Web stranica

Pozdrav!

Evo ako mozete pomoci pocetniku.
Ovako:

Htio bih napraviti web stranicu za firmu pa me zanima koji je program za to najbolji? Dreamveawer? ili php programiranje? Nešto drugo…treće?

U kojem programu stvarati grafiku?

Hvala!

Čim tako nešto pitaš mogu ti samo odgovoriti da to prepustiš nekom tko zna to odraditi.

I Dreamweaver i FrontPage će ti biti podjednako dobri. Jednom kada savladaš jednoga, na drugoga ćeš preći lakše. U programiranje se nemoj upuštati dok prvo ne odradiš cijeli web kako treba (tj. ne napraviš prezentaciju firme).

Svakako razmisli da daš nekoj firmi da ti odradi web (barem osnovni dizajn) i zatraži ih da naprave statične stranice koje će se dati ažurirati u Dreamweaveru ili FrontPageu kako bih ti mogao povremeno ažurirati nekim podacima.

[quote=“tsereg”]I Dreamweaver i FrontPage će ti biti podjednako dobri. Jednom kada savladaš jednoga, na drugoga ćeš preći lakše. U programiranje se nemoj upuštati dok prvo ne odradiš cijeli web kako treba (tj. ne napraviš prezentaciju firme).

Svakako razmisli da daš nekoj firmi da ti odradi web (barem osnovni dizajn) i zatraži ih da naprave statične stranice koje će se dati ažurirati u Dreamweaveru ili FrontPageu kako bih ti mogao povremeno ažurirati nekim podacima.[/quote]

Hvala!
Ma tu stranicu ću raditi kako bih se malo upustio u web dizajniranje i programiranje. Više će mi služiti za to. I naravno ako sredim to kako je najbolje onda ću i objaviti na web. Hvala!

Ima li nekih tutoriala za photoshop, corel draw i dreamveawer?
U dreamveaweru već neke stvari znam tako da neće biti teško nastaviti. Dok sam u photoshopu i corelu početnik. (Trenutno ni cak nemam ni instaliranih).

Jedino što me malo muci i DW-u je izrada izbornika i grafika u svakom slucaju. Ostale stvari manje više znam.

Pa ako može netko pomoći oko te 2 stvarcice savjetima.

Hvala!

Sada sam pokušao u DW i power paintu napraviti neki dizajn i prezentaciju. I sinula mi je neka ideja. Radi se o flashu.

Stranica bi mi bila rađena većim dijelom u flashu.
Da koristim macromedia flash?

Ima li kakvih tutoriala o njemu?
Ako može na HRV je sam totalni pocetnik u eng. jeziku. To sam tek sada u 1. raz. poceo uciti.

Hvala!

izgoogeliziraj malo :0dipretr:
ima tutorijala kolko oćeš

Nije ti loša ideja raditi u flashu. U flashu možeš napraviti odlične dinamične stranice koje mogu biti super prezentacija tvrtke. Možeš raditi u Dreamweaveru ili FrontPageu i kombinirati to sa flashom. Ako misliš raditi u flashu, bilo bi poželjno da znaš i nešto Actionscripta. Grafiku za stranicu možeš napraviti u Photoshopu ili PainShopProu. Ovo su ti neke stranice sa tutorialima:

photoshop:

photoshoptutorials
good-tutorials
tutorijali

flash:

flash
tutoriali

Uživaj.

www.tutoriali.biz

Puno hvala stari!
Ako šta zapne jel mogu tražiti pomoć na tvojoj adresi? hehe

Puno hvala i uživaj. Pozdrav!

[quote=“Mixael”]Pozdrav!

Evo ako mozete pomoci pocetniku.
Ovako:

Htio bih napraviti web stranicu za firmu pa me zanima koji je program za to najbolji? Dreamveawer? ili php programiranje? Nešto drugo…treće?

U kojem programu stvarati grafiku?

Hvala![/quote]

Klikni na link ispod mog potpisa. Možda ti se nešto svidi od ponude!!

Hvala stari! Pozdrav

Naravno da možeš tražit pomoć ak zapne.

A zapet će…i to dosta puta u dosta sljedečih godina…

ne znam za vas ali meni se desi da zapnem kod banalne stvari te da se oko nje vrtim dosta vremena bez potrebe, dok komplikovanije stvari rjesavam sa manje problema. :frowning:
sorry za offtopic al sad sam se bas sjetio toga :slight_smile:

ma naravna stvar…mora nekad zapet. A meni kao pocetniku ce to biti skoro pa stalna pojava. Al vrijeme da se naucim sad dok sam mlad. Kasnije će biti teže i teže.

Hvala!

Ipak ti je moja preporuka da das nekom ko se profesionalno bavi web dizajnopm da ti to odradi.Nemoj da kvaris ugled firmi. Ali ti opet znas najbolje. U svakom slucaju, srecno!

VEEEELIKO LJETNO SNIŽENJEEE

OPERATER (Office osnovni) - individualna nastava 1200 kn
-pohađanje tokom ljeta, ili od jeseni
-samostalno birate termine i tempo nastave koji Vama odgovara

POSLOVNA TAJNICA - dopisno-konzultativna nastava 800 kn

WEB DIZAJN - grupna nastava 1800 kn
-pohađanje a) tokom lipnja, srpnja i početkom jeseni
b) početkom jeseni (tokom rujna)
-trajanje tečaja: 2-3 mjeseca

GRAFIČKI DIZAJN - grupna nastava 1800 kn
-pohađanje a) tokom lipnja, srpnja i početkom jeseni
b) početkom jeseni (tokom rujna)
-trajanje tečaja: 2-3 mjeseca

WEB MASTER - grupna nastava 2000 kn
-pohađanje početkom jeseni (tokom rujna)
-trajanje tečaja: 3-4 mjeseca

-upisi u tijeku
-UVJERENJE ZA UPIS U RADNU KNJIŽICU

-KONTAKTI:

MAIL: marijana.mestrovic@gmail.com
sandragregorin@gmail.com

MOB: marijana: 099 8390 277
sandra: 095 8125 751

:slight_smile: prvo što trebaš naučiti prije ičeg je HTML i CSS - to su osnove WEB DIZAJNIRANJA.

Nije ti bitno dali radiš u Dreamweaveru , Frontpageu ili u običnom Notepadu, najbitnije je da naučiš barati HTML i CSS kodom.
Dapače, ne preporučujem da uopće na početku trošiš vrijeme na učenje korištenja nekih naprednijih softvera za izradu stranica poput Dreamweavera jer html i css su prioritet ! Dok njih znaš, nije ti bitno u čemu izrađuješ stranice.

Sada nakon što ovladaš osnovama htmla i css-a, moči češ napraviti neki solidni statični websajt.

[quote=“Sweron”]:slight_smile: prvo što trebaš naučiti prije ičeg je HTML i CSS - to su osnove WEB DIZAJNIRANJA.

Nije ti bitno dali radiš u Dreamweaveru , Frontpageu ili u običnom Notepadu, najbitnije je da naučiš barati HTML i CSS kodom.
Dapače, ne preporučujem da uopće na početku trošiš vrijeme na učenje korištenja nekih naprednijih softvera za izradu stranica poput Dreamweavera jer html i css su prioritet ! Dok njih znaš, nije ti bitno u čemu izrađuješ stranice.

Sada nakon što ovladaš osnovama htmla i css-a, moči češ napraviti neki solidni statični websajt.[/quote]

e, ja mislim da si malo zakasnio s odgovorom, ali ako misliš da nakon 4. godine još ne zna kud početi onda ok :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja