WebShop u HR

a da većina njih ima implementirano više jezičnost.

?! Je li se to nešto promijenilo, u “moje vrijeme” nije bilo nikakvih uvjeta osim da imaš poslovni račun u RBA.

Provjeri gotova rjesenja tipa T.com PayWay, Ouroboros i sl. Oni ti imaju SSL, payment processing i sl. Cak mislim da ouroboros procesira i paypal / moneybookers uplate.

Imas gotovo rjesenje web shopa na fullbusiness.hr za 30 kn mj mislim da je to najpametnije…

Ma jeste ima i i-mall.hr oni su besplatno ali sta dobijam stime i hoce li mi iko tamo dolaziti.
A ovi stvarno iz RB su mi tako rekli. Sto je u potpunosti razlicito od onog sto imaju na web stranicama.

Inaće ti “instant shopovi” mogu rijetko kad zadovoljiti potrebe već se moraju raditi kompromisi.

Klijenti, barem stranci, gledaju kako da iz web shopa izvuku maksimum a ne samo da imaju mjesto gdje se online mogu naručiti njihovi proizvodi.

Dio poslovnog modela firme ovisi baš o web shopu dok kod nas firme imaju svoj uhodan posao a webshop je tamo nešto na webu. Tako mi nekako ispada.

Recimo za primjer kod nas su rijetki slučajevi gdje se preko web stranice prodaje usluga. Za to se rade brošure sa formom kontaktirajte nas. I tako sama usluga nema veze sa webom, dok vani prodaje usluge i sve ono što dolazi uz to se administrira na webu.

Jedan primjer na kojeg sam naletio (čisto da se vidi koliko već vani daleko idu u tome).
Uvođenje virtualnog novca u web shop kojeg dobivaju oni koji se bave veleprodajom a njihovi podaci su provjereni kod financijskih agencija.
Kad bi to uveli kod nas bilo bi svašta no ta firma čitavo snabdjevanje veleprodajnih mušterija ima u planu voditi kroz web shop i dati im opciju odgode plaćanja i do 90 dana.
A sve to će voditi na temelju “virtualnog novca” ugrađenog u web shop kojeg dobiva svaki veleprodajni suradnik.

Neznam jel takvih primjera ima kod nas no na ovakve primjere vani nije neobično naići.

To samo znači da moraš biti malo brzobrazniji. Uostalom reci im da očekuješ promet sličan onome koji oni očekuju, i pažljivo pročitaj ugovor koji ti daju. Ja sam prošle godine imao promet preko njihovog payment gatewaya ispod 100 kuna. :slight_smile:

Hvala svima na Odgovorima i uputama…

Paypal nije najbolji za hrvatsku.Ako ne želiš potrošiti puno novaca
mislim da bi ti bilo najbolje da kad čovjek kad naruči da mu se pojavi uplatnica i da onda ode na pošto ili banku i plati uplatnicom
i ako hočeš riskirati plaćanje pouzečem

brijem si da su uplate prek uplatnica ili na ziro racun jos najbolje za hr., al brijat je drek znat; u biti bas bih volio vidjeti kakve statistike koliko hrvati u prosjeku kupuju karticama prek neta te koliko se uopce isplati raditi tako sto a da ne ostanes bez gaca u samom startu od silnih provizija, prikljucaka i bokte pita cega jos ne…

Sve je vec napisano u ovoj temi. Osobno, ja sam godinu dana kasnio sa placanjem obrta za ciscenje stubista samo zato jer nisam to mogao napraviti preko internet bankinga. S druge strane, vise pute se pokazalo da sam u debeloj manjini.

Dobro riješenje - 2checkout

Kod za besplatan sign up -> WMDIZHR

Nije dobro rješenje jer ne prihvaćaju kunu kao valutu na plaćanje:

https://www.2checkout.com/international-payments/

Da li namjeravas slati u inostranstvo proizvode?
Poslusaj moj savijet i nemoj to raditi, svijet je pun ljudi koji se koriste ukradenim kreditnim karticama ( tzv. carder-i ) i kada ugledaju sajt koji ne trazi brdo verifikacija oni to iskoriste, kupice veliku kolicinu robe od tebe i kada pravi vlasnik kartice to primjeti povucice pare, ti ces ostai bez robe, tih para i jos ces platiti trosak chargeback-a.A ako ces poslovati na teritoriji HR, onda mozes slobodno staviti Paypal ili recimo T-Com Credit Card PayWay, niko te nece prevariti iz HR, jer je dovoljno da ti nazoves policiju, prijavis slucaj i dobijes svoj proizvod nazad.A i ljudi su danas naviknuti na pouzece i to je odlican nacin kupoprodaje na netu na domacem trzistu.
Sretno.

ebay, placanje po predracunu, paypal, placanje po dostavi
preko kurira, spedicije, poste ( sad je overseas imao akciju ),
pogledaj sto drugi trgovci nudi pa prati njihov primjer,
amazon, groupon, hrpuoni, marsimpex … :slight_smile:

Onda najbolje za pocetak poceti u nas pa sta bude uplatnica pouzece…
Koliko sam dobio odgovora jos i vise stvarnih zapetljancija isplivava…
hehehhe
hvaala svima na odg.

Zanima me zašto ljudi bježe od Paypala? Ok, provizija im je viša od moneybookersa i većine ostalih (3.4% + 30 centi po transakciji), ali pružaju iskustvo korisniku kakvo ne pružaju ostali- obavljanje transakcije u par klikova i bez upisivanja podataka o kartici.

Ne želim ih reklamirati jer neznam kakvi su, ali sam čuo za njih:
https://www.i-mall.hr/registracija

to mi se cini nesto stlicno ko ovo tu:
http://kliks.com.hr/

chini mi se da se nesto cesto sad pocelo raditi te sheme sa kao nekim mikronišama na shemu ebaya…milijun “trgovina” na jednom mjestu… zasigurno fora shema samo sto je vise manje svima muka kada im netko spomene i tam neku najmizerniju proviziju na prodani proizvod…