Webstranica 10000+ uv/dan kako zaraditi?

Ovo je neka okvirna statistika… Radi se o posjetama 50% US, a ostatak je worldwide…
[attachment=1]vqp0dv.jpg[/attachment]

Do sad sam imao adsense, ali sam ga morao maknuti zbog toga jer su neke slike autorski zaštićene.
Ovaj BidViser je užas, izbacuje i popup, i floating i što ti ja sve znam, a stavio sam samo da želim tekstualne oglase, a plačju mizeriju.
Vidio sam u statistici kod njih da sam imao neke konverzije, pa mi sinule ima li tko neku ideju što prodavati na toj webstranici?

Upravo sam se prijavio za CPXInteractive, a Chitiku prije 5 dana (još nisu odgovorili).
Ima li još koji CPM dobar koji ste koristili? Možda instalacija toolbara, instaliranje paketa smajlića?

Budući da dosta dolaze tražiti slike na stranicu, a radi se o glazbenim izvođačima…
Možda ponuditi ringtonove pa uzimati CPA, zna li netko gdje se to može pogledati?

Je li netko koristio Clicksor ili AdBrite zna li tko kakvi su oni?
Znam ih još dosta kao Advertising.com, ValueClick, FastClick, Tribal Fusion, Casale Media, 24/7 Real Media, Burst Media, Addynamix, Adtegrity ali nisam ih probao, pa ako neto zna bilo što o kojemu slobodno napišite…

Čak mi je pala ideja preko Adf.ly-a preko njihovog API-ja redirectati svakog posjetitelja tamo, pa tek da onda da vidi sadržaj… To bi mi po procjeni moglo donijeti oko 400$mj, samo gubi stranica na vjerodostojnosti, slabo ću dobivati free backlinkove kao što ih sada dobivam.

Uglavnom svaka ideja i prijedlog su dobro došli, pa i one koje niste koristili a znate možda nešto…

a o kojem sajtu se radi, ako se može znati?

probaj ovo, na stranim forumima hvale

Prijavio sam se pa ću vidjeti, treba im do tjedan dana da odobre, čine se stvarno zanimljivi.


???

CPXInteractiv me odbio jer alexa nije ispod 100k, isto kao i buysellads.com stranica se ne uklapa u neke njihove minimume.
Čudno mi je da ovi iz Chitike još nisu ništa odgovorili, prošlo je već tjedan dana, a Media.net čekam odgovor, oni mi se čine još najbolji.
BidVersiter sam maknuo nakon skupljenog minimuma za isplatu, nisu normalni s količinom smeća koju ubacuju.
Ako imate još koji prijedlog za možda CPM (preko 30k učitavanja), ili neki CPA otvoren sam za sve…

Naravno raspitujem se o svima jer nakom što ih sve isprobam, imam namjeru podijeliti iskustvo, tako da napravimo neke općenite smjernice za mreže koje vrijedi koristiti.

Što je sa SponsorAds.de i vama koji ih koristite, prolaze oni?

Hey susjed ja sam u istom kosu i trenutno isprobavam kako nadomjestiti adsense.

Probao sam s nekim tamo medianesto i lose ko bog. Pa sam probao i jos isprobavam ad4game.com, takodjer testiram trenutno adbrite i nekako mis e cini da bi oni mogli donekle nadomjestiti adsense.

Afly nemoj jer ce stranica otic dugorocno kvragu. Buysellads me odbio iako sam bio 100% siguran da ce me uzeti.

Probao sam:
affiliate:
CJ -lose
peerfly -katastrofa
clickbank -jako slabo

a kako mi je site slican tvom tesko je nesto prodat nekome ko ne kupuje nista pa sam odustao od affiliatea. Ako nadjes neki koji sljaka javi jer i meni treba. Isto cu i ja napravit, ali zasad samo testiram, vec estiram 2 mjeseca.

[quote=“susjed”]Ovo je neka okvirna statistika… Radi se o posjetama 50% US, a ostatak je worldwide…
[ATTACH=CONFIG]2065[/ATTACH]

Upravo sam se prijavio za CPXInteractive, a Chitiku prije 5 dana (još nisu odgovorili).
Ima li još koji CPM dobar koji ste koristili? Možda instalacija toolbara, instaliranje paketa smajlića?[/quote]

Ja imam račun kod Chitika od 2008 godine i koristio sam na jednoj web stranici jer sam imao dosta posjeta iz USA međutim tu web stranicu sam zatvorio odavno i sada sam se logirao i vidim da se još negdje oglasi učitavaju ali jako malo.

Isplatu sam uredno dobio.

Njih nije loše koristiti ako imate posjete iz USA / Canada ostalo je jako loše.
Ako želiš mogu ti dati cod na 1/2 dana čisto da si isprobaš ja ću ti dostaviti statistiku.

Chitika Control Panel:
http://phototray.co.uk/?di=W5GK

Ja koristim sponsorads.de extra su :slight_smile:

Kako ih koristis, gdje ih koristis, cpm? ctr? cpc? etc

[quote=“Mateuss”]Njih nije loše koristiti ako imate posjete iz USA / Canada ostalo je jako loše.
Ako želiš mogu ti dati cod na 1/2 dana čisto da si isprobaš ja ću ti dostaviti statistiku.

Chitika Control Panel:
http://phototray.co.uk/?di=W5GK
[/quote]
Ne moraju se posebno odobriti stranice za kod, ili jedan kod služi za sve?
Mogao bi isprobati, pošalji mi kod na PM pa ga uglavim. :slight_smile:

[quote=“susjed”]Ne moraju se posebno odobriti stranice za kod, ili jedan kod služi za sve?
Mogao bi isprobati, pošalji mi kod na PM pa ga uglavim. :)[/quote]
Ne, ne mora se odobriti.!!

Kreiraću vam kod koji odgovara vašem dizajnu ili nije bitno.

Reci mi veličinu oglasnog prostora da mogu kreirati.

Oglasni formati su kao Adsense + sljedeći.

550x90
550x120
550x250
500x250

336x160
334x100
300x70

napiši koju veličinu oglasa da kreiram.

Odgovorili su mi iz Chitike da rade neke promjene u sustavu, pa tako da kroz idućih 7-10 radnih dana neće sigurno pregledati sve aplikacije.
Hvala Mateuss na uštedi vremena, poslao sam detalje na PM.

Riješeni je, imaš pm.

@dosadnomi

Kakvi su ovi sponsorads.de mozes li nam reci malo vise o zaradi dnevnoj u odnosu na broj posjeta i slicno, cisto neki sedmicni presjek napraviti da znamo o cemu se radi.

lp

Sponsorads.de koliko imas dnevno posjete toliko i zaradis :wink: znaci posto smo mi sa balkana na 1000posjeta imamo 1.5e ako u jednom danu predjes 10 000 posjeta dize se na 2e i tako pitas ih na support isplacuju redovno nekad treba sacekat duze ali stigne to sve :wink:

Neverblue i CJ imaju ponude za ringtonove na kojima se zaradi dosta veliki iznos po konverziji, Neverblue ima dosta toolbara, anketa, dating i slično. Osobno između ova dva preferiram Neverblue, puno mi je bolja suradnja sa njima nego sa CJ, konverzije i zarada neusporediva (CJ mi iz nekog razloga nikada nije “sjeo”)

Da sve je to lijepo, samo na mojem siteu koji je jako slican susjedovom. Dakle na mojem siteu dolaze ljudi jkoji traze zabavu. I pazi sad ovo, oni nisu htjeli besplatne kupone, besplatne stvari, a samo su trebali upisat ili svoj email ili postanski broj. A kako ce oni onda ispuniti neku anketu ili nesto kupiti. Tak da mislim da affiliate na ovim stranicama ne funkcionira. A izgleda da jedino adbrite bi mogao donjeti kakvu takcvu zaradu.

Osim ako netko nije nasao nesto drugo.

Ne ovisi to o tematici stranice, ovisi o broju i kvaliteti posjetitelja i o kampanji koju reklamiraš.

Ako su posjetitelji nekvalitetni (što u biti znači da je sajt loše kvalitete, dobar pokazatelj je npr. ako se posjetitelji jako kratko zadržavaju na stranici) onda se ne može očekivati neka konverzija.

Također ako vlasnik sajta ima premalu posjetu (manje od cca 1000 posjetitelja dnevno) onda je velika vjerojatnost da će odustati od affiliate marketinga iako će on možda bolje funkcionirati od cpc oglasa. Razlog tome je u psihi webmastera - affiliate marketing će jedan dan donijeti zaradu od $10 dok će slijedeća dva dana donijeti $0. To je u prosjeku $3.33 dolara po danu, no webmaster će se uplašiti pošto nije dva dana ništa zaradio pa će odustati od affiliate marketinga i vratiti se cpc oglasima koji će mu donijeti stabilne prihode od $2 svaki dan (karikiram ali ovo je realno moguć scenario).
Ako webmaster ima veću posjećenost onda će mu zarada varirati između npr. $10 i $20 po danu što je opet dosta širok raspon ali nema te komponente straha pošto svaki dan kapne nešto.

I treće što sam naveo je kampanja, koja očito mora biti dobro pogođena. Rekao si da imaš sajt zabavne tematike a nudio si ljudima kupone, to je očito da neće funkcionirati. Ta kampanja je bila tebi primamljiva pošto se za jednostavnu akciju posjetitelja može dobiti dolar ili više. No posjetitelju ta kampanja neće biti primamljiva pošto je njegov mozak u trenutku gledanja tvoje stranice ugođen na frekvenciju “zabava”, i on ne vidi ništa izvan te frekvencije. Kao radio aparat, naštimaš ga na frekvenciju Radio Antene i on ne lovi ništa drugo osim Antene.

Da budem konkretan - “Zabava” je širok pojam pa ću pretpostaviti da tvoje posjetitelje zanima “muzika”, onda im možeš dati priliku da skinu rington od te pjesme koja se nalazi na stranici koju čitaju.
Ili ako tvoje posjetitelje zanimaju “igrice” možeš im ponuditi da skinu besplatnu igricu za koju ćeš ti biti plaćen/a kada je oni skinu.
Dakle posjetitelj će konzumirati samo ono što ga zanima, ništa drugo koliko god da reklama primamljivo zvuči.

I još jedna stvar je bitna kod affiliate marketinga koju nisam naveo na početku posta, a to je da posjetitelji budu iz SAD-a :bush:

Da to je najbitnija stavka. No nisi naveo isto to da ljudi koji dolaze na zabavne stranice u prosjeku ne trose i ne kupuju. Isto tak oni će teško skinut bilo što ako se radi o siteu koji pruza trash zabavu (vicevi, videi, slike) ljudi nece skidat nista na tim siteovima jer su lijeni i nezanima ih nista osim brze zabave.

Zato aj sad testiram jedan drugi program. Isto tak mislim da je tu najbolje prodavat reklame direkt stranicama koje samo zele posjetitelje i da ce platiti 1 cent po posjetitelju, sto je jako super IMO.

Ali ako ti ili netko drugi me moze uvjeriti da mogu imat CPA na zabavnim stranicama tematike, jokes, video, pictures nek mi kaze kako i sto.