WebMoney / PerfectMoney / Capitalist / Paxum / Bitcoin - šta je najjednostavnije otvorit i koristiti online?

Ovako, imam 857 dolara zarađenih na lospolosu pa kako vele

We pay via current payment systems: WebMoney, PerfectMoney, Capitalist, Paxum, Bitcoin (4% fee) or Wire.

šta je od ovoga najbrže i najjednostavnije otvorit i da dobijem nešta da mogu plaćat online po sajtovima ko amazon ebay…

trebo bi imat vec devizni, i ako imas mobilno bankarstvo prebacis na transakcioni pa na karticu

devizni neam, nekad davno kad je trebao kod majke sam isplaćivao na njen devizni, a nemam ni internet bankarstvo il ga ne koristim, a ne znam ni štae transakcioni

Ako hoces ovo samo trosit u te online stvari najbolje ti je i najbrze na bitcoin. Svugdje je skoro podrzan.

da da samo da trošim na onlajn kupovine

i ja tako nešta kontah bitkoin i čak se mogu okockat sa nekim koinima. samo ne znam šta mi treba da bi mogo dobit bitkoine, nisam ga do sad nikad imo, a posto sam ko neki đed koji se opire svemu novom. aj ako moš ukratko i pojednostavljeno šta mi treba da mogu primit bitkoin. biće neki valet, a štae valet štae bitkoin ko to zna, no eto, toe nebitno.

mada ni bitcoin ne može na ebay aliekspresu amazonu itd kolko ja znam

1 Like

Pa samo napravi valet metmask ili neki i to ti je to… Dobijes adresu valeta tamo postavis da gdje isplacujes skontaces i eto.

haahahahaha nisam ni ja neki ekspert i ja sam u to usao nedavno.

1 Like

ne mogu eto jednostavno mi se ne da, još učit oko valeta i bitkoina pa ću onda na berze pa ću kockat i kockat sve dok ne izgubim tih osamsto dolara. bolje ako bude neke opcije da vidim da ne ulazim u ikakvu priču sa bitkoinom

2 Likeova

hahahaha ima ti i ta mjesta. I ja uvijek tako uradim.

Otvoris PAXUM narucis njihovu karticu i raspolazes sa svojom lovom kako hoces,placas po netu ,dizes na bankomatu,trosis u prodavnicama, KAKAV CRNI BITCOIN,

1 Like

Onaj kojeg si pljuvao prije 4 godine kad je bio na cca $1k, onaj koji je danas na $61k i onaj koji ćeš vjerojatno i dalje pljuvati za 4 godine kad će cijena od $61k djelovati jako povoljna :smiley: Ali barem si dosljedan :wink:

1 Like

Bitcoin, instaliraj sebi Exodus, jako dobar wallet za desktop/mobile i prilagođen svima… imas wallet za više valuta na jednom mjestu (podržava preko 100+ kriptovaluta). Imaš ugradjen shapeshift u njega pa možeš konvertovat u druge coine ali je uglavnom visok fee… generalno trenutno ti je visok fee na BTC transakcijama, prije 2 dana za račun od 10$ dao sam i +6$ provizije :joy:

Možeš napraviti i wallet na https://www.blockchain.com/explorer, ok opcija…

Za mobile sam jedno vrijeme koristio MyCelium, preporuka i za njega, sviđa mi se sto mozes odabrat fee jednostavno u par klikova…

Eto nadam se da sam ti pomogao :smiley:

1 Like

ako zelis nesto ko paypal moram te razocarati - nista nije rasprostranjeno kao paypal
no ako ti zapravo treba nesto da primas affiliate novac, pogotovo u adult industriji, tu caruje paxum
webmoney je standard za rusiju, no niko zapadno od ukrajne ga na koristi ako ne mora
btc je najbolji ako znas sta radis (ne oprasta greske) no jako slabo je podrzan
wire je standardan prenos novca izmedju banaka (skupo!)

1 Like

paypal - u podešavanjima visa debit kartice podesiš USD valutu i kartica treba biti vezana za USD devizni … da se ne peglaš sa naknadama i konverzijama … ili eur ako od mreža primaš eure

za veće iznose wire

kripto je isto moja preporuka ali ne bitcon već litecoin jer su manji feeovi … a 90% servisa koji koriste bitcoin imaju u ponudi i litecoin