WHMCS i fiskalizacija

Replayao sam u Zakoni podforum, ali nema odgovora pa cu ovdje postati isto, vec je prilicno proslo od kad se ovo trebalo sve srediti pa mozda neko zna:

Kopija posta:

Jako zanimljiva tema i uzasno mi fiskalizacija komplicira trenutno zivot i neznam kaj da napravim pa me zanima vase misljenje, i unaprijed puno hvala na svim odgovorima nadam se da bu mi neko pomogo ak nista drugo malo utjesio !
Otvorio sam tvrtku koja se bavi izradom internet stranica, i ostalim stvarima i pruzanjem hosting rjesenja, ime tvrtke necu spominjati jel mi nije u cilju promocija ili neka vrsta spama.

Trenutno nemam problem s fiskalizacijom jel radim samo s firmama pa mi placaju virmanom. No mislim otvoriti whmcs hosting za domace trziste posto se to placa kreditnim karticama ili paypalom moram fiskalizirati, i to nije problem da rucno racune fiskaliziram jel hrvati ne kupuju toliko web hostinga da npr… moram angazirati nekog posebnog da mi rucno fiskalizira racune, no ovdje dolazi problem, sto se sada mislim i prosiriti na inozemno trziste, i nuditi naravno jeftiniji hosting i koji bi se sigurno prodavao 10-20 - 50 mozda dnevno , a nakon par godina i vise , i naravno da je to tesko onda rucno fiskalizirati, pa molim da mi neko predlozi neki savijet ili rjesenje sto bi u mom slucaju napravili ili rjesili.

PS… Dali neko zna dali je gotov ili netko ima plugin ili rjesenje za WHMCS da se automacki fiskalizira kad je naplata kreditnom karticom, isto tako imam pitanje što je s paypal uplatama, npr… ako je men i paypal na koji mi sjedaju novci odnoso racun od firme, znaci imam karticu visu od firme i na nju prijavim paypal i sto je s uplatama koje sjedaju isto preko WHMCS-a ali placanje paypalom a novci idu direktno na karticu od firme dali se i to treba fiskalizirati ako da kako to fiskalizirati ?

Gr… Ova fiskalizacija je unazadila hrvatsku web trgovinu sigurno,

eto ja se nadam da bu mi neko pomogo , punoooo punooo hvala .

Nije ti nitko odgovorio jer nitko ne zna, a oni koji znaju su vjerojatno sada na moru i kupaju se.

Na žalost, ne mogu sada pronaći, ali netko je dao link na stranicu na Facebooku nekoga tko je pitao PU vezano uz primanje novca preko PayPala, gdje je u igri bilo sjedanje novaca na račun od firme. PU je tu dala mišljenje da su to uplate na transakcijski račun koje ne treba fiskalizirati. Ali ovo nemoj držati sada za provjerenu informaciju. Načelno, sav promet koji ide na račun firme nije gotovina i ne treba ga fiskalizirati, jer PU nad žiro-računima poduzeća ima kontrolu.

Ovo što ti je tsereg napisao je točno. Na jednoj, ne znam kojoj, fb stranici sam vidio i ja pisanu obavijest prema kojoj se transakcije preko paypala ne smatraju gotovinom, odnosno te račune ne treba fiskalizirati.

S druge strane ja uopće ne vidim gdje je tu problem sa fiskalizacijom. Imaš WHMCS i modul koji ifskalizira račune od 0ć-24 i kada ide uplata račune je automatski fiskaliziran, napravip interni akt gdje kažeš da je ta kasa automatska(računalna) kasa koja radi od 0-24 i dodijeliš joj broj već prema zakonu i stvar je riješena. Zapanjuje me sposobnost hrvatskih građana i zakonodavaca da sve zakompliciraju do zla boga. Nevjerujem da i hrvtaski hosting provideri sve račune ručno fiskaliziraju.

Ovo je link na onaj facebook post s odgovorom iz porezne:

istina je PayPal se netreba fiskalizirati, isto kao i virman no placanje karticama treba, imao sam problem isti kao maxkrimo , no uspjeli smo ga rijesiti da smo isprogramirali automatsku fiskalizaciju za WHMCS i automatski sav promet koji ide putem kreditnih kartica na stranici od prodaje hostinga je automatski i fiskaliziran.

Bok,
Imas mozda taj modul i da li je na prodaju za fiskalizaciju ?

Znam da je post jako star ali i meni bi trebao modul za fiskalizaciju?

Ako netko prodaje nek se javi…