Wordpress dvije instalacije na jednoj domeni

Na postojećoj wordpress web stranici trebao bih instalirati još jedan wordpress. Razlog je to što mi treba drugi WP Theme koj ima svoju posebnu namjenu. Sad dvojim da li napraviti poddomenu pa instalirati WP na tu poddomenu, ili jednostavno u nekom poddirektoriju instalirati novi WP. Sa stajališta čisto datotečne organizacije stvar je ista, no da li bi se bunio onaj WP na glavnoj stranici, ako postoji još jedan u poddirektoriju?
Nekako mi se čišće čini riješit to u obliku poddomene, no dobio sam neke sugestije kako bi zbog seo bilo bolje imati instalaciju unutar nekog poddirektorija (jer google poddomenu tretira kao zasebnu, kažu mi, pa bi sav seo trebalo raditi praktički od nule).
Dakle bazično, moje je pitanje mogu li na jednoj domeni imati više instalacija WP-a, u različitim poddirektorijima, a da se pri tom ne buni ni WP ni google?

[quote=“TotalniAmater”]Na postojećoj wordpress web stranici trebao bih instalirati još jedan wordpress. Razlog je to što mi treba drugi WP Theme koj ima svoju posebnu namjenu. Sad dvojim da li napraviti poddomenu pa instalirati WP na tu poddomenu, ili jednostavno u nekom poddirektoriju instalirati novi WP. Sa stajališta čisto datotečne organizacije stvar je ista, no da li bi se bunio onaj WP na glavnoj stranici, ako postoji još jedan u poddirektoriju?
Nekako mi se čišće čini riješit to u obliku poddomene, no dobio sam neke sugestije kako bi zbog seo bilo bolje imati instalaciju unutar nekog poddirektorija (jer google poddomenu tretira kao zasebnu, kažu mi, pa bi sav seo trebalo raditi praktički od nule).
Dakle bazično, moje je pitanje mogu li na jednoj domeni imati više instalacija WP-a, u različitim poddirektorijima, a da se pri tom ne buni ni WP ni google?[/quote]

1. Instalirao bi na tvom mjestu u neku mapu npr.
    http://www.example.com/web

2. Kratko i jasno ne neće se google a niti wordpress buniti sto si ti instalirao web na poddomenu web.example.com ili na
    http://www.example.com/web

hvala na savjetu!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja