Wordpress 3.5 - problemi s slider-om

Bok,

znači nakon wordpress update-a na verziju 3.5 nastaje jedan problem koji neznam riješiti …
znači imam temu u koju je ugrađen/integriran slider koji ima svoje file-ove. Sam slider radi ali problem je sljedeći
da kada odem pod widgets tada nemogu pomaknuti niti jedan widget niti nemogu otvoriti niti jedan sidebar kao da je sve smrznuto… te sam naravno tražio uzrok tomu i došao sam do file-ove od slidera koji zezaju. radi se o ovim file-ovima :

http://www.zaslike.com/files/3619k734zau0bevv9vo7.png

ako ih sve pobrišem onda više nemam problema s widgetima ali naravno tada slider ne radi, napominjem da postoji dosta drugih file.ova koji su od samog slidera.

s obzirom da slider zove .js fileove na ovaj način :

//		wp_deregister_script( 'jquery' );
		wp_register_script( 'jquery-new', get_template_directory_uri().'/library/js/jquery-1.6.1.min.js', array(), '1.6.1');
		wp_enqueue_script ('jquery-new' );

wp_enqueue_script('jquery.ui', get_template_directory_uri().'/library/js/jquery-ui-1.8.13.custom.min.js');
		// jQuery 1.6.1 bugfix
		wp_enqueue_script('jquery.backgroundPosition', get_template_directory_uri().'/library/js/jquery.backgroundPosition.js');
		wp_enqueue_script('colorpicker.js', get_template_directory_uri().'/library/js/colorpicker.js');

wp_enqueue_script('cufon', get_template_directory_uri().'/library/js/cufon.js');
		wp_enqueue_script('cufon-font', get_template_directory_uri().'/library/js/fonts/fertigo-pro.js');

wp_enqueue_script('pv-google-maps', 'http://maps.google.com/maps/api/js?sensor=false');
		wp_enqueue_script('pv-contact-map', get_template_directory_uri() . '/library/js/map.js');
		wp_enqueue_script('admin.js', get_template_directory_uri().'/library/js/admin.js');

}

ja sam onda probao na ovaj način :

<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/jquery-1.7.1.min.js"></script>

ali tada problem djelomično nestaje jer widgetsi rade ali s jednim problemom da kada odvučem bilo koji widget u sidebar tada
se odmah widget zatvori kao da sam stisno save… dok slider radi ali djelomično…

molio bih pomoć kako to riješiti , dali zaista da ti file-ovi mogu biti uzročnik ?

hvala !!!

To se događa jer je novi WordPress upgrade-ao svoje skripte na najnovije verzije, a tvoja tema koristi jako glupu praksu diranja u WordPress skripte.

Izbriši taj svoj dodatak te također onaj gore kod koji imaš zamjeni sa ovim:

[HTML]wp_enqueue_script (‘jquery’ );
wp_enqueue_script(‘jquery-ui-core’);
wp_enqueue_script(‘colorpicker.js’, get_template_directory_uri().’/library/js/colorpicker.js’);
wp_enqueue_script(‘cufon’, get_template_directory_uri().’/library/js/cufon.js’);
wp_enqueue_script(‘cufon-font’, get_template_directory_uri().’/library/js/fonts/fertigo-pro.js’);[/HTML]

Tako bi trebalo raditi.

hvala na pomoći :slight_smile:

ali nažalost postoji jedan problem, ja sam sve napravio kako si rekao ali tada slider ne radi dok ostalo radi normalno.
jer u code koji si naveo da postavim fali mu jedna stavka :

wp_enqueue_script('admin.js', get_template_directory_uri().'/library/js/admin.js');

bez admin.js file-a slider nemre raditi. te kad stavim taj red code nazad odmah isti tren prestanu raditi widgeti, a slider onda proradi
pa neznam dali možeš pogledati malo taj admin.js file
zbog čega je problematičan

evo na pastebin : function initSlider(sliderDiv, valueDiv, unit, min, max, step) { var $ = j - Pastebin.com

hvala :slight_smile:

u međuvremenu sam isprobavao ovaj novi slider : Adding a Responsive jQuery Slider to Your WordPress Theme | Wptuts+

i slider mi radi ali nažalost nema mogučnost odnosno opciju On Off gdje bih mogao ga isključiti odnosno uključiti, dali možda postoji tko ovdje na forumu da mi pomogne da to napravim ?

hvala

Pregledao sam malo taj admin.js file međutim nisam uočio nešto što bi stvaralo problem.

Moj ti je savjet da totalno promijeniš temu, ili barem slider.

[quote=“APazinjan”]Pregledao sam malo taj admin.js file međutim nisam uočio nešto što bi stvaralo problem.

Moj ti je savjet da totalno promijeniš temu, ili barem slider.[/quote]

bok :slight_smile:

hvala na trudu

daj mi samo reci dali je svejedno dali pozivam .js ovako :

wp_enqueue_script('jquery-1.7.1.min.js', get_template_directory_uri().'/js/jquery-1.7.1.min.js');
wp_enqueue_script('categories.js', get_template_directory_uri().'/js/categories.js');
wp_enqueue_script('pages.js', get_template_directory_uri().'/js/pages.js');
wp_enqueue_script('totop.js', get_template_directory_uri().'/js/totop.js');
wp_enqueue_script('jquery.fittext.js', get_template_directory_uri().'/js/jquery.fittext.js');
wp_enqueue_script('fittext.js', get_template_directory_uri().'/js/fittext.js');

ili ovako :

<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/jquery-1.7.1.min.js"></script>
<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/totop.js"></script>
<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/categories.js"></script>
<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/pages.js"></script>
<script src="<?php bloginfo('template_url'); ?>/js/jquery.fittext.js"></script>

dali to može utjecati na rad wordpress teme ?
ili je svejedno koji koristim.

a što se tiče slidera, čim dodam admin.js odmah prestane raditi kako spada widgets…

a ništa budem probao sa novim sliderom ovim gore kaj sam naveo. dali bi mi mogao pomoći oko On Off opcije za taj slider ?

hvala !!!

i meni je riknuo slider na premium temi “The Cult”… poludeo sam, a trenutno ni nemam baš vremena ni znanja da se bavim time… :frowning:

problem je vjerojatno jquery i kod tebe. to treba srediti da nebu conflict međusobno.

I meni nakon updatea na 3.5 riknula mogućnost editiranja slidera. Frontend mi je ok i slider radi.

u principu sve radi ali kad želiš neke izmjene napraviti ili ne radi uopće ili tek polovično. ja sad prtljam po jednoj temi
i došao sam do zaključka da .js file-ovi nisu dobro posloženi, da su oni uzrok tomu.

Evo vam link pa čitajte, vas bi mogao zanimati 3. post

WordPress › Support » Troubleshooting WordPress 3.5 Master List

[quote=“APazinjan”]Evo vam link pa čitajte, vas bi mogao zanimati 3. post

WordPress › Support » Troubleshooting WordPress 3.5 Master List[/quote]

:visi:

To sam i mislio, jQuery.
Wordpress ga koristi, razne teme ga koriste, razni pluginovi isto.
A postoje različite verzije jQuerya.

Već sam i prije imao problema s njim…

Nije ne problem u jQuery-u, problem je u “developerima” koji se “razumiju” u WordPress pa rade sranja drugim developerima.

nisam ja rekao da je kriv jquery nego da su jquery skripte barem u mojem slučaju uzrok problema. a te skripte nisam ja napravio…

Nadam se da sad kužiš zašto se skript includeaju ovako:

a ne ovako:

I još jedna stvar vrlo je važno kojim redoslijedom includaš te svoje skripte.

[quote=“CreatifCode”]Nadam se da sad kužiš zašto se skript includeaju ovako:

a ne ovako:

I još jedna stvar vrlo je važno kojim redoslijedom includaš te svoje skripte.[/quote]

hvala na odgovoru, da za redosljed sam skužio. shvaćam kako treba jquery zvati, te mi je
bio dodatno problem jquery conflict pa sam i to morao srediti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja