Website speed test pitanja

Evo i mog izvestaja preko gtmetrix-a

Mene za pingdoom tool vise brine sto ne pokazuje ove pobrojane stvari koje su aktivirane.

Ista stvar je i kod mene:

S tim da ovdje pokazuje 4 sekunde. Niđe veze. Gugl analitika kaže 10 sekundi i to je jedino što treba uzeti u obzir.

Makni taj fastest cache jer je sranje,koristi wp rocket i podesi u njemu cloudflare.

Stavi par linija koda u htaccess i ne treba mu nikakav plugin

WP Rocket se placa koliko znam? Danas gledah 39$ je godisnje za jedan sajt.

Eee lako je to reci, dzaba ka ne znam…

Vidi da li ovde mozes sta iskoristi.

Citao danas bas taj clanak. Hvala.

ja sam isto danas gledao oko brzine sajta i stalno drugačije rezultate mi daje čak i kad se provjerava sa iste lokacije i preko istog toola





sve ocjene su dobre osim slika a slika mnogo prikazujem na homepageu, a ne znam kako rješiti ovo. danas sam na drugom manje bitnom sajtu isprobao wp smush to bi valjda trebalo da optimizuje slike, kad je odradio posao ukupna ušteda na cijelom sajtu (koji nije doduše velik ) je bila 500 i nešta kb. Ne vidim da je neki opasan posao odrao plugin iako ima milion instalacija i hvaljen je na sve strane, mada ne razumijem se pa možda laprdam. Da li bi sa ovim konkretnim sajtom mogao da pomogne wp smush da se malo slike optimizuju. Sad ja uopšte ne koristim neke teške slike i čak ovu featured sliku uglavnom kompresujem onlan prije postavljanja ukoliko ide preko 100kb. Problem je što u svakom članku slika ima dosta i što mi se na homepage pojavljuje dosta 40ak thumbnaila.

Inače tema ova koju koristim ima opciju i lejzi loading slika, ali mi je užasno to viđet na bilo kom sajtu pa ne koristim tu opciju.


evo statistika za jednu poveću unutrašnju stranicu i puno mi izgleda 3,4 sekunde i ništa opet nemam po ovom alatu da optimizujem sem slika đe piše da mogu uštedit cijelih 70kb.

gledam malo konkurenciju šta oni rade i kakve su im brzine



ovaj ima preko 500K zarade vrijednost trafika mjesečno po ahrefsu pa me malo tješi lošija homepage brzina

ovo isto jedan od posjećenijih sajtova

ovaj sajt što ima brzinu učitavanja 1 sekundu koristi cludflare, da li bi mi to bila možda najbolja opcija za ovaj sajt đe imam puno slika?

Ne treba se previše brinuti oko toga, ali isto tako nije dobro baš da ste u crvenom. Sve to možete srediti za 15-20 minuta posla…

Bio sam i ja u crvenom pa si posložio malo

a kako ti učitava sajt 2,9s a veličina 548kb. zar ne bi trebalo to ići brže za takvu veličinu stranice? meni total page size 4,71mb a brzina učitavanja slična kao tvoja. nagađam samo pošto ne znam. valjda je brzina najbitnija, ne ove ocjene. opet nagađam. zar ti ne koristis cloudflare za tvoje sajtove? sad sam malo gledao stare teme pa vidim da spominješ često i da si bio zadovoljan nekad uslugom. kakva su ti sad iskustva nakon malo dužeg perioda? ja se razmišljam da uključim cloudflare za jedan nebitniji sajt čisto malo da testiram kako ide.

Cloudflare je meni super. Ipak, ne koristim ga kako sam prešao na VPS čisto da se malo uhodam sa postavljanjem domena i vidim kako sve to radi.

Hmm, brzina čitanja onda moguće da ovisi o brzini linka koji imam. Cloudflare će ti svakako dati dobre rezultate. Ne znam samo sada ako imaš SSL kako to ide i jeli zahtjeva neke dodatne postavke. Moji su svi sajtovi bez SSL . Imaj na umu da ti i SSL radi jedan lagani delay što se učitavanja stranice tiče.

