Wordpress backup opcija

Koja je najbolja opcija za backup wordpress sajta koji je dosta veliki (oko 8GB) ima puno slika.

Backup baze + download public HTML

nema tezi nacin… mora imati nesto automatski da kopira cijeli sajt svaki dan recimo na google drive

Ako je VPS, ugovori sa svojim hosting providerom automatski backup i to na dnevnoj bazi i zivi sretno…

Koristio sam UpdraftPlus . Free verziju. Povezao ga sa Dropbox računom i ručno sam davao backup svako 7 dana. Imao sam ga na sajtu od nekih 2GB na shared hostingu. Trebalo mu je oko 3-4 sata da odradi full backup. Radio Sam to Iza pola noći i nisam vidio smetnje na otvaranju stranice.

Jednom sam imao havariju i uspio sam sve vratiti pomoću ovog plugina.

1 Like

ako imas ssh pristup kompresuj public_html u tar arhivu pa svuci na neki cloud haha tako ja radim … a bazu možeš preko raznih plugina ima ih haos …

WHM -> Amazon S3.

Drzim 3 zadnja sedmicna backupa svih accounta na serveru oko 15 gb ode prostora onog skupljeg.

Cijena mjesecna 0.2$. E sad skoro sam to podesio prognozirana cijena mi je oko 0.6$ na 50 gb mjesecno.

Sve je automatizovano.

Mozda je dobro rjesenje i Google Drive. Sibnes backup u neki folder onda ga sinhronizujes sa GSync-om.

Ja dugo vremena koristim Akeebabackup plugin koji izvrsno radi Backup WordPress sajta.

akeebabackup.com/products/akeeba-backup-wordpress.html