Wordpress: Limit kategorije i broj postova

Pozdrav, radim jedan dizajn za wp i početna mi sadržava više stupaca (sekcija). Kako ću ja ograničit da stupac prikazuje postove samo određene kategorije i naravno limit postova na 3.

limit postova sam uspia tako da sam u settingse to riješia, ali sad treba samo limit kategorije

<?php $recent = new WP_Query(); ?> <?php $recent->query('cat=1&showposts=3'); ?> <?php while($recent->have_posts()) : $recent->the_post(); ?> <?php endwhile; ?>

Kako ću ja to sad namistit u ovaj kod… Dakle ja sam stavio

Vijesti

ali to ej samo jedan stupac koji bi izlista vijesti samo te kategorije, kasnije stavim još par stupaca
<?php get_header(); ?>
<div id="sadrzajomot">
<div id="kockicecnt-omot"> 
     <div class="kockicecnt">
     <h1>Vijesti</h1>
   
  
    
 
   <?php if (have_posts()) : ?>	
						<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
						
			
      <div class="kockicecnt-unutar">	   		
		<h2 class="title"><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
						

                                <?php if ( function_exists("has_post_thumbnail") && has_post_thumbnail() ) { the_post_thumbnail(array(200,160), array("class" => "alignleft post_thumbnail")); } ?>
								<?php the_content(''); ?>
     </div>
       <div class="kockicecnt-btt"> <?php the_time('F j, Y') ?> | <?php comments_popup_link('No Comments', '1 Comment', '% Comments'); ?> | <a href="<?php the_permalink() ?>">Procitaj clanak</a></div>
      

	<?php endwhile; ?>
				
				
				
				<?php else : ?>
					<h2 class="center">Not Found</h2>
					<p class="center">Sorry, but you are looking for something that isn't here.</p>
					<?php get_search_form(); ?>
			
				<?php endif; ?>
   
  
  
 
  
  
  
 </div>
      </div>
	

<?php get_sidebar(); ?>

<?php get_footer(); ?>

ubaci ispred

i iza

Vijesti

s tim da si izostaviš <?php endwhile; ?> prilikom ubacivanja