While..jos jedan prolaz kroz petlju?

Znaci, ako u DB tablici imam 4 reda... treba da bude 4 prolaza kroz petlju while..
a meni treba da bude 5 prolaza... e sad jel moguce da kroz petlju while bude 5 prolaza, ako u DB tablici imam 4 reda, a da iskaz iste petlje (while) sadrzi:
"$row = mysql_fetch_array($rezultat, MYSQL_ASSOC)"...

znaci za vrijeme prvog prolaza kroz petlju ja bi ubacio da se prikaze neki moj text na pocetku. a da se u ostala cetiri prolaza prikazu podaci iz redova BD tablice.. a taj moj text mora da bude u izrazu while petlje a ne van petlje..

Nadam se da ste razumjeli pitanje.. posto sam pocetnik u php-u sa ovim se zezam par dana i nemogu da rijesim problem..

Ajd javite mozel se kako ovo rijesiti :D pozzzz

Znaci, ako u DB tablici imam 4 reda… treba da bude 4 prolaza kroz petlju while…
a meni treba da bude 5 prolaza… e sad jel moguce da kroz petlju while bude 5 prolaza, ako u DB tablici imam 4 reda, a da iskaz iste petlje (while) sadrzi:
"$row = mysql_fetch_array($rezultat, MYSQL_ASSOC)"…

znaci za vrijeme prvog prolaza kroz petlju ja bi ubacio da se prikaze neki moj text na pocetku. a da se u ostala cetiri prolaza prikazu podaci iz redova BD tablice… a taj moj text mora da bude u izrazu while petlje a ne van petlje…

Nadam se da ste razumjeli pitanje… posto sam pocetnik u php-u sa ovim se zezam par dana i nemogu da rijesim problem…

Ajd javite mozel se kako ovo rijesiti :smiley: pozzzz

Stavis naredbu ispred petlje(?!?!).

[quote=“ivan.skugor”]Stavis naredbu ispred petlje(?!?!).

znam to… ali mora da bude unutar petlje … postoje tu razlozi… al mrsko mi to opsirno objasnjavati…

$i = 0

while ($row = mysql_fetch_assoc($rezultat))
{

if ($i == 0)
echo 'Moj Ispis';

$i++

echo 'Ispis iz baze'; 
}

Pa razmišljaj malo…

$status=0;
while($row = mysql_fetch_assoc($rezultat)) { 

if (!$status)
   { 
      echo "Linija prije rezultata";
      $status=1;
   }

echo 'Ispis iz baze'; 
}

Ili kako bi kod mene rekli : Uključi mozak… :slight_smile:

[quote=“dmitrecic”]Pa razmišljaj malo…

$status=0;
while($row = mysql_fetch_assoc($rezultat)) { 

if (!$status)
   { 
      $status=1;
   }

echo 'Ispis iz baze'; 
}

Ili kako bi kod mene rekli : Uključi mozak… :)[/quote]

echo “linija prije rezultat”; << uopste se ne prikazuje… uradio sam kako si napisao… ali nista… samo se prikaze ono echo ‘ispis iz baze’…

znaci kao da ovaj kod nepostoji:

i opet prolaza kroz petlju ima isto onoliko koliko imam redova u DB tablici … ali meni treba jedan prolaz vise :wink:

if ($status==0)
   { 
      $status=1;
   }

Kao što sam maloprije rekao - samo se sad to odnosi na mene. :smiley:

[quote=“dmitrecic”]

if ($status==0)
   { 
      $status=1;
   }

Kao što sam maloprije rekao - samo se sad to odnosi na mene. :D[/quote]

vec sam gore dobio tako slican odgovor… ali problem je sto prolaza kroz petlju opet ima onoliko puta koliko ima redova u DB tablici… a meni treba jedan prolaz vise… kao sto sam reko… postoje razlozi zasto… ali mrsko mi sad objasnjavati opsirno…

jedino ako ko zna kako omoguciti 5 prolaza kroz ovu petlju , ako imam 4 reda u DB tablici nek javi… mada mislim da nemoze :krele:

while petlja se vrti samo dok je izraz unutar zagrada true. Dakle ne, ne možeš vrtiti while petlju pet puta umjesto četiri, osim da dodaš još jedan prazan red u tablicu. Pokušaj sa nekim od drugih petlji, npr. for.

@dmitrecic

Istina, istina…
Mozak na odmoru a ja za radnim stolom.

Stavi sav tekst u array i na kraju ispiši taj array. Nisam ziher da moraš biti baš while-loop-depedant.

# ne sjećam se više PHP sintakse, pa evo Perl :)
my @data = 'Prvi redak';
while (my $row = next_redak()) {
    push @data, $row;
}
print join("\n", @data);

A ako se baš petlja mora izvršit 5 puta dodaj counter u condition:

my $counter = 5;
while ($counter-- > 0 or $row = next_redak()) { ... }

Ali onda moraš posebno provjeriti u while vrijednost countera ba bi ispisao taj proizvoljni redak.
YMMV.

Umjesto što odmah ispisuješ podatke iz baze sačuvaj to u polju. Onda u to polje ubaci to što želiš i gdje želiš i onda to novo polje sa podacima iz baze i jednim elementom više (tvojim) zavrti kroz petlju i ispiši na ekranu. Ne da mi se sad pisati kod. Napravi to sam, dobro će ti doći za vježbu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja