Western Union - tutorial

Odgovor je ne. (hebeš ovo pravilo od min 20 slova) :slight_smile:

Ok super onda, hvala na svemu :wink:

E @bugi a u kojim bankama si sve dizao na WU bez oib-a i jel uzimaju banke neku proviziju?

Mislim da u hrvatsoj western imaju hypo, splitska i otp. Ja odem u splitsku. Provizija je mala.

Što znači mala na 1 000 eura manje od 10 eura? Tnx

Našao sam ovaj link ali ovo nije točno, to je valjda kada šalješ novac.

Evo gledam western od prošlog mjesca i vidim da nema uopće naknade, isplačeno je u lipu. Računam tečaj eura na taj dan x zarada i ispadne u cent kolio je isplačeno. Valjda google plača naknadu.

Kod westerna plača onaj koji šalje novac, ne plača onaj koji prima. Znaći google plača naknadu, mada vjerojatno oni ne moraju plačati, westernu je bitno da je google njihov kljent, koliko samo zarade na tečaju eura.

Da da google ima to dogovoreno, samo sma mislio da ovi uzimaju neku proviziju…hvala, ovo je jako korisno :wink:

Zbog čega točno?
Da li se isto može dobiti debitna kartica koja se linka na Paypal?

Porezna uprava ima uvid u promet po deviznom žiro računu, no ne i po deviznom tekućem računu. Nekome je to bitno, a nekome svejedno.

Da.

Znači bolje je linkat Paypal na tekući devizni račun?
A zar ne može porezna uprava sve preko OIB-a?

Ne, tekući račun je zaštičen od strane banke.

gledao sam malo jedno suđenje jednom “poduzetniku” u bih
znači tužilaštvo ima uvide u sve transakcije u svim domaćim bankama i preko western uniona,
ali nije imalo nikakve podatke o računima u inozemnim bankama. (po mom mišljenju dotični ima bankovne račune u inozemstvu jer je živio u inozemstvu.)
Tako da je najbolje imati isplate preko payoneera.

Kada se nekoga tuži tada institucije i organi reda imaju uvid. Sve po nalogu onoga tko tuži.

Dobra informacija… a koliko uopce sad traje dok stigne ček?.. naviknul sam se na WU sad i nije mi bas napeto mjenjat načekove al zbog oiba fakat budem moro…

Ajd pročitaj ponovno ono što si mi citirao, mislim da nisi skužio ništa.

Skuzil sam ja al ti ocito nisi hehe…
Dobro ajd u dva reda da bude jasnije
Dobra informacija - odnosi se na informaciju da banke ne traze oib medjutoa nisam siguran koliko ce to trajati pa ce opet biti opcija cek i depozitni racun
Koliko traje da stigne cek sad?
Citiro sam tak da sam kod tvog odgovora kliknul odgovori a iz kojeg je razloga forum to sve nekak pokupil nemam blage

Pa dok traje nemaš razloga za čekove. Čekovi se čekaju 2 tjedna dok stignu + oko 30 dana inkaso, znaći oko 45 dana.