WM se razvodnio?

Vara li me filing il se WM raskvasio zadnjih pola godine, al drasticno ??

Mislim na ucestalost kvalitetnih rasprava.

Molim, ako moze, glasove clanova od preko 2 godine.

Ne vara te osjećaj…

Ma, da samo WM, čitav internet se razvodnio. Samo ispraznost i pusta tlapnja…

Misli Propovjednika, Davidova sina, kralja u Jeruzalemu. Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost! Kakva je korist čovjeku od svega truda njegova kojim se trudi pod suncem? Jedan naraštaj odlazi, drugi dolazi, a zemlja uvijek ostaje. Sunce izlazi, sunce zalazi i onda hiti svojem mjestu odakle izlazi. Vjetar puše na jug i okreće se na sjever, kovitla sad ovamo sad onamo i vraća se u novom vrtlogu. Sve rijeke teku u more i more se ne prepunja; odakle teku rijeke, onamo se vraćaju da ponovo počnu svoj tok. Sve je mučno. Nitko ne može reći da se oči nisu do sita nagledale i uši dovoljno naslušale…

Nedostaje srednja opcija - “Da, kvaliteta opada malo po malo” :slight_smile:

Naime, ako otvoriš birtiju i dopustiš da gosti sami biraju glazbu koju će puštati, što misliš kakva glazba će prevladati? Čak i ako krene od kvalitetnog rocka ili, nedajbože, klasike?

Na žalost nema više nekih ljudi koji su bili aktivni i dosta kvalitetni clanovi.

ma nije ni u tome problem, ima tu znalaca, ali nema dobrih tema, da se postave kvalitetne teme bilo bi i kvalitetnih rasprava jer ima ko voditi kvalitetne rasprave, ali svako malo dođe neki wannabe webmaster s pitanjima koje nađe u prvoj stranici bilo kojeg tutorijala…

Ma problem je u tome što forum vrvi temama poput ove ili ove.

Svi bi zarađivali, svi bi bili dizajneri, a kad im skreneš pažnju da nešto ne rade dobro, onda slijedi prepucavanje jer im pametuješ.

Da, to je problem i po mom misljenju. Ni kucu netko bez nekakvog znanja o gradjevini ne moze napraviti (a kamoli zgradu), a web stranice (aplikacije) bi svi radili jer se cini jednostavno.

Problem tu nastaje jer ljudi ne poznaju osnove. A jos veci problem je sta ih ne zele nauciti, nego samo zele napraviti da radi.

[quote=“ivan.skugor”]Da, to je problem i po mom misljenju. Ni kucu netko bez nekakvog znanja o gradjevini ne moze napraviti (a kamoli zgradu), a web stranice (aplikacije) bi svi radili jer se cini jednostavno.

Problem tu nastaje jer ljudi ne poznaju osnove. A jos veci problem je sta ih ne zele nauciti, nego samo zele napraviti da radi.[/quote]

Ovdje bi samo još dodao: “nego samo žele napraviti što je brže moguće i da radi.”

svi bi para prek noći, i još k tome bez rada, niti jedno niti drugo nije jednostavno, a oboje tek :smiley:

Za kvalitetne rasprave bi trebalo napraviti “zatvoren forum” u koji bi se moglo uci samo putem pozivnica koje se nebi dijelile sakom i kapom.

Konkretne razgovore obavljam na kavi ili MSNu sa ljudima koje poznajem i za koje znam da su vec nesto izgradili iza sebe.
nije mi tesko odati svoje trikove nekome tko ce mi se na isti nacin oduziti. na javnom forumu tesko da cu ici u razne detalje koji bi sigurno pomogli mnogima.

ako zelimo razmjenu misljenja, treba organizirati tjedna/mjesecna druzenja
(ova ideja sa zatvorenim forumom je ipak malo futuristicka:)

[quote=“bubac85”]Za kvalitetne rasprave bi trebalo napraviti “zatvoren forum” u koji bi se moglo uci samo putem pozivnica koje se nebi dijelile sakom i kapom.

Konkretne razgovore obavljam na kavi ili MSNu sa ljudima koje poznajem i za koje znam da su vec nesto izgradili iza sebe.
nije mi tesko odati svoje trikove nekome tko ce mi se na isti nacin oduziti. na javnom forumu tesko da cu ici u razne detalje koji bi sigurno pomogli mnogima.

(ova ideja sa zatvorenim forumom je ipak malo futuristicka:)[/quote]

Ovo mi definitivno nije drago čuti.

na sto tocno mislis?

Ako napravim detaljno analizu razlike izmedu adsensa u dolarima/eurima, napisem ju ovdje na forum, jer je to javni podatak vise-manje dostupan svima.

Ali ako sam dosao do neke druge povjerljive informacije, dobiti ce je max. 5 ljudi i sigurno ju necu pisati ovdje

Ne mislim više ništa.

[quote=“bubac85”]Za kvalitetne rasprave bi trebalo napraviti “zatvoren forum” u koji bi se moglo uci samo putem pozivnica koje se nebi dijelile sakom i kapom.

(ova ideja sa zatvorenim forumom je ipak malo futuristicka:)[/quote]

ako nemozes podjeti svoje znanje sa drugima na ovom forumu onda bolje nemoj ni sudjelovati u raspravama

lp.

Kvaliteta nema veze sa početničkim postovima jer čim je pristutnost kvalitete veća tim će biti više početničkih pitanja na forumu.
Kvalitetne teme su one zbog kojih se portal razvodnjava.
Recimo uzeti ću jedan banalan primjer a to je flash.
Ako se netko prepozna u ovom neka se ljuti ali to je primjer koji se stalno ponavlja.
Recimo ozbiljna teme a ozbiljni argument od ozbiljnog sugovornika jest.
Flash je sranje i nema mu mjesta na webu.
Dokle god takvi postovi imaju mjesta u “kvalitetnim” temama mislim da “kvalitetne” teme neće imati ni težinu.

[quote=“Zyex”]ako nemozes podjeti svoje znanje sa drugima na ovom forumu onda bolje nemoj ni sudjelovati u raspravama
lp.[/quote]

Jedan od vecih spamera foruma se nasao komentirati moj doprinos… zivio !:kuc:

U dolje navedenim postovima sam ljudima znatno pomogao, ili ih usmjerio na pravi put. valjda mi je greska sto ne reklamiram svoje stranice, pa da imam potrebu odgovarati na svaku glupost koja onda i stvara dojam “razvodnjenog foruma”

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=192117#post192117

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=191276#post191276

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=191196#post191196

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=188943#post188943

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=187591#post187591

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=186692#post186692

Nemojte “ubijati glasnika” koji vam govori kakvo je stanje na forumu
ima tu dosta clanova koji znaju pun kufer o zaradi na webu, ali im ne pada na pamet odavati kljucne informacije svim gostima koji preko googla dolaze na forum

kaj sad bumo se svađali ko ima većeg? čiji tata je jači? ko ima bolji auto i takve? jadno

Cinjenica je da se forum treba sastojati od onih koji znaju i od onih koji traze znanje, to i jest smisao ovakve zajednice, bez jednih stvar vise ne funkcionira…
Tako da forum za opstanak svakako treba i jedne i druge.
Ali jedno je postaviti pitanje na koje ne nalazis odogovor nakon pretrage weba a drugo je izvalit “kako bit prvi na googlu”.

Meni se osobno cini da se u zadnje vrijeme pojavljuje gomila tema i pitanja na koja se moze naci odgovor u roku kex preko googla i kojima nije mjesto na forumu, takve teme cesto granice sa spamom i cesto im je svrha iskljucivo promocija sajtova u potpisu, vise nego stvarna potreba za konkretnim odgovorom clanova koji znaju sta pricaju.
Takodjer i gomila nesuvislih polu spam odgovora na konkretna pitanja clanova koji traze konkretne odogovore. Cesto slice vise na razmisljanje na glas nego na suvisle recenice a kamoli na odgovore…

Meni osobno takve pojave ubijaju zelju za postanjem neceg, po mom misljenju, kvalitetnog, odgovaranjem na pitanja na koja znam 100% odgovor i na postavljanje pitanja na koja neznam odgovor.

Recimo, Dropbike forum ima super rjesenu takvu situaciju koja im smanjuje kolicinu ispraznih tema…

[SIZE=“1”]Kategorija: Početnici:
Opis: lake teme za male mozgove i sve one koji se takvima osjećaju [/size]

Naravno, rijetko tko posta u tu kategoriju ali moderatori uredno bacaju newbie pitanja u tu temu te se na njih tamo i odogovara a ostatak foruma sluzi za konkretne rasprave i sl.

Vecina ce reci da pametujem i da bi se na taj nacin rastjerala raja s foruma pa bi postao jos inertniji ali mislim da bi se na taj nacim opravo privukli kvalitetni clanovi kojima je uzivancija citanje kvalitetnih rasprava i dijeljenje prakticnog znanja onima koji stvarno traze informacije.

Da se zna, meni je i dalje WM na top5 f5 listi i postujem brdo clanova, ali se nemogu oteti dojmu da se pretvara u forum.hr tip zajednice… a broj kvalitetnih clanova se smanjuje iz dana u dan…

IMHO…

Ako je to poziv da se kreira nova kategorija, ja sam za.
Jedino mi je žao moderatora koji će imati posla.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja