Webpack - UglifyJsPlugin - dead code removing by switch

Super :slight_smile:

Fazon je sto UglifyJS a i sam Webpack imaju masu nekih opcija tako da dosta vremena treba provesti uz dokumentaciju i pokusavanje razno-raznih kombinacija :slight_smile:

Ne valja ti ovaj pristup.

Imas npm modul A koji razvijas i trebas ga ukljuciti u projekat B jedina stvar koju ti trebas uraditi je ovo.

Otici u modul A i pokrenuti komandu

npm link

zatim otici u projekat B i tu pokrenuti

npm link ime-modula-A

To je to.

https://docs.npmjs.com/cli/link.html

Tako je. Problem is solved. Skoro. :smiley:

Skoro…zato jer izvorno sam htio dobit nešto malkoc kompleksnije…ali trenutno mi se nekako čini da isto nije podržano od uglifyJS-a. Ali i ovo što smo iskopali, svakako je korisno. :slight_smile:

E sad, ono što sam htio izvorno dobiti:

import * as n from "somePackage";


function moduleA(){

	if(n.moduleA)return n.moduleA();

	console.log("content fo module A...");
}

Znači ideja je da neki libriry ima svoje module, ali ako neki externi package ponudi iste te module, da se izvršava onaj modul koji je ponudio taj package, a ne onaj koji je pisan unutar tog libriry-a.

Gornji code u tom smislu funkcionira, radi po tom očekivanju … ali bi bilo elegantno kad bi i dead code remover odradio svoje i da se ukloni iz modula onaj suvišni code koje neće doći u uporabu.

Tu je krenula priča… al mi je sada malkoc sumnjivo da se to može istjerati sa njihovim dead code removerom…

Teško mi je ovako napamet vidjeti što ovim postižem …a da trenutno nemam. Treba se pogirati…al ono što me trenutno ne žulja, jednostavno je pod tepihom. Ima svega toga previše da bi se sa svime bavilo…

Al pamtim link, ako zažulja…od tuda tražim rješenje :wink: