Wmd izhr 3.0

Baš sam pročitao u poslovnom dnevniku…

http://wmd.hr/izhr

Gdje se god bombastično ističu cifre koje nemaju nikakve stvarne veze sa temom, meni vrišti na navlakušu.

“… traži marketinške novinare kojima nudi podršku, know-how i softver vrijedan 175.000 kn.”

Mozda se tko i upeca al na duze staze tesko da ce netko kvalitetno radit za djabe na promociji tudjih portala.

Blago zaposlenicima npr. Peveca, oni rade u centrima vrijednima bar duplo vise od ovih CMS-ova :stuck_out_tongue:

Pa ne vidim u čemu je razlika između tog koncepta i, recimo, ovog foruma gdje članovi kreiraju sadržaj, a vlasnik ima reklame. Zapravo, ne vidim čak niti u čemu bi bila razlika u onom dijelu u kojem se od reklama ne zarađuje…

Ima još hrpa takvih primjera, poput raznih blog-servisa i sl. koji su besplatni za korisnika, a vlasnik zarađuje.

Uglavnom, da ja želim kreirati nekakav portal svoje mjesne zajednice (što su ovi dobro prepoznali da je vrlo populano dana), a zabrinut sam za zaradu, svakako bih se prvo načelno dogovorio s njima. Samo treba imati na umu da ako ne snosiš troškove, ne možeš odmah očekivati niti profit, IMHO.

[quote=“trnac”]
"… traži marketinške novinare kojima nudi podršku, know-how i softver vrijedan 175.000 kn."[/quote]

Što sve dobivam?

DOMENU 90-219kn / godišnje

BIZNIS WEB PROSTOR 1688kn / godišnje

MEGA CMS PORTAL 150 000kn

SEO BIZNIS MARKETING 1500kn / mjesec

EDUKACIJA, SAVJETI… neprocjenjivo

:zub:

Pokušavaju se postaviti u dobre pregovaračke početne pozicije prema wannabe vlasnicima portala. Ali to se sve promijeni kada dođe neki dobar urednik/novinar. Uostalom, autorska prava su autorova. :slight_smile:

Užas, sječam se da je prije 2 godine cms bio 16 000 kn, sad je 150 000. A deset puta bolji cmsovi su besplatni. Sve ovo što po njima košta 175 000 kn može se dobit za 100 kn, al stvar je u tome da večina koji će krenut u ovo to ne znaju!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja