Widget sa novim sadrzajem za drugi sajt

Nadam se da potraga nije uzaludna. :smiley:

Postoji li neki nacin da se napravi widget ili bilo sta drugo sto bi omogucilo da se novi ili popularni sadrzaj sa wordpress sajta embeduje na drugi non wordpress sajt?

Bukvalno nesto tipa zakupis reklamu na sajtu X i das im widget 300x500 koji pokazuje najnoviji sadrzaj na sajtu.

Moze preko feeda, taj drugi sajt da prikaze tvoj sadrzaj, neke teme imaju feed widget.

1 Like

Ova moja nema, znas li mozda postoji li neki plugin? Nije problem ako je premium samo da ima.

Pogledaj ovdje: https://www.google.com/amp/s/www.codeinwp.com/blog/best-wordpress-rss-feed-plugins/%3Famp

1 Like

Znam za rss feed, nadao sam se da postoji neki nacin za napraviti mogucnost prikazivanja 3 posta/clanka sa slikom i naslovom.

Slicno ovome sto rade medijske kuce sa widgetima kad prikazuju vesti ili proizvode pa koristit takvu vrstu reklame umesto klasicnih banera…

To se moze napraviti rucno, vrlo jednostavno. Napravis novu stranicu kod koje slozis page-naziv.php i u njemo slozis query kakav hoces i sa izgledom kakav ti odgovara.
Onda samo tu stranicu stavis u iframe na taj drugi sajt.

Ali mu onda može usporavati njegov sajt, ako ovaj gdje postavi kroz iframe ima mnogo pregleda.

Znam za to ali zar nece onda da sve otvara u iframe delu na tom sajtu umesto da preusmeri na drugi sajt?

Target=“_blank” na linkove na toj stranici.

Postaviš na linkove target="_blank" da otvara u novom prozoru/tabu ili target="_top" da otvara preko cjelokupnog trenutnog prozora/taba (tj. neće samo u iframe).

Postoji sajt https://www.aklamator.com sa njim možeš da postaviš da ti bude kao što je ono sa midnas , čak i bolje od toga. Pogodan je ako imate više sajtova , pa čak možete da reklamirate i svoj Youtube kanal

3 Likeova

Ovo je ekstra, dal neko koristi sa nasih prostora ove stavri?

2 Likeova

Upravo sam video da forum Ana rs, telegraf rs, srbijadanas com itd koriste njih. Ima li neko da je njih isprobao?

Koliko vidim,svi srpski sa jači novinski portali su “uvezani” jedni sa drugima sa:srbijadanas ide na infromer s informera ide na alo ide na novosti itd.

1 Like

Tako nekako… No, imamo li mi ‘manji’ koristi od toga ili dobijaju oni samo korist od nas :thinking:

Konkretno za taj aklamator. ja lično ne znam dal ima neke koristi.Vervoatno imaju i manji i srednji sajtovi jer dovlače posetioce na veće a manji opet dobiju nove sa većih

1 Like