Jesi li na shared ili VPS? Koristiš li ikakvu kompresiju? Imaš li FB widget (page ) ili ne? Svaki FB box , ili Amazon i AdSense ti rade delay. Fotke trebaš resizeat , a ja sam za to nekada koristio onaj bivši Yahoo alat. Sada ni to ne koristim.

GT metrix će ti dati prijedloge, odradi po tome i imati ćeš bolje rezultate …

Edit: provjeri jesi li podesio dobro gzip https://checkgzipcompression.com

Ako vam nije problem, napisite jacine vasih VPS.
Na google speed proveri brzine dobijam info o slabom odzivu servera.
Ram 4gb, 2cpu, hetzner cloud

Evo mog isto hetzner
chrome

Edit : desktop 97, mobile 72 - Google speed test rezultati

imam ssl onaj fri uz hawkhost što dođe. viđeh da ima na hawkhostu direktno iz cpanela da se poveze sa cloudflare, piše nešta da su partneri ili tako nešta. kažu da je integracija u par klikova.

na shared hostingu sam. koristim W3 Total Cache, ovaj plugin je preložen od tvorca wp teme customizr koju koristim i sva podesavanja potanko objašnjena. Nemam fb box i na homepage nemam ni adsens ni amazon. U suštini jedino šta je negativno ocjenjeno kod mene na GT metrix je optimize image


sve ostalo ima dobru ocjenu. takav mi je koncept sajta da učitavam puno slika na homepage i svaki post takođe ima puno slika. Instalirao sam onaj plugin hvaljeni Smush za optimizaciju slika ali ne vidim da je mnogo kb sačuvao. Inače u postovima koristim 500*500 slike koje su sa amazona i koje su uglavnom male veličine. Featured slike su mi velike 1470 *440 ali i one su minimum 90% ispod 100kb. Njih ukoliko zauzimaju više od 100kb onlajn kompresujem da budu manje preko https://compressimage.toolur.com/
sad najvjerovatnije je problem broj slika ili thumbnaila koji se pojavljuju na homepage ili u postovima. Koncept sajta mi je takav i to ne mislim mjenjati. Ali na kraju će na homepage bit 70-80 thumbnaila i mogu misliti koliko će se to učitavati

podešen je

Vjerojatno je to free SSL kojeg i cloudflare nudi kao opciju.

Ja dok sam bio na shared (GoDaddy) koristio sam cloudflare i dobro mi je pomagao.

W3 total cache i ostale plugine izbjegavam, ali to može biti neka moja averzija i ne znači da nisu dobri. Ipak, po meni, previše ti plugini pišu po htaccess što ne volim.

Ako nemaš dodatnih script (fb box isl) onda su problem fotke. Opet, ako ti je tako složen site onda nije stvar za brigu nego nešto s čim se trebaš pomiriti.

Edit: stavi jedan site na CF I vidjet ćeš rezultate … Tako se i zaštitiš od mnogih napada i znatiželjnih pogleda

Još jedan edit: ovaj site je na istom serveru , a nema na njemu ni jedne fotke. Ima AdSense (onaj prvi ne) . Rezultati su dosta slični.

Ali meni i dalje nije jasno zašto treba dvije sekunde da učita tako malu stranicu od 476kb? Jel to do servera ili nekih requstova koji se šalju ka hostingu, do koda stranice, teme…?

Ja mislim da je do VPS.
Ja imam jaci VPS, ali dobijam 1.2 s za taj backend (vadljda je to odziv servera), a trebalo bi 0.2 s.

Pogledaj anja1 koliko je kod tebe na ovom tabu “Timings”.

Na shared hostingu, kad sam merio ranije, odziv je bio brzi, jer su to profi serveri, dobro podeseni, pretpostavljam.


evo slika kad sam se logovao

Tebi je dobar odziv servera, tako da ti hosting radi dobro.
A ovo sa slikama, tesko da mozes da resis, a ne znam da li ovo moze da pomogne, postavljanjem CDN, da slike, js fajlove, css, vuce sa cloudflare ili nekog slicnog servisa:

Meni totalno drugacije pokazuje ovaj gtmetrix u odnosu na pingdom tool. Ovde je sve super.


Pingdom me ubje psihicki, prosto mi je neverovatno da se toliko razlikuju.
Screenshot_7