Wordpress i statistika autora

Pozdrav ljudi, jedan moj prijatelj ima dosta posjećen sajt, ima radnike tj. autore koji pišu članke, on bi volio da ima na sajtu dio gdje će prikazivati statistiku svakog pojedinog autora, tj. koliko je čiji članak imao čitanja i unikatnih posjeta, a dogovorio je s njima da im plaća po čitanjima, e sad…da li ima nekakva skripta ili plugin za takvo nešto i da li je neko od vas već imao iskustva s ovim?

Hmm, moze se naci vjerujem. Imas i onaj view count pa bi moglo nesto proci…

Sada ono sta mene zanima, na koji nacin placati a da bude fer? Sta znaci placati po broju citanja? Mislim da se tesko moze postici pravilna raspodjela.

Pa naprimjer 1000 čitanja (viewsa) 50 feninga ili 25 centi…ovo bubam cifre, nezz koliko tačno ih plaća ali je po ovom sistemu, i plati ih na kraju mjeseca…

Našao sam plugin, zove se Post Pay Counter , ali ne razumijem kako ga povezati sa posjetama, šta bi trebao upisati ovdje gdje piše views tj. kako najlakše povezati ovaj plugin sa posjetama…

Znači gore se upiše željena cifra po ćitanju a evo ovako izgleda ta forma gdje bi trebala biti ta statistika pregleda i odmah i automatsko računanje zarade…