Webshop Tezga.net

Pozdrav raja, evo nakon duže pauze ponovo sam navratio ovdje na forum i srce mi je puno što vidim da je forum nakon toliko godina i dalje živ i pored svih velikih globalnih promjena i novih trendova na webu. :grin:

Došao sam da čujem vaše cijenjeno mišljenje o webshopu koji sam izradio za svoju suprugu.

Supruga inače malo nešta lokalno po mahali počela trgovat nekom robom iz kine.

Sjetim se ja da sam nekad znao praviti sajtove i da bi mogao tako i za nju izraditi neki webshop gdje će fino posložiti svoju ponudu i lakše komunicirati sa svojim kupcima. Predložim joj da napravimo web shop koji će možda da preraste i u ozbiljan biznis. :grin:

Smislim naziv “tezga” i bacim se na posao. Tako nastade webshop Tezga.net

Nije mi nešto supruga bila sigurna oko naziva, al ubijedim je da je dobar. Reknem joj, mnogi su u trgovinu krenuli sa tezge pa poslije otvorili prave dućane, pa reko i mi ćemo tak, ali sa “online” tezege :grin::grin:

Tezg je urađena na Joomli (virtuemart) jer sam u tom cms-u nekad radio i ostao mi je drag, tu se kao amater najlakše snalazim.

Izgled stranice je unikatat i izveo sam ga tako sto sam redizajnirao originalnu VM temu.

Asortiman trenutno nije nešto veliki ali imamo cilj da ga širimo i mijenjamo. Uglavnom sve je u početnoj fazi i još nigdje nismo krenuli sa nekom promocijom dok ne sredim sve što je potrebno.
Vjerujem da ću ovdje dobiti neke dobre savjete, a i kritike.

Supruga mi je inače rekla da je dizajn OK i nema zamjerki :grin:

Unaprijed zahvaljujem

Webshop: https://www.tezga.net

Meni izgleda kao sasvim pristojan web. Ugodan oku, jasan za upotrebu, ne nalazim zamjerku (gledam preko telefona).
Eventualno bih fotografije smanjio u smislu “težine” da se brže učitava stranica.
Sve u svemu - izvrsno :slight_smile:

1 Like

I ja pozdravljam projekt, sve je dobro uključujući i domenu, :+1: moglo bi biti baš prava stvar. :blush:

Nekoć je radila i domena u tvom profilu Broze, stavio sam tamo Tezgu, da se ti ne mučiš. :blush: :o:

P.S. Link na profilu Foruma je sa www mada izgleda drugačije, no tebi se otvaraju obje verzije, to bi trebalo srediti. :blush:

1 Like

Dobra akcija kolega​:v::v:

Šalu na stranu, izgleda super, no učitavanje preko moba slika traje podosta, čak i na 4g.

1 Like

meni se ovo sviđa, sve je odlično … samo posle trećeg i četvrtog skrola ima sa strane praznog prostora … ja bih to ili popunio ili raširio ove centralne blokove

1 Like

Ovakve sitne stvari dobro se prodaju i preko fejsa pa se isplati i u to uloziti. Svida mi se stranica samo problem je takvo sto optimizirati. Sretno !

1 Like

Lijepo izgleda, takodjer i moje misljenje je da ubrzas. Presporo je i kod mene otvorilo, cak na desktop verziji. Mozda i logo malo ozbiljniji, ostalo mi je sve top.

Ovo ima dobrog prolaza sto na fejsu, sto na instagramu…Sretno!

1 Like

Hvala prijatelju, slažem se s tobom da fotke treba olakšat :wink:

Velika hvala za domenu i link :+1::+1:

1 Like

I meni ovo isto tako tako fali nešto u tim dijelovima, al još razmišljam šta bi tu ubacio.

Mogu se raširiti i postojeći moduli, ali ću tu nešto drugo da ubacim, možda još neke super ponude sa Tezge, ili čak neke posljednje ili popularne članke iz magazina, ili nešto slično. Vidjet ću još. Hvala

Odličan shop, posebno ako se uzme u obzir da je Joomla CMS korišten kao baza. Sve pohvale!

Tip: sredi bar server-side, to je par minuta posla a imati ćeš puno brže učitavanje weba. Ovo se baš vuče…

Sretno s projektom!

@ControlEng
Hvala prijatelju. Šta bi mogao da sredim, ako možeš da mi napišeš molim te neke smjernice šta da uradim?

Za početak sredi .htaccess (to je najjednostavnije) - leverage browser caching

1 Like

poveži cloudflare …

Joj furam ovaj webshop, odličan je… Zamirio sam si ovaj sat i novčanik - nerealno niske cijene…

Baš me zanima, pošto nikada nisam bio u tim vodama a vidim sve više i više ovakvih shopova po facebooku, kako ovaj sistem funkcionira? Kupite iz kine neke jeftine produkte na veliko pa molite Boga da se prodaju ovdje ili?

Prvenstveno dobar naziv :slight_smile:
Dizajn jako lijep osmisljen i sve je pristupacno
Samo logo malo izmijeniti i tjt :smiley:

@Sova
Hvala prijatelju. Upravu si kada kažeš da je sve više webshopova po facebooku. Dosta vlasnika nekih malih dućana, butika itd… je davno shvatilo da putem facebooka lahko dolaze do velikog broja potencijalnih kupaca koje lokalno u svojoj mahali ne mogu ni sanjati.

Osim toga puno je onih koji su počeli prodaju na facebooku jer vrlo lahko može da se krenu sa nekom prodajom, s obzirom na to da ti ne treba poslovni prostor, ne treba ti puno robe da napuniš prostor, znači ne treba ti puno para da kreneš. Dovoljno je da imaš nekoliko zanimljivih artikala i da ih rasturaš širom zemlje. Eh sad, kako ide i kolko se prodaje zavisi od osobe do osobe, nekoga krene dobro a neko odustane.

@Emir18
Hvala prijatelju. Što se tiče loga, meni je OK, jasan, jednostavan, ima malu košaricu koja simbolizira da je upitanju neki dućan a na košarici zakrviljeno slovo “e” koje je ima jednu simboliku mojoj porodici, a ovo je inače naš budući borodični biznis.

Dok sam radio logo isprobao sam neke kombinacije s elementima koji simbolizraju “tezgu” sa pijace, pa sam dodavao i neke elemente koji su simbolizirali da je upitanju “online tezga”. Ali sam na kraju odlučio ostaviti ovu jednostanvu variantu bez puno komplikacija, pa vidjet ćemo do kad će ostat tako. U svakom slučaju zahvaljujem. :wink:

1 Like

Apsolutno. :slight_smile: Odmah primjetan i jako dobar. tezga :+1: :o:

1 Like