Webpack ne radi nakon promjene računala

Pozdrav,

nakon promjene računala imam sljedeći problem sa webpackom.

Nakon instalacije XAMPP-a, trebao bi biti u mogućnosti pokrenuti neki projekt…no prilikom webpack pokretanja (npm run watch) - vrisne mi greška da SASS ne podržava novi enviroment.

Googlanjem nađem soluciju:

npm uninstall node-sass && npm install node-sass
Izvor: ionic framework - Error: Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false - Stack Overflow

No zatim mi neće uninstall sassa jer ne pronalazi zadovoljavajuću verziju webpacka:
ScreenShot010

Volio bi riješiti problem zadržavajući zadnju verziju webpacka. (Ali ne znam kako??) …pa nastavljam putem da uninstaliram webpack i da stavim gore verziju 3 …no prilikom uninstalacije webpacka, susrećem se sa nekom windows permission greškom:

  • texteditor sam ugasio
  • cmd sam pokrenuo “as Administrator”
  • po error logu ostaje jedino opcija da antivirusni zeza. …radi se o svježoj instalaciji win11 i nemam pojma koje su mi opcije. Probao sam ugasiti Windows Security - Real time protection (Turn off Defender antivirus protection in Windows Security) …ali nije pomoglo.

Ima li netko ideju što učiniti? Hvala.

Windows 11 ti radi problem.
Compatibility mode?

Pa da, koliko sam ja skužio SASS module nije prilagođen za win11

Što bi to bilo?

Pretpostavljam da aplikaciju možeš podesiti da se pokrene u win10 ili nekom okruženju (simulacija).

Nisam siguran, nagađam. Takvo nešto je bilo na win 7, dali su opciju da se aplikacije pokreću u win xp okruženju

Tocno tako.
Desni klik misa → compatibility pa odabrati zeljeni sustav za simuliranje starijih OS verzija.

2 Likeova

Ok, kužim …ali neće ni tako.
Ovdje i nemam konkretne aplikacije kojoj bi mogao podesiti compatibility mode, barem nisam siguran kojoj bi podesio kada se sve pokreće kroz cmd.

Doduše, sve te naredbe se zasnivaju na node.js-u …pa sam probao na toj aplikaciji podesiti compatiblity mode …no, nije pomoglo.

…i bogme sam probao sve živo i hebem se sa ovime već dva dana, grhhh.
Uglavnom…probao sam sve žive metode navedene ovdje koje su drugima radile: ionic framework - Error: Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false - Stack Overflow
Meni naravno ne pomaže niti jedna.
Doduše na tom linku se bave nešto drugačijom greškom …tamo je greška:

Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false

Kod mene je geška:

Node sass does not yet support your current environment: windows 64-bit with unsupported runtime (93)

Točno svoju grešku nisam uspio izguglati, ali sam primjetio da rješavanje tog envronment problema se uglavnom svodi na metode opisane gore linkom.

E sad, kako kod mene ništa ne radi… okrećem se drugom pristupu rješavanja problema. Plan je upogoniti neki drugi sass loader? Ako ne postoji, hebo sebe …napisat ću svoj …u ova dva dana što se hebem, već bi ga pola napisao.

Prvi search baš i ne pokazuje da webpack ima neke bogate alternative, tj. kaže da njegov sass-loader ili može raditi sa node-sass ili sa dart-sass.

Nakon što uninstaliram node-sass i instaliram dart-sass (oboje globalno) …lupim u istu grešku:

Node sass does not yet support your current environment: windows 64-bit with unsupported runtime (93)

Tu mi se sada pali lampica da radim nešto generalno krivo… kako pobogu može biti greška na node-sass-u koji je uninstaliran?

Zatim pokušavam uninstalirati node-sass lokalno nad projektom i tu lupam u neku meni nejasnu grešku:

Zatim pokušavam redefinirati package.json file da tamo zamjenim node-sass sa dart-sass i pokrenuti “npm install” i lupam u istu ovu gore grešku.

Ta greška je sada već druga tema, pa otvorih posebno upit: Webpack/npm - ne razumijem grešku

Heh, ima li tko ideju o čemu se tu pak radi? Tnxxx.

Case solved.

Naime nakon ponuđene solucije za ovu grešku Webpack/npm - ne razumijem grešku sam mogao lokalno (umjesto globalno) reinstalirati node-sass i nakon toga je proradilo.

1 Like