomla je preteška, preširoka, “(pre)nespecijalizirana” za korištenje kod nekih “specijaliziranih” projekta.

Može se dogoditi (ali vjerovatno neće) da tvoj web shop u Joomli neće pratiti razvoj Joomle i time će ti apliakcija biti ugrožena.

[quote=“gorrc”]Ja bi preporučao magento ako misliš samo imati web shop. Joomla je preteška, preširoka, “(pre)nespecijalizirana” za korištenje kod nekih “specijaliziranih” projekta.

Može se dogoditi (ali vjerovatno neće) da tvoj web shop u Joomli neće pratiti razvoj Joomle i time će ti apliakcija biti ugrožena.[/quote]

Ajme meni, svašta ja još neću čuti. Jal pratiš ti malo razvoj Virtuemarta? U kratko vrijeme dvije verzije za redom. A možda će i kraj svijeta pa neće preživjeti ni ni Mag, ni Joom, a bogumi ni Zen.

Jedna slika govori vise od 1000 rijeci:
http://www.google.com/trends?q=magento%2C+oscommerce%2C+virtuemart%2C+zencart

Definitivno se da vidit koji su sistemi u uzlaznoj putanji, i na kojima se radi a koji odlaze u zaborav.

Naravno, ovaj graf potvrduje da je virtuemart u uzlaznoj putanji i da se razvija, ali isto tako potvrduje da je Magento trenutno daleko najpopularnije rijesenje.

Vidiš, zanimljivo kako dugo Zen-Cart stagnira, tj. drži trend, dok većina drugih raste ili pada.
Još bih spomenuo jedan komercijalni koji smo počeli koristiti na poslu i za sada se čini jako dobar - CS Cart.

ima li koja od navedenih webshop skripti vec integriran payment gateway sa podrskom za HRK valutu?

10 posts were split to a new topic: Potrebna skripta za oglasnik

Kod nas poštar Žuje koji Vas voli i štuje :smile: