Web trgovina - koja kreditna kartica?

pozdrav,

znaci htio bih odredjenu stvar kupiti preko weba u inozemstvu preko servisa paypal-a pa me zanima koju kreditnu karticu da si izvadim? jer jos nemam niti jednu (samo devizni/kunski racun). znaci zanima me dali se kod transakcije (u dolarima su cijene) placa neka naknada? kako sam vidio postoji visa, master, american express i diners (poznatije) i mene sada zanima koja je najisplatnije za web trgovinu u inozemstvu…

hvala unaprijed!

P.S.: i student sam, mozda tu jos ima neke pogodnosti?

visa electron ti je najbolja opcija :wink:

da? zbog cega? koliko se placa po transakcije u inozemstvu?

https://www.otpbanka.hr/html/g_visawebprepaid.htm

Zato jer je to debitna kartica, znaci trosis koliko imas na njoj… mozes i tu biti dozvoljen minus, ali po defaultu nije…

Transakcije su besplatne u citavom svijetu, za sva placanja karticama, osim podizanja novca na bankomatima, te naravno po kojem kursu banka naplacuju razliku valute, npr imas na racunu kune a placas nesto sto ima cijenu u dolarima.

aha, ok hvala ti…

znaci teoretski bi mogao odmah otvoriti neki racun u dolarima (devizni) i odmah promijeniti novac negdje gdje je najpovoljnije (u nekoj drugoj banci) pa onda uplatiti na taj racun svoje dolare? ili bas im moram dati kune pa da oni meni razmenjuju?

i jeli razmijenjuju po tecaju “Prodajni za devize”?

[quote=“Franziskaner”]aha, ok hvala ti…

znaci teoretski bi mogao odmah otvoriti neki racun u dolarima (devizni) i odmah promijeniti novac negdje gdje je najpovoljnije (u nekoj drugoj banci) pa onda uplatiti na taj racun svoje dolare? ili bas im moram dati kune pa da oni meni razmenjuju?

i jeli razmijenjuju po tecaju “Prodajni za devize”?[/quote]

Te informacije ces dobiti u banci…sve zavisi od banke do banke :wink:

ok, zahvaljujem. uzeo sam si visa electron (devizni racun) i ne placa se za transakciju…

lp!

pozdrav,

evo uspio sam napraviti sve (devizni racun+visa electron u pbz) i aktivirati paypal.

samo me zanima ovo da je uvoz, odnosno da se carina do 160kn ne placa, sta to znaci? za koji je to vremenski period? mogu ja sada na netu naruciti 1000 paketa po vrijednosti do 160kn i necu platiti carinu? a ni ostale stvari? znaci neograniceno mogu narucivati svaki dan x broj paketa do 160kn? ili kako se to gleda?!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja