Wordpress izlistavanje kategorije

Trebam pomoc oko izlistavanja kategorija u wordpressu. Trenutno se u glavnoj kategoriji prikazuju svi postovi koji pripadaju podkategorijama a zelim da se u glavnoj prikaze samo lista podkategorija. Trebalo bi ovako izgledati…

Glavna kat

• podkat #1
  • podkat #2
  • podkat #3
  • podkat #4

Podkategorija

• post 1
  • post 2
  • post 3

Vječni problem prikaza kategroija i podakategroija.

Više načina, ili neki plugin, “list category” ako se dobro sjećam je widget koji radi upravo to lista po kategorijama.

Drugi način je da editiraš templejt fajl da izvuče samo podkategorije.

@webmajstor007 ovaj plugin izlistava clanke iz kategorije pomocu shortkoda. Meni treba izlistavanje podkategorija.

Taj drugi nacin me zanima, vec sam pokusavao editovati template file da izvlaci podkategorije sa nekim kodovima na netu, ali nijedan ne radi kako treba.

Da napravim page umjesto glavnih kategorija pa da rucno dodajem podkategorije u listu ima mnogo posla i nije bas idealno rjesenje s obzirom da imam dosta podkategorija a njihov broj raste aktivno pa bi se uvijek morao vracati na onu glavnu i dodavati nove podkategorije u listu.

Da hard days work.

Složi teplejt koji vuče podkategorije.

A ne hardkodirati koje. Valjda ima neka logika koja je postavljena na webu=?

Rjesio sam izlistavanje sa kodom ispod

[code]

<?php if (is_category()) { $this_category = get_category($cat); if (get_category_children($this_category->cat_ID) != "") { wp_list_categories('orderby=name&show_count=0&title_li= &use_desc_for_title=1&child_of='.$this_category->cat_ID); } } ?>[/code]

Sad glavna kategorija izgleda ovako

• lista podkategorija
  • posljednjih 10 objavljenih postova (tako podeseno u Settings>Reading koji pripadaju podkategorijama (nema posta koji pripada iskljucivo nekoj od glavnih kategorija)

Kako da ogranicim broj posljednih postova na glavnoj kategoriji pa da izgleda npr

• lista podkategorija
  • posljednjih 5 postova

… a da u podkategorijama ostane sve kako je trenutno.

bump bump bump bump

Ovo u settings možeš postaviti, ali ako radiš templejt, onda u njemu možeš u petlji definirati koliko postova izvlačiš.

“CODEX is your friend”

PItanje tvoje ne razumijem.

Dakle želiš na stranici složiti prikaz na vrhu 5 podkategorija glavne kategorije, i ispod onda staviti postove.
Dakle uzmi na codexu što ti treba i složi.

Da si radio sa nekim builderom to, mogao si složiti u par minuta. Makar po meni ovo je bolji način.

Ako trebaš napraviti više prikaza za category postoji category_ID.php

gdje ID ti je ID kategorije.

Recimo category_3.php će se uvijek učitati kao templejt prikaz za kategoriju 3.
Na taj način imaš kontrolu što gdje se prikazuje ako imaš neku specifičnu poterbu za svaku kategoriju.
https://developer.wordpress.org/themes/template-files-section/taxonomy-templates/

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact