Web shop "Volimo prirodno" - Interesuje me i Vaše mišljenje

Da vidiš o čemu se radi? :smile:

Evo, baš si me sjetio čime se bavim. :blush:
Ja sam moderator Foruma i brisat’ ću iza ovog sve offtopic postove. . :blush: :o:

Ma nije baš tako. Devloper je već imao ovu temu jer ju je koristio za svoj shop i meni je odma u startu ponudio tu temu. Hosting nije u mom vlasnistvu nego se na njemu nalaze i njegovi sajtovi, a hosting cu ja uzeti samo dok jos malo sredimo shop i prebaciti cemo ga onda na moj hosting. Jeste trenutno na njegovom hostingu, ali samo kratko.

Posto si rekao da bi mogla biti koja kupovina, pa sam pomislio da se ne bavis proizvodnjom prirodne kozmetike i slično ili da ne prodaješ takve proizvode.

A to. Pa pitaj onda tako. :blush:
Ne, ne bavim se prirodnom ni ikakvom kozmetikom, daleko od toga, ali nemam ništa protiv istog (kako se kaže obično). :smile:
Ja sam samo Internet entrepreneur, kao i mnogi ovdje. :blush: Podoblasti bi bile web, SEO i posebno media; audio i video produkcija i editiranje. Na tome se ne završava priča, ali završit’ će moj post; da ne odemo preveć u offtopic. :blush:

Gore sam te pohvalio jer sam vidio da imaš shop, koji je nadam se i funkcionalan, i po mom mišljenju ne zaslužuje preveć negativne kritike ako je tako. Posebno neće smetati nekom kupcu koje je boje neka ikonica, ako postoji interes da kupi nešto.
Zato sam te pitao kako se misliš propagirati i na koji način poslovati? To je pitanje koje te treba zanimati.
A ovo koje je boje ovo ili ono, jeli žuto ili zeleno, ovaj misli da je crveno dobro… :blush: To je neozbiljno po meni. Nikoga ne imenujem. :blush:

Resume: ako i imaš shop sa “idealno složenim” bojama, a nitko ga ne posjećuje niti kupuje… što imaš? Ništa, naravno. :o:

Blog bi također mogao biti dobar izvor posjete. Naravno, sa mnogo više članaka na njemu, i da je profesionalno optimiziran, sa linkovima na ne nužno samo jedan artikal iz shopa. Ove slike i prazna polja uz njih ćeš srediti, piši članke. :blush: :o:

Po nekim istrazivanjima crvena boja na dugmicima bolje konvertuje :smiley:

Postoji cijela znanost o bojama koje treba imati jedan sajt da bi navlacio kupce na kupnju…
Čitao sam nekad davno članke o tom koliko e-buy i slični shopovi plaćaju nekom ako primjeti da bi promjena nijanse boje mogla povećati prodaju (riječ je bila o desetcima tisuća eura).
Plati pa se rugaj…

Ne rugam se ja nista izvinjavam se ako je tako ispalo nego mi je zapalo za oko sto je c3po odgovorio i spomenuo boje na stranici pa sam zato napisao ovo za istrazivanje i crvenu boju… Meni se licno ne svidja ova stranica kakva je sad moglo je to biti bolje, ali ako nije imao vise novca za uloziti u izradu onda je ok i bitno je da je sve funkcionalno

za te pare ja mu nebi ni temu instalirao, zato svaka cast autoru, vlasniku preporucujem da iduci put ubaci jos koju stoticu pa onda pocne kritizirati neciji rad.

lp

1 Like

Kolika para toliko muzike. Ne znam sta je vlasnik očekivao da će dobiti za 170€? Treba biti sretan s ovim što je autor Napravio…Pa mogao je odmah znati da iole dobar web dev nece raditi za tu cijenu taj navedeni posao. Tu se vraćamo na one priče od susjeda Mali radi web stranice za 100€, radi da ali sigurno nisu iste kvalitete kao one za 500€+ (pričamo o jednostavnijim web stranicama i web shopovima). To uvijek pokušavam objasniti klijentima, na kraju se većinom jave da popravim ono što je neki Indijac radio za 5$. Tako da to ispadne skuplja varijanta u konačnici.

1 Like

Vjeruj po mom iskustvu nije uvijek tako. Meni se jave da ispravim ono sto su radili drugi za 400-500€…
Inace ne prihvatam takve poslove (zapocete).

