Windows 10 Bugovi i ostala sranj**

Nedavno sam odlucio da predjem na windows 10 sa win 7 koja je radila perfektno, skinuo sam win 10 sa officialne stranice kupio licencu instalirao i problemi od tada pocinju

Kada upalim racunar ne mogu da otvorim start, kada kliknem na start nista se ne desava
Kada kliknem na iconicu search nece da je otvori
Email nece da otvori i izbacuje neki error 0X80072745

Svi Microsoft proizvodi su zivo sranje koje sam koristio, hotmail oduvijek je nesto bugovo i nije radio kako treba sada su uveli da se nesto placa pa stalno bombarduju sa tim da predjem na premium verziju, evo sada i sa Win 10 neki problemi.

Kada restartujem racunar opet se desava isto, moram da ga ugasim i tek ponono da upalim pa onda ako mu dodje opet radi kako treba.

Ja ga koristim i nemam tih problema, a da te ne lazem reinstaliram ga svake dvije tri nedelje zbog nekih programa koje testiram, a ne mogu da se bakcem sa VirtualBox

Meni ne postoji bolji sistem od Windows 10, a vjeruj mi da nema tog kojeg nisam probao :slight_smile:

1 Like

ja ga imam evo mjesec dana, redovno apdejtujem i ništa ne diram, nikakav problem nisam primijetio

jedino što sam na početku pobrisao sve one aplikacije što dođu uz instalaciju, i store i sve, čak i kalkulator haha

Koristio W10 i vratio se na W7.

Osim njega koristim i macOS High Sierra na macbooku. Ali W7 mi je zakon.

Evo kod rodice na njenom laptopu isti problem, ne moze da otvori start nikako.

A citao sam i na drugim forumima da i drugi imaju ovaj problem sa start-om.

Tu imaš odgovore:

Meni je zadnji Win 10 update “spasio” laptop, koji je konacno proradio kako treba… prije toga na nekoj osnovnoj verziji 10-ke radio je k’o “starac koji hoda uz brdo” … zar ja jedini imam pozitivno misljenje o 10-ki :slight_smile:

1 Like

nisi jedini, imam i ja :smiley:

1 Like

Bez ikakvih problema sa Win10 od kako je izašao, tako da nisi jedini.

1 Like

Upgrade sa win7 na win10 zna raditi probleme. Učestalo skidanje updateova zna jako usporiti kantu (jedan update je imao 3gige). Generalno, win10 su solidan OS, što se i očekivalo jer Microsoftu svaki drugi OS “uspije”.

Nakon zadnjeg w10 updejta Microsoft Lumia 640 se ne vidi kada se poveze sa racunarom, Windows movie maker ne moze uopste da se pokrene… Cisto da napomenem da ne rade iskljucivo proizvodi Microsofta! Aj da je to neka tamo mala firmica i da su u pitanju proizvodi koji su izasli juce… Sramota.

Koji ti to Windows koristis te piminjes Movie Maker?

"Microsoft created many great programs over the years, however some of these programs had to be discontinued. "

Moze sa https://support.microsoft.com/en-us/help/17779/download-windows-essentials
Al mi eto nesto nejasno da to pominjes, da nisi ti to azurirao sa Windows 7 na 10?

Preuzmi ti normalno Windows 10 sa https://go.microsoft.com/
Sa https://rufus.akeo.ie/ napravi boot na flesku instalira ti ga za 15 min.

Pominjem windows10. Radilo sve normalo do prije dvije sedmice

Editovao mi je link mod evo ovdje pa kliknite na Preuzmi alatku https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10 za one koje zanimaju da preuzmu iso

Pa preuzeo sam sa njihove stranice i instalirao i nakon par sedmice mi ne radi start i pola opcija drugih, licenca je kupljena PRO

Isto to koristim, ali nemam tih problema probaj opet da reinstaliras. Naravno preuzmi zadnji iso i probaj opet i vidi kako ce da se ponasa.

Ma ne postoji OS da nema probleme, ja sam koristio Win citav zivot i danas koristim za neke stvari ali sam se prebacio na Mac po preporuci par prijatelja i sve je uglavnom bilo ok dok nisu izbacili ovaj zadnji macOS High Sierra. Sad kad samo razmislim koliko sam ispao budala jer sam puno para potrosio na nov mac i ne bi vise nikad… Neki od problema koji su mi se poceli desavati sa high sierra: Safari stalno neki lag po par sekundi pa onda normalno, aplikacije isto tako, random freeze na login screenu, pregrijavanje bez nekog razloga… Probao sam naci rjesenje po forumima i na support ali nista od tog, i sta sad mogu cekati novi updejt valjda ce popraviti ovo ili opet na Win :slight_smile:

Jel ti prethodna Sierra bolje radila