Slažem se …ima svega… a ovo započeto ovisi o klijentu i plaćanju…

Izgleda dosta loše ali s obzirom koliko je placeno ne moze biti nezadovoljan.

2 Likeova

@s.perkovic @idc - a i svi ostali: da li stvarno mislite da je za tu cifru dobio premalo? Idemo ovako.

Domena - do €8
Hosting - obzirom da nad istim nema vlasništvo, a da korisnik već koristi taj hosting za privatne svrhe, to se komotno može računati nekih €20 godišnje (jer očigledno je da on neće plaćati tvoj privatni hosting u cijelosti, ma koliko on bio).
WPML plugin - uopšte nije aktivan, tako da je tu cijena trebala ići niže (šta više, ima besplatnih verzija kao što je Polylang

Što znači da je to ukupno nekih €28 trošak i + tema 50€, 78€ trošak.

Što se tiče samog uređivanja teme, katastrofalno je odrađeno. Veliki white-hole u prodavnici, navigacija nije na svim stranicama isto postavljena (na početnoj margirana a u prodavnici je rastegnuta do ivica).

Neka si logo ovaj procjenio na 50€ maks (više ne vrijedi), isti nisi uopšte ukomponovao sa temom. Mješanje plave i zelene boje je apsolutno apsurdno pogotovo u ovome specifičnom slučaju.

Znači za ruke si uzeo 50€ a odradio/la si praktički ništa? Ako si navikao/la da “muzeš” strance sa ovakvom uslugom, ovo je neprijatno. Prije svega znamo da standardi za nas i za strane klijente nisu isti i cijena koju si uzeo/la je sasvim okej, međutim za tu cijenu nisi ništa uradio/la.

Domena: 12,77e

Stranica je smještena na moj odobni hosting koji mjesečno plaćam 9.99e + PDV

Nije aktivan? Šta pričaš?

Ostalo… neću ni komentirati. Ako si kolega, onda se s kolegama tako ne priča. Ako nisi kolega, onda nemaš pojma šta pričaš.

I još jedna stvar, ako si kolega, nemoj nam “struku” svoditi na prosjački štap. Znanje izrade web stranice bi trebalo biti vrijedno znanje u današnje vrijeme. Oni koji ga naplaćuju 50e “za ruke” uništavaju cijelu granu.
Ja sam nažalost morao u tom trenutku pristati na ovaj posao po ponuđenoj cijeni jer sam imao potrebu za nekim ulaganjima… i ispričavam se svojim kolegama jer sam uopće pristao raditi… a ti napišeš to što si napisao. :scream:

1 Like

Moja ocjena za ovaj sajt je 10/10, za 50EU je ovo i vise nek dobro. Rispekt @s.perkovic sto si uopce isao u ovaj deal… Ak’ zelis pravi Front-End Back End e commerce pljuni pare, uzmi profice i plati 2k+ EU… ocekivat dobar sajt za ovakav budzet…svasta…

1 Like

Da ne bi ispalo da ja napadam klijenta @idc , mi smo tu cijenu dogovorili unaprijed i ja sam na nju pristao.
Meni je tih 173€ itekako trebalo, zato sam u sajt ukomponirao WPML, smjestio ga na ekstra kvalitetan hosting itd.

Problem je nastao u tom što klijent nije najozbiljnije shvatio moje “upozorenje” (također izrečeno na početku dogovora) da za te novce neće dobiti sajt o kakvom sanja.

Svoditi na prosjački štap? Očigledno je da si još klinac, neobrazovan, nestručan da bilo šta komentarišeš, a kamoli da donosiš odluke.

Taj tvoj prosjački štap meni danas garantuje posao od 2.5k£ sedmčno, samo zato što sam tom ‘prosjaku’ uradio kompletan sajt za 200£ koji bi inače vi profesionalci cijenili 15000£ i rekao mu kad god treba pomoć da me zove. A to je samo jedan klijent, a imam ih 4 takva. Očigledno je da nećeš naučiti da se nekada i ljudske osobine kao što su razumnost i skromnost cijene…

Ako vi mislite da možete valjati cifre i zgrtati novac na 100 časova učenja o developmentu, bravo, uspješno uništavate vašu struku. Uzmite, edukujte se prvo, a onda počnite pričati o ciframa o kojima ste čuli da se uzimaju na internetu.

Bože sačuvaj

Svaka čast na uspjehu.

Lp

Hvala na komplimentu, nadam se da ćeš i ti se potruditi i biti čak i bolji/la od mene :slight_smile:

1 